Антверпен – Шахтар 2:3. ЛЧ, 2-й тур. Звіт про неймовірний тайм

Стверджувати, що над головою наставника гірників Патріка ван Леувена почали згущуватися грозові хмари – то аж ніяк не прикрашати дійсність нідерландського фахівця. Особливо – після несподіваної втрати очок у зустрічі національної першості з «Рухом», якій передувала поразка на старті групових змагань Ліги чемпіонів.

Сергій ВОРОНЮК, «Футбольний клуб»

2023-10-04 22:03

Перший суперник, португальський «Порту», всього лише кваліфіковано – в «економ-режимі» – довів свою переконливу перевагу над «Шахтарем». Причому, на відміну від того-таки «Антверпена» (0:5 у паралельному поєдинку в Барселоні), донеччани поступилися зовсім не розгромно (принаймні за рахунком). Але критика за ті 1:3 нагадувала не потічок, а цілий водоспад.

Завданням для підопічних голландця було довести в очній суперечці з бельгійським чемпіоном, що саме вони є головним претендентом на третю позицію в квартеті. А там уже спробувати зачепитися бодай за якісь очки в битві проти грізних каталонців. Утім, вочевидь, «Антверпен» мав такі самі стратегічні плани, вкупі з прагненням реабілітуватися перед рідним уболівальником за кошмар на «Камп Ноу».

Намагання це отримало втілення вже на третій хвилині! Вермерен поблизу лінії карного майданчика виявився спритнішим за майже вдвічі старшого Ракицького та відпасував на Муйю. Албанець хитнув Азарова, розважливим ударом у дальній нижній кут поставивши ефектну крапку в гольовій атаці.

Не можна сказати, що господарі запропонували опоненту якийсь космічний темп. Проте, навіть на такому тлі «Шахтар» подеколи не встигав у діях, задумах і розрахунках. Показовим став епізод, коли Зубков опинився в оточенні одразу чотирьох суперників і швидко розпрощався з м’ячем. І, звісно ж, другий гол у ворота Різника. Вермерен одним пасом із центрального кола залишив у ролі сторонніх спостерігачів кількох оборонців «Шахтаря». А Баліквіші знадобився дотик, щоби поцілити у ворота.

Симптоматично, що лише за кілька секунд перед тим в атаці був український клуб! Та Криськів відверто невдало пробив із меж карного майданчика. Трохи раніше він же намагався знайти на «п’ятачку» Сікана, але удар останнього заблокував Кулібалі! Французу довелося відпрацювати й у наступному епізоді, завадивши Матвієнку відзначитися після подачі кутового.

Отже, як і в протистоянні з «Порту», гірники начебто створювали гостроту біля чужих воріт. Але... Але знову не дали собі ради в обороні, знову в їхніх діях не відчувалося достатньої впевненості, злагодженості. Та й про швидкість, як зазначено вище, мова не йшла. Зважаючи ж на те, що останнім часом у «Шахтаря» підсаджуються батарейки задовго до фінального свистка, від другого тайму навряд чи можна було очікувати помаранчево-чорної феєрії.

Однак вихід наших земляків із роздягальні в потужну результативну атаку буквально приголомшив бельгійців. Забивати могли Судаков (стійка) та Назарина (воротар), але справу довершив Сікан, скориставшись панікою в захисних порядках суперників.

Упродовж щонайменше чверті години здавалося, що на полі – геть інший «Шахтар», націлений на ворота, по-спортивному злий, невтомний і нестримний. Питаннями було: чи здатний «Антверпен» вийти з раптового нокдауну, відновивши дихання, та скільки зможе колектив ван Леувена втримуватися в спурті.

«Гірчичник» Ракицького на Вермерені й атака господарів, коли від гола врятували відчайдушність Ракицького та холоднокровність Матвієнка, аргументованою відповіддю не стали. Невдовзі донеччани таки досягли свого. Кулібалі сфолив на Сікані, а Ракицький упіймав Бюте на рикошеті від... Баліквіші. 2:2!

А третій гол засвідчив, що «Антверпен» остаточно «поплив». Комедію помилок на своїй половині увінчав жахливий ляп зовні спокійного голкіпера. Пірнувши за м’ячем, котрий котився за межі поля, Бюте залишив його у грі, але  на нозі в Назарини! Передача в центр на Сікана, підставлена нога  й такий собі футбольний дитячий мат. Зовсім не зайве нагадування, що Ліга чемпіонів  це ще те випробування для найміцніших, найзагартованіших нервів.

У цьому випробуванні гірники вийшли переможцями, що підтвердив удар досвідченого Алдервейрелда з 11-метрової позначки на сьомій (!) компенсованій хвилині. Була в цьому певна логіка. Степаненко, котрому м’яч влучив у руку, та його партнери подарували незбагненний, фантастичний другий тайм. Як аванс, як надію. Як надвольову перемогу з трьома очками в українську скарбничку.

АНТВЕРПЕН – ШАХТАР 2:3 (2:0)
Голи: 1:0 Муйя (3), 2:0 Баліквіша (33), 2:1 Сікан (48), 2:2 Ракицький (71), 2:3 Сікан (76).
На 90+7 хвилині Алдервейрелд не забив пенальті (повз ворота).
Антверпен: Бюте, Батайє, Алдервейрелд, Кулібалі, Вейндал (Іленіхена, 83), Вермерен, Еккеленкамп (Валенсія, 74), Кейта (Юсуф, 83), Муйя (ван ден Босх, 87), Баліквіша, Янссен.
Шахтар: Різник, Конопля, Матвієнко, Ракицький, Азаров, Степаненко, Судаков, Назарина, Зубков, Криськів, Сікан (Швед, 87).
Арбітр – Обренович (Словенія).
Попередження: Кейта (12), Янссен (37), Алдервейрелд (90+1) – Конопля (35), Ракицький (66), СІкан (82).