Ліга чемпіонів-2023/24. 6-й тур. Подробиці матчів вівторка

«Бенфіка» Анатолія Трубіна здобула необхідну перемогу та навесні зіграє у Лізі Європи, а «МЮ» вилітає з єврокубків.

2023-12-13 00:21

У групі А «Копенгаген» і «Галатасарай» боролися за другу путівку в плей-офф. Першу собі забронювала «Баварія». Перемога виводила кожну з команд в 1/8 фінала. Найбільш небезпечним підсумком була б нічия. Тоді «Манчестер Юнайтед» зберігав шанс врятувати груповий етап, якби обіграв мюнхенців. Надія манкуніанців жила цілу годину, а тоді «Копенгаген» забив. Захист турків провалився, тож ніхто не завадив Лерагеру замкнути простріл в межах воротарського. У паралельному матчі в середині другого тайму «Баварія» забила. Коман побігав з м'ячем між суперниками, отримав класний пас від Кейна та переграв голкіпера. Після цього все стало зрозуміло.

«Манчестер Юнайтед» фінішує на останньому місці з однією перемогою та чотирма очками. Вище за «дияволів» «Галатасарай», який йде в Лігу Європи, та «Копенгаген», який разом з «Баварією» виходить у плей-офф Ліги чемпіонів.

У квартеті С «Наполі» міг дозволити собі програти з мінімальним рахунком – у цьому випадку чемпіон Італії випередив би «Брагу» в турнірній таблиці завдяки кращій різниці м'ячів. Але команда Вальтера Мадзаррі не стала грати з вогнем і забезпечила собі комфортну перевагу ще в першому таймі: спочатку Сердар Саатчі зрізав м'яч у власні ворота після прострілу Ді Лоренцо з правого флангу, а потім відзначився і Віктор Осімхен.

У паралельному матчі групи «Реал», граючи не найосновнішим складом, дозволив собі розслабитися і подарував берлінському «Уніону» надію на першу перемогу в клубній історії в Лізі чемпіонів. У компенсований до першого тайму час Кевін Фолланд підстеріг невдале винесення Алабою м'яча, продавив Начо і пробив Кепу. Найцікавіше, що за хвилину до цього епізоду «Реал» змарнував нагоду забити з пенальті, коли Лука Модрич не зумів переграти Фредеріка Реннова. Однак після перерви все стало на свої місця: Хоселу оформив дубль і позбавив «Уніон» європейської весни. Щоправда, після цього команди ще раз обмінялися голами: Алекс Крал, який вийшов на заміну, пробив Кепу з-за меж штрафного, а Себальйос забив завдяки рикошету. Цією перемогою «Реал» відправив «Брагу» в Лігу Європи, «Уніон» може зосередитися на боротьбі за виживання у чемпіонаті Німеччини.

У квартеті B «Арсенал» та ПСВ достроково гарантували собі участь в плей-офф, «Ланс» приймав «Севілью». В останньому двобії вирішувалася доля третього місця та путівки в стикові матчі Ліги Європи, яку в підсумку здобув французький колектив. На 63-ій хвилині Франковськи успішно реалізував пенальті та вивів господарів уперед, проте вже на 79-ій хвилині Серхіо Рамос аналогічним ударом із 11-метрової позначки повернув рівновагу в рахунку.

«Севільї» потрібна була виключна перемога, щоб вирушити до єврокубкової весни, але у компенсований до другого тайму час Анджело Фюльжені зняв усі питання щодо переможця та володаря місця в Лізі Європи – 2:1.

У іншому матчі квартету ПСВ та «Арсенал» зіграли внічию 1:1. Гості відкрили рахунок наприкінці першого тайму – Едді Нкетіа точним ударом завершив атаку через правий фланг. На початку другого тайму господарі відігралися, коли Вертессен поклав м'яч точно в дальній кут.