«Дніпро-1» – «Панатинаїкос»: огляд грецьких ЗМІ

Грецькі журналісти пишуть, що перемога «Панатинаїкоса» вийшла простою, а підсумковий результат вказує на те, що саме грецький клуб має без проблем виходити до наступного раунду ЛЧ, де на нього чекатиме «Марсель». «Дніпро-1» зіграв погано і не зміг чинити гідного опору «Панатинаїкосу». Це перша єврокубкова перемога грецького клубу за 2182 дні та всі раді, що вона вийшла такою впевненою.

2023-07-26 11:41

SDNA

«Перша європейська перемога за 2182», – журналіст сайту SDNA наголошує на тому, що «Панатинаїкос» вдало повертається в єврокубкові турніри, в яких він давно не виступав. Перемога над «Дніпром-1» має забезпечити грецькому клубу участь у груповому етапі, потрібно лише дочекатися, щоб дізнатись, у якому саме.

«Панатинаїкос» повернувся до європейських перемог через 5 років, 11 місяців та 22 дні! Календар вказував на 3 серпня 2017 року, коли зовсім інша команда «Панатінаїкоса» з Маріно Узунідісом обіграла «Габалу» з рахунком 2:1 у Баку завдяки голам Лунда та Кампесаса та забезпечила вихід у плей-оф Ліги Європи.

Це була остання європейська перемога «трилисників», які зазнали поразки у наступних двох європейських іграх з «Атлетиком Більбао», а минулого року, повернувшись до Європи після п'ятирічної відсутності, вони зазнали двох поразок від празької «Славії».

Цей тріумфальний рахунок 1:3 у Кошиці над «Дніпром-1», ймовірно, забезпечить «Панатинаїкосу» повернення до групового етапу (Ліга чемпіонів чи Ліга Європи) в результаті, який став їхньою першою європейською перемогою за 2182 дні або 5 років, 11 місяців і 22 дні, якщо хочете».

Sport24

«Трилисники» підготували ґрунт для кваліфікації», –  журналіст сайту Sport24 упевнений, що «Панатинаїкос» вже не проґавить таку солідну перевагу і у матчі-відповіді підтвердить свій більш високий рівень. А це означає, що грецький клуб вже може думати про груповий етап, але швидше за все це буде Ліга Європи.

«Панатинаїкос» заклав основу для виходу в наступний етап Ліги чемпіонів, де вони зустрінуться з «Марселем», і забезпечив собі потрапляння до групового етапу, Ліги чемпіонів або Ліги Європи, у вівторок увечері, перемігши «Дніпро-1» з рахунком 3:1 на виїзді.

«Зелені» забили швидкий гол завдяки Шпорару, який відкрив рахунок на користь «Панатинаїкоса» і вивів їх уперед. У другому таймі вдалося забити ще два голи та здавалося, що матч так і завершиться впевненою перемогою гостей. Якби «Панатинаїкос» зберіг рахунок 3:0 до фінального свистка, то не залишилося б жодної «чорної плями», за яку можна було б критикувати команду. Однак гол, який він пропустив у компенсований час, і загальна гра захисту на останніх хвилинах – це те, на що «зеленим» варто звернути увагу».

Nova Sports

«Панатинаїкос» повернувся!», – журналіст сайту Nova Sports вважає, що грецький клуб вже може думати про «Марсель», оскільки «Дніпро-1» виявився слабким суперником і не зможе відігратися у матчі-відповіді в Греції. Також він зазначає, що вболівальники давно чекали на таку впевнену гру команди в єврокубкових турнірах, а перемога над українцями вже фактично подарувала участь у груповому раунді Ліги чемпіонів або Ліги Європи.

«Команда Івана Йовановича з дуже переконливим виступом у Словаччині обіграла «Дніпро» з рахунком 3:1, у першій грі між ними у другому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів, і обома ногами перебуває в наступному етапі, де на нього чекає «Марсель».

«Зелені» у своєму поверненні у відбіркові матчі топового клубного турніру через 8 років показали, як сильно вони цього хотіли і зуміли з першого ж матчу вирватися вперед до наступного етапу. У той же час вони близькі до того, щоб забезпечити свою присутність у європейських групах змагань через 6 років.

Перші 45 хвилин пройшли ідеально для команди Івана Йовановича, оскільки, крім можливості повністю контролювати темп, їм пощастило дуже рано повести в рахунку, водночас утримуючи суперника далеко від воріт Бріньолі.

Матч розпочався з найкращих ознак для «Панатинаїкоса», оскільки вони відкрили рахунок на 10-й хвилині. Після чудової дії Хуанкара, який зробив навіс на Шпорара, а той проштовхнув м'яч у сітку.

Швидкий гол наповнив гравців Йовановича впевненістю та додатковою енергією, які могли б забити і другий гол, але шанси Коціраса та Паласіоса залишилися невикористаними.

Однак навіть у цьому випадку «Панатинаїкосу» вдалося взяти матч під контроль. За винятком двох слабких ударів у відповідь, коли Довбик намагався забити гол, Бріньолі грав роль глядача.

«Зелені» виграли битву за центр, добре рухали м'яч, незважаючи на деколи задушливий пресинг українців, і пішли у роздягальню на перерву з перевагою. Єдина чорна точка – травма Шенкефельда на 20-й хвилині.

Початок другого тайму був для «Панатинаїкоса» зовсім іншим. З одного боку, «Дніпро-1» грав сильніше і за хвилину двічі загрожував Сарапій та Гуцуляк, з іншого боку, гравці Йовановича дуже нервували. Помилки, особливо в центрі поля, дали українцям можливість проявити ініціативу.

Ситуація, яка явно не подобалася Івану Йовановичу, оскільки серб постійно робив зауваження своїм гравцям. Перший гарний момент для гостей у другому таймі настав на 58-й хвилині, але Вільєна не використав гарний момент.

«Панатинаїкос» був зовсім не схожий на команду першого тайму. Все це відбувалося до 72-ї хвилини та останнього чудового шансу «Дніпра-1». «Трилисник» скористався вільними зонами, залишеними українцями, і на 74-й хвилині подвоїв кількість голів. Хуанкар зробив передачу Джуричу, а серб зробив рахунок 0:2 приголомшливим ударом із півкола.

Команда Йовановича заклала основу для кваліфікації, але не зупинилася. На 82-й хвилині Хуанкар заробив пенальті, а Іоаннідіс забив третій гол своєї команди, що перетворило матч-реванш на формальність. Єдиною чорною плямою у фіналі став гол українців».