Полісся – Динамо 3:2. Україна, 10-й тур. Звіт

Дубля Буяльського не вистачило «Динамо», яке пропустило два голи, граючи в більшості...

Влад МИРЕНКО, «Футбольний клуб»

2023-10-06 17:01

Амбітний новачок УПЛ розпочав матч дуже агресивно, активно застосовував високий пресинг, виходити з-під якого «Динамо» вдавалось з перемінним успіхом. Однак чи не перший хороший підхід до штрафного майданчика суперників приніс гостям результат: на четвертій хвилині Андрієвський класним закиданням знайшов Волишина, котрий у дуже складній ситуації встиг обробити м’яча і видати дуже несподіваний і надзвичайно ефективний пас п’ятою на Буяльського, а капітан киян в один дотик переправив м’яча у ворота.

Пропустивши швидкий гол, «Полісся» не попливло, а ще завзятіше взялось тиснути на фаворитів. І вже на 15-й хвилині команда Юрія Калитвинцева зрівняла рахунок: Буяльський недопрацював з Кушніренком, фактично імітувавши тиск на нього і дозволивши віддати на Крушинського, який із далекої відстані вгатив у верхній кут воріт «Динамо». Здалось, що в цьому епізоді Дячук, який блокував Крушинського, не дуже вдало розташувався позиційно, відкривши гарний кут для удару, а Бущан на мить забарився із стрибком.

До кінця першого тайму «Полісся» виглядало гострішим та ближчим до другого голу, а головні моменти житомирян фактично одноосібно створив Макуана. Спочатку він на швидкості познущався з Дячука, але Бущан відбив удар з гострого кута. А в компенсований час після елементарного виносу Макуана виграв верхову боротьбу в Тимчика, втік один на один із воротарем, але Бущан видав неймовірний сейв.

«Динамо» явно треба було щось міняти по перерві, й на другий тайм біло-сині вийшли із інакшим зарядом. По-перше, вони знову забили швидкий гол. Після розіграшу кутового Волошин сміливо ввійшов у карну зону і прострілив/пробив неробочою лівою, м’яч прилетів до Ваната, який під тиском Морозка прийняв, але пробити не зміг, бо суперник потягнув нападника за футболку. Спочатку арбітр Романов показав на кутовий, але після втручання ВАР призначив пенальті, який реалізував Буяльський.

Цього разу кияни після забитого голу не стали повторювати помилку першого тайму і не відкотились назад, а навпаки спробували розвинути успіх. Вони організували ще кілька атак, одна з яких завершилась дуже небезпечним ударом Караваєва (з рикошетом) та сейвом Бойка. А на 63-й хвилині проблем «Поліссю» додалось, коли Волошин яскраво обманув на розвороті Морозка, а той його відверто збив і отримав жовту картку.

Калитвинцев відреагував, випустивши Будківського, і це майже зразу принесло результат: високий форвард виборов м’яч після кутового і пробив з розвороту – не дуже сильно, і Бущан мав усі шанси парирувати, але рикошет від Бражка призвів до голу в ворота «Динамо». І ось тут кияни розклеїлись – майже зразу дитяча помилка Сироти подарувала м’яча Козаку, який з ідеальної позиції чітко пробив у кут – 3:2.

«Динамо» майже зразу могло зрівняти рахунок, але Андрієвський класним ударом влучив у стійку. Невдовзі Караваєв мав чудовий шанс, але влучив у захисника; небезпечно пробивав Ванат – вище воріт. «Полісся» сиділо в глибокій обороні, й киянам у такій ситуації особливо не вистачало травмованого Ярмоленка. А в компенсований час рефері – знову після підказки ВАР – вилучив ще й Караваєва, який високо піднятою ногою влучив у обличчя Смолякова.

Зрештою «Полісся» довело справу до історичної перемоги, а «Динамо» зазнало вже другої поразки в цьому чемпіонаті України та в черговий раз показало, що має дуже серйозні проблеми в обороні.

ПОЛІССЯ – ДИНАМО – 3:2