Україна, 11-й тур. Шахтар – ЛНЗ 3:0. Звіт

Гірники здобули першу перемогу під керівництвом Даріо Срни. Відзначилися Данило Сікан та Кевін Келсі, який оформив дубль.

2023-10-21 19:52

Цей матч став першим для Дарійо Срни в ролі виконувача обов’язків головного тренера «гірників». Для дебютної гри хорватський наставник обрав такий стартовий склад: Різник – у воротах, флангові захисники – Конопля і Топалов, у центрі оборони вийшли Ракіцький та Бондар, який зіграв уперше за майже 3 місяці, у середині поля розташувалися Степаненко, Бондаренко і Криськів, на лівому фланзі атаки з’явився бразилець Невертон, праворуч діяв Зубков, а на вістрі нападу – Сікан.

Зустріч розпочалася з небезпечного моменту у виконанні донеччан: Криськів з паса Невертона з-за меж штрафного закрутив м’яч у правий кут – Пеньков парирував, а Зубков з добивання не влучив у площину. «Шахтар» продовжував діяти агресивно попереду, постійно тримаючи в напрузі захист гостей, і якщо Невертон після скидання Коноплі пробив головою вище воріт, то на 20-й хвилині рахунок було відкрито: Зубков прострілив з правого флангу, Бондаренко пропустив м’яч, а Данило Сікан завдав влучного удару під поперечину – 1:0.

Невдовзі непогану нагоду подвоїти перевагу мав Топалов, проте його постріл з кута штрафного пройшов повз дальню стійку. Наприкінці тайму шанси відігратися створили черкасці, але після спроби Норенкова м’яч розминувся зі штангою, а дальній постріл Бойка потягнув Різник.

На початку другої половини футболісти ЛНЗ створили ще одну гостру ситуацію: Хобленко опинився перед воротами, але м’яч пролетів вище поперечини.

«Гірники» відповіли на це цілою серією гольових моментів. Спочатку Криськів вирвався на побачення з голкіпером, та не поцілив у дальню дев’ятку, далі Зубков у ще одному виході віч-на-віч пробив у стійку воріт черкасців, чергову спробу Криськіва парирував Пеньков, удар Сікана з близької відстані також прийшовся у кіпера, а під постріл Зубкова завчасно кинувся Селін, перевівши м’яч на кутовий. Шанс мали й суперники, але Різник врятував після удару Хобленка під поперечину.

Тим часом Дарійо Срна провів заміни, випустивши на поле Азарова й Судакова, а трохи згодом – Келсі. Саме венесуельський нападник став героєм кінцівки матчу, встигнувши зробити дубль. На 84-й хвилині Бондаренко зважився на удар здалеку, м’яч влучив у ліву штангу, а Кевін був першим на добиванні – 2:0. А на 90-й хвилині Конопля з правого флангу віддав пас у радіус перед штрафним, і Келсі з розвороту потужно пробив у дальній кут.

3:0 – «Шахтар» у першому матчі під керівництвом Дарійо Срни здобуває розгромну перемогу над ЛНЗ.

Найближчої середи, 25 жовтня, на «гірників» чекає виїзний поєдинок групового етапу Ліги чемпіонів з «Барселоною». Початок о 19:45 за київським часом.

ШАХТАР – ЛНЗ – 3:0
Голи: Сікан (20), Келсі (82, 90).
Шахтар: Різник, Конопля, Бондар, Ракіцький, Топалов (Азаров, 57), Степаненко (Назарина, 85), Криськів (Егіналду, 85), Зубков, Бондаренко, Невертон (Судаков, 57), Сікан (Келсі, 76).
ЛНЗ: Пеньков, Насонов, Муравський, Селін (Ковальов, 79), Стасюк, Рибалка (Наумець, 69), Калюжний, Бойко, Норенков, Хобленко (Прядун, 69), Шестаков (Олійник, 75).
Попередження: Бондаренко (34), Конопля (78).