Євро-2024 (U-19): Україна в еліт-раунді відбору перемогла Латвію

У суботу, 23 березня, юнацька збірна України (футболісти не старші 2005 року народження) продовжила боротьбу в еліт-раунді відбору Євро-2024 (U-19).

Орест ЛЕЛЕКА, «ПРЕСИНГ»

2024-03-23 17:18

Синьо-жовті успішно стартували в групі, обігравши господарів міні-турніру – 2:0. Сьогодні в македонському Скоп’є наша команда протистояла одноліткам із Латвії.

У першому таймі українці зіштовхнулися із серйозним опором суперників. На початку неточним ударом відмітився Пономаренко, на 18-й хвилині на ударній позиції опинився Евелонс, але Крапивцов виручив. Синьо-жовті відповіли новим ударом Пономаренка, який заблокували в останній момент. Згодом із лінії штрафного перевірив кіпера Синчук.

На 34-й хвилині наша команда повела в рахунку – після закидання Маткевича вперед Пономаренко змістився в центр і влучно пробив у лівий нижній кут воріт. Надалі нагоди забити мали Кревсун, Синчук і Гаджиєв, у латвійців можна пригадати удар Ямонтса в площину.

На початку другого тайму Маткевич здалеку перевірив кіпера. На 60-й хвилині подвоїв перевагу синьо-жовтих Пономаренко, реалізувавши пенальті, який сам же й заробив. Наприкінці матчу латвійці могли скоротити відставання, але нашу команду виручила стійка. Затим міг забивати Тутєров, але не реалізував вихід віч-на-віч із кіпером.

На 89-й хвилині Тутєров скористався закиданням від Ващенка, увійшов до штрафного й забив третій гол збірної України. Тож підопічні Дмитра Михайленка відсвяткували перемогу – 3:0. Заключний матч еліт-раунду наші хлопці проведуть 26 березня проти Швейцарії, яка сьогодні переграла Північну Македонію (2:0). Для здобуття першої сходинки в групі й путівки на Євро українцям буде достатньо нічиєї.

Євро-2024 (U-19). Еліт-раунд відбору. Група 7

20.03.2024
Швейцарія – Латвія – 1:0
Північна Македонія – УКРАЇНА – 0:2

23.03.2024

УКРАЇНА (U-19) – ЛАТВІЯ (U-19) – 3:0
 Пономаренко (34, 60, з пенальті), Тутєров (89).
Україна: Крапивцов, Гусєв, Мельниченко, Єрмачков, Дрозд (Стрюков, 90), Кревсун (Шевченко, 90), Ващенко, Гаджиєв (Цуканов, 67), Синчук, Пономаренко (Дубровний, 74), Маткевич (Тутєров, 67).
Латвія: Чеверс, Тіхоновічс, Пурс, Смірновс, Лієпіньш (Лорманіс, 84), Кангарс (Валутадатілс, 67), Єссе, Ямонтс, Грабовскіс (Барковскіс, 84), Бочс (Івуланс, 61), Евелонс (Межсаргс, 61).
Попередження: Дрозд (38), Кревсун (57), Єрмачков (85), Дубровний (87) – Кангарс (30), Єссе (55).

Час початку матчів – київський.

Жеребкування еліт-раунду поділило 28 команд на сім груп, поєдинки яких пройдуть у березні. Переможці груп еліт-раунду приєднаються до господаря, Північної Ірландії, у фінальній стадії, яка проходитиме 15-28 липня 2024 року і стане відбором від УЄФА до ЧС-2025 (U-20).