Молодь

Юнацька Ліга УЄФА. Шахтар – Порту 1:4. Звіт

«Шахтар» відкрив груповий етап Юнацької Ліги УЄФА з розгромної поразки від «Порту» з рахунком 1:4, пропустивши три голи в першому таймі. Українська команда зуміла відзначитись одним точним ударом у компенсований час.

2023-09-19 16:28

Вже в першому турі юнакам «Шахтаря» дістався серйозний опонент. «Порту», який очолює колишній гравець збірної Португалії Нуну Капушу, здобув 5 перемог у 5 матчах юнацького чемпіонату Португалії із загальним рахунком 16:2.

Вже на першій хвилині «Шахтар» провів атаку з ударом Демченка по воротах, проте без небезпеки для Діогу Фернандеша. Порту відповів дуже гострим стандартом, який ударом головою завершив Андре Олівейра. Втім, суперсейв Владислава Кравця відклав взяття воріт буквально на 30 секунд. Родріго Мора Карвалью після пасу Гонсалу Соузи таки пробив українського воротаря. Йшла лише сьома хвилина гри.

Мейрелеш міг збільшувати перевагу «Порту», але пробив поруч зі стійкою. Нарешті гостра відповідь і від «Шахтаря» – на 20-й хвилині Пушкарьову забракло якихось сантиметрів, щоб вразити ворота португальців. Після активного старту підопічні Капушу взяли певну паузу, проте «гірники» не змогли скористатися тимчасовою розслабленістю опонента. Хіба що можна згадати момент Лосенка, який не влучив у ворота. «Порту» грамотно оборонявся, за першої ж нагоди намагаючись вибігти в контратаку.

Одна з таких завершилася голом. Родріго Мора класним ударом головою оформив дубль. Другий гол 16-річного вінгера, якого вважають одним із головних талантів Португалії, за півгодини гри. А невдовзі «Шахтар» ще й пенальті у свої ворота отримав. Його дуже впевнено реалізував Жорже Мейрелеш. 0:3 на 38-й хвилині. Бєлік на тренерській лаві настільки занервував, що різко висловився на адресу арбітра і отримав жовту. Футболістам «Шахтаря» емоції тренера допомогли мало – «дракони», забивши тричі, фактично зняли всі питання щодо переможця вже в першому таймі.

По перерві «Шахтар» провів кілька перспективних атак, намагаючись забити гол престижу. Не вийшло, натомість португальці оформили свій 4-й гол. На 54-й хвилині гарматний удар під поперечину вдався Уссуману Джало. Владислав Кравець був безсилий. 0:4.

Вже у компенсований час Пушкарьов таки забив гол престижу, але загалом боротьби сьогодні не вийшло. Порту виявився для «Шахтаря» занадто сильним, а європейський дебют Олексія Бєліка-тренера вийшов явно не таким, якого очікував колишній форвард «помаранчево-чорних».