ЄВРО-2023 (U21). Англія – Іспанія 1:0. Третій титул «левів»

Долю фіналу вирішили несподіваний рикошет і відбитий пенальті у компенсований час.

«Футбольний клуб»

2023-07-08 21:56

Англійська команда забивала в усіх п’яти попередніх матчах фінального турніру – іспанцям також не вдалося зберегти в недоторканості свої ворота. За номінальними господарями був початок матчу і кінцівка першого тайму – саме перед перервою їм і вдалося засмутити Арнау Тенаса. Коул Палмер навряд чи досяг би свого, пробиваючи зі штрафного метрів з 23-х, якби не потрапив у спину Кертіса Джонса – цей підступний рикошет і збив з пантелику голкіпера.  Ну а хавбек «Ліверпуля» несподівано заніс до свого доробку гол.

Провокаційні святкування британців спричинили штовханину за участю десантів з обох лав запасних, в результаті чого, зокрема, в роздягальні було відправлено по одному з асистентів кожного з головних тренерів. Серед вилучених – добре відомий футбольній спільноті Ешлі Коул. Є ще порох у дядька!

Другий тайм пройшов за великою перевагою іспанців, і якщо відверто, на забитий м’яч вони награли. Власне вони його і забили, однак Абель Руїс, завдаючи разючого удару головою, заліз в офсайд. Що і довів безжальний VAR. Вже на 9-й компенсованій хвилині той таки Руїс отримав фантастичний шанс після того, як піренейці здобули право на пенальті. Але цього разу на найвищому рівні зіграв воротар Джеймс Траффорд. Хлопець, який перебуває на контракті у «МанСіті», і перший удар відбив, і впорався з добиванням!

Таким чином, підопічні Лі Карслі вистояли, вигравши на румунсько-грузинському ЄВРО-2023 «всуху» шість зустрічей із загальною різницею 11:0. Ефектно, по-футбольному. Для Англії ця перемога на молодіжному рівні стала вже третьою. Дві попередні були здобуті вже в далекі 1982-й та 1984 роки.

До речі, на Олімпіаді у Парижі ми переможців чемпіонату континенту не побачимо. На відміну від українців.

АНГЛІЯ – ІСПАНІЯ 1:0