Манчестер Сіті – Лейпциг 7:0. (заг. 8:1) ЛЧ, 1/8 фіналу. Звіт Голанна

Ерлінг Голанн поставив на коліна «Лейпциг» у матчі-відповіді 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

2023-03-15 00:15

Очікувалось, що «Манчестер Сіті» зніме усі питання ще у першому матчі. Втім, Пеп Гвардіола знову перемудрив із тактичними рішеннями – зокрема, каталонець вирішив зіграти без замін. Як наслідок, замість впевненого тріумфу англійці отримали результативну нічию (1:1). Тепер все мало вирішуватись на «Етіхаді», де «містяни» не зазнали жодної поразки в сезоні.

Господарі провели дві заміни у порівнянні з виїздом. Замість Махреза вийшов де Брейне, замість Вокера – Стоунз. Пеп при цьому полишив експерименти, повернувшись до базових налаштувань. Якщо у Німеччині він зіграв без фальшивих фулбеків, то цього разу в центр активно заходив Стоунз (в той час як Родрі допомагав у білд-апі захисникам).

Бернарду Сілва й де Брейне змінювались місцями, граючи нижче або вище, в середині або на фланзі. Гріліш традиційно давав ширину, а Голанн опускався в центр для допомоги при розіграшах.

«Лейпциг», своєю чергою, не став ризикувати зі стартових хвилин. Німці насичували центр вузькою четвіркою і практично не пресингували «Сіті».

Дана структура гри команд визначила хід першого тайму. «Манчестер Сіті» домінував, створивши дебютний момент вже на 2-й хвилині зустрічі. Бернанрду Сілва та де Брейне обігрались на фланзі, після чого пішов крос у центр штрафного – там ніхто не встежив за Гюндоганом. Ілкай бахнув у дотик, але запустив м'яч на трибуни.

На 11-й хвилині забивати мав Голанн. Ерлінг стартував із глибини під закидання від Аке – норвежець обігнав Гвардіола, прийняв сферу й опинився прямо перед Бласвіхом! Кіпер скоротив дистанцію й врятував «Лейпциг». На 19-й хвилині же у «Сіті» спрацювала штука, яка ще не раз проявить себе у даному матчі.

Господарі заробили кутовий, німці не змогли вибити м'яч, а «містяни» стріляли по воротах кілька разів. «Бики» відбились, однак перегляд відеоповтору показав, що сфера влучив у руку Хенріксу. Славко Вінчіч призначив пенальті, який впенвено реалізував Голанн (хоча Бласвіх вгадав кут) – 1:0.

А рівно за дві хвилини Голанд оформив дубль! Цього разу спрацював пресинг. Ерілінг натиснув на Бласвіха, змусивши його вибити м'яч аби-куди. Аканджі виграв боротьбу в центрі й скинув м'яч назад в атаку, після чого де Брейне змістився до півкола й вистрілив у поперечку – а Ерлінг тут же зіграв на добиванні - 2:0.

«Лейпциг» одразу змінив тактику, почавши ризикувати. У «ротен буллен» увімкнувся інтенсивний пресинг та підіймання фулбеків в атаку. Виявилось, що «Манчестер Сіті» не такий і страшний – підопічні Пепа Гвардіоли стали помилятись на власній третині. На 33-й хвилині гості навіть вивели Вернера віч-на-віч з Едерсоном, однак кіпер вибіг за межі карного майданчика й збив Тімо. Як не дивно, фол записали саме на форварда.

Гольових моментів «Лейпциг» так і не створив, а от «Манчестер Сіті» продовжив напружувати Бласвіха. На 31-й хвилині Голанн отримав пас за спину Орбану й вистрілив з лівого краю штрафного, а на 39-й вже з правого краю бив Гюндоган – Басвіх виручив в обох випадках. Зрештою, на 2-й компенсованій хвилині «містяни» добилися свого: Діаш замкнув навіс, Бласвіх перевів м'яч у стійку, а той покотився вздовж лінії воріт до іншої стійки – Айдара намагався винести, але Голанн його накрив, вколотивши сферу в сітку – 3:0.

«Манчестер Сіті» вирішив усі питання щодо виходу в чвертьфінал. Тим не менш, це не зупинило команду. Всього за три хвилини після старту другого тайму Бласвіху довелося виймати м'яч із сітки в четвертий раз. Голанн пасував Гюндогану, а той обігрався з Грілішем і вистрілив з лівого краю штрафного – 4:0.

Далі свій концерт розпочав Голанд. На 53-й хвилині «Сіті» заробив стандарт, а навіс з нього завершився скидкою на дальню стійку. Ерлінг пробив головою у Бласвіха, добивання Аканджі накрили, але норвежець підхопив відскок і оформив покер – 5:0. На 57-й же хвилині він довів справу до пента-трику, вколотивши м'яч у сітку після виносу подачі з кутового – 6:0.

Таким чином, Голанн повторив рекорд Мессі та Луїса Адріано (так-так, із «Шахтаря»), відзначившись п'ятьма голами в одному матчі Ліги чемпіонів. Крім того, Ерлінг став наймолодшим футболістом, якому вдалося забити 30 голів у ЛЧ (побив рекорд Мбаппе), причому для цього норвежцю знадобилось найменше матчів – 25 (побив рекорд Ван Ністелроя з 34 матчами).

За кілька хвилин після історичної події Пеп Гвардіола зняв з пробігу всіх лідерів, включно з Голанном. Нападник весело реготав на лавці, а його партнери на полі валяли дурня. «Манчестер Сіті» не створив жодного моменту в останні півгодини основного часу. На 75-й хвилині німці не змогли забити навіть у порожні ворота.

Зрештою, на 2-й компенсованій хвилині де Брейне покарав «Лейпциг» ефектним пострілом, встановивши остаточний рахунок – 7:0! «Манчестер Сіті» завдав «Лейпцигу» найбільшої поразки в історії й вийшов у чвертьфінал Ліги чемпіонів.

МАНЧЕСТЕР СІТІ – ЛЕЙПЦИГ – 7:0 (заг. 8:1)
Голанн (22, з пенальті, 24, 45+2, 54, 57), Гюндоган (49), де Брейне (90+2).
Манчестер Сіті: Едерсон, Аканджі, Діаш, Аке, Стоунз (Гомес, 64), Родрі (Філліпс, 64), Бернарду Сілва, де Брейне, Гюндоган, Гріліш, Голанн (Альварес, 63).
Лейпциг: Бласвіх, Генріхс (Клостерманн, 80), Орбан, Гвардіол, Раум, Лаймер, Айдара (Сімакан, 63), Собослаї (Ольмо, 72), Кампль, Форсберг (Сілва, 63), Вернер (Поульсен, 63).
Попередження: де Брейне (67), Аканджі (77) – Генріхс (21), Вернер (34).