ЧС-2022

Туніс – Австралія 0:1. ЧС-2022, група D. Пам'ятка від Дюка

Австралійці повернулися у боротьбу за плей-офф завдяки класному голу Мітчелла Дюка. До речі, для команди Зеленого континенту це перша перемога на чемпіонатах світу з 2010 року. Це при тому, що останнім часом вона Мундіалі не пропускає.

«Футбольний клуб»

2022-11-26 14:37

У стартовому турі тунісці зіграли внічию з данцями, а австралійці поступилися французам. Отже розклад перед поєдинком був досить простий: команду Грема Арнольда категорично не влаштовувала поразка, будь-який інший результат залишав обидві команди в обоймі претендентів на плей-офф.

Австралійці явно були налаштовані рішуче. З перших хвилин вони налагодили контроль над м'ячем, затиснувши суперників на їх половині поля. Не складалося, щоправда, зі справжніми загостреннями, але тиск був дуже пристойним і зрештою все ж таки вилився у забитий гол.

По суті рахунок був відкритий після першої ж небезпечної атаки: Гудвін промчав лівим краєм, вирізав у штрафний майданчик (там ще рикошет вдалий вийшов), а Дюк класно зіграв головою, переправивши м'яч у дальній кут.

1:0 – Австралія повела і поступово зменшила оберти. У свою чергу, «Орли Карфагена» активізувалися в атаці, поступово перехопивши ініціативу.

Кінцівка першого тайму однозначно залишилася за командою Джаліла Кадрі, яка провела два потенційно гольові випади. На 40-й хвилині Дрегер отримав можливість пробити з правої частини штрафного майданчика, а в компенсований час на ударній позиції після прострілу приблизно в тій же точці опинився Мсакні. Однак у першому випадку класно зіграв Суттар, який встиг у відчайдушному підкаті заблокувати удар, а в другому – м'яч пролетів упритул з ближньою стійкою.

Після перерви Туніс почав підтискати ще більше. Грем Арнольд відреагував на це подвійною заміною, освіживши свою ланку атаки. І на 70-й хвилині хід австралійського тренера мало не спрацював – Макларен втік лівим флангом і прострілив на Лекі, якому не вистачило якихось сантиметрів, щоб переправити м'яч у ворота.

Втім, загалом картина гри не змінилася: Туніс насідав, але Австралія досить вдало оборонялася і періодично вибігала у контратаки. Так, їх ставало дедалі менше, але тут уже йшла гра на результат, головним для номінальних гостей було не пропустити. Чого, власне, вони і досягли. Хоча, мабуть, справедливішим підсумком матчу була б нічия.

ТУНІС – АВСТРАЛІЯ – 0:1
Гол: Дюк (23)
Туніс: Дамен, Бронн (Кешріда, 73), Мерія, Талбі, Дрегер (Сассі, 46), Скірі, Лаїдуні (Хазрі, 67), Аль-Абді, Сліті, Мсакні, Джебалі (Хеніссі, 73)
Австралія: Райан, Карачич (Дегенек, 75), Суттар, Роулс, Бехич, Ірвін, Муй, Лекі (Баккус, 85), Макгрі (Хрустич, 64), Гудвін (Мабіл, 85), Дюк (Макларен, 64).
Попередження: Сассі (90+3), Аль-Абді (64) – Лаїдуні (26).
Головний суддя – Даніель Зіберт (Німеччина).
26 листопада. Ель-Вакра. Ст-н «Ель-Джануб».