ЧС-2022

Бельгія – Марокко 0:2. ЧС-2022, група F. Ще одна сенсація

Гранична зібраність, класна гра воротаря, домашні заготівлі та вдалі заміни – ось запорука успіху «Атлаських левів».

2022-11-27 18:04

Команду Роберто Мартінеса напередодні ЧС-2002 часто називали одним із претендентів на чемпіонський титул. Але у першому турі бельгійці, м'яко кажучи, не вразили, скромно обігравши канадців (1:0), які не використали кілька класних моментів для взяття воріт Куртуа. Марокканці, у свою чергу, зовсім у справі поділили очки з хорватами (0:0). Тож напередодні сьогоднішнього матчу у Досі Бельгію важко було називати явним фаворитом. Ну а гра підтвердила, що зараз «Червоні дияволи» своєї кращої форми ще не набрали.

Так, Бельгія з перших хвилин налагодила контроль над м'ячем і швидко створила перший небезпечний момент – на 7-й хвилині Мунір Мохамеді не без зусиль парирував удар Батшуаї зблизька. Але далі, незважаючи на солідну територіальну перевагу, у номінальних господарів поля дуже довго не складалося з добрими загостреннями. "Атлаські леви" досить вміло оборонялися і в контратаки переходили не за рахунок примітивних закидів, а намагалися також розігрувати м'яч.

На 35-й хвилині марокканці мало не повели в рахунку: у підопічних Валіда Реграгі вийшла швидка вилазка два на два, але Ашраф з лінії штрафного майданчика пробив трохи вище воріт. А вже в компенсований час вони навіть забили гол – класним різаним ударом з району правого кута штрафного майданчика Зієш вразив ціль, та тільки арбітр взяття воріт скасував, зафіксувавши офсайд у Саїса, який явно завадив Куртуа, опинившись, так би мовити, на лінії вогню.

На початку другого тайму суперники обмінялися небезпечними атаками. На 52-й хвилині Азар блиснув дриблінгом і сильно пробив з правого напівфланга, змусивши воротаря марокканців ще раз блиснути реакцією. А Буфалю через п'ять хвилин зовсім не вистачило точності - м'яч після його удару просвистів поруч зі стійкою.

При цьому гра трохи дорівнювала. Принаймні перевага бельгійців у контролі м'яча вже не була такою переважною, як до перерви. Марокканці явно почали грати сміливіше. Це мало не зіграло з ними злий жарт на 66-й хвилині, коли підопічні Валіда Реграги захопилися атакою, і пропустили ривок Мертенса, який пробив метрів з 10 точно в кут. І знову на висоті опинився Мунір Мохамеді, який кінчиками пальців переправив м'яч на кутовий.

А ось Тібо Куртуа незабаром схибив. Марокканці заробили стандарт на лівому фланзі. Сабірі зі стандарту класно закрутив м'яч у ближній кут і воротар бельгійців, спантеличений вдалим маневром Саїса (цього разу без порушення правил), зреагувати не зумів.

1:0 – марокканці повели, а Роберто Мартінес відразу провів подвійну заміну з надією посилити тиск. Але врятувати гру бельгійцям не вдалося. Мав непоганий шанс у Вертонгена після кутового, але його удар головою вийшов неточним. А вже у компенсований час матчу збірна Марокко провела стрімку контратаку і забила другий м'яч – Зієш втік правою напівфлангою і виклав м'яч під удар Абухлялю, який метрів з восьми прошив Куртуа.

Загалом Марокко зовсім у справі переграла Бельгію, очоливши турнірну таблицю в групі. Хто б міг припустити?

І ще: однозначний респект тренеру збірної Марокко. Він не лише добре вивчив суперника, грамотно збудувавши гру, а й провів дуже вдалі заміни.

БЕЛЬГІЯ – МАРОККО – 0:2
Голи: Сабірі (73), Абухляль (90+2).
Бельгія: Куртуа, Меньє (Лукаку, 81), Алдервейрелд, Вертонген, Кастань, Онана (Тілеманс, 60), Вітцель, Де Брюйне, Еден Азар (Мертенс, 60), Торган Азар (Троссард, 75), Батшуайї (де Каталаре, 75).
Марокко: Мунір, Мазрауї, Саісс, Агер, Хакімі (Аттійят-Алла, 67), Амалла, Амрабат (Сабірі, 67), Унаї (Ель-Амік, 78), Буфаль (Абухляль, 72), Ен-Несірі (Хамдалла, 72), Зієш.
Попередження: Онана (28) – Сабірі (90+5).