ЧС-2022

Англія – Франція 1:2. ЧС-2022, 1/4 фіналу. Драма британського капітана

Афіша з вивіскою «Англія – Франція» цілком могла б прикрасити фінал чемпіонату світу. Дві топові команди з крутою історією, купа зіркових гравців, авторитетні тренери, шалені традиції... Але зірки зійшлися так, що в Катарі їм довелося зійтися на стадії чвертьфіналу.

2022-12-10 23:28

Матч у Ель-Гаурі на стадіон «Ель-Байт» суперники, як і очікувалося, розпочали досить обережно. Але не настільки, щоб уболівальникам довелося нудьгувати в очікуванні якихось серйозних загострень. Скажімо, англійці заробили перспективний стандарт, щоправда, навіс ні до чого не призвів. А у британців якось одразу почав працювати правий фланг, де діяв Дембеле.

На виході з дебюту трапився і перший небезпечний момент. Дембеле промчав по брівці і навісив у центр штрафного майданчика, а Жиру з не дуже зручного положення завдав удару головою. Вийшло прямо в руки Пікфорда, ну а якби в кут - то воротареві довелося б дуже непросто.

Французи взагалі спочатку виглядали впевненішими. Тож не дивно, що незабаром стала проглядатися їхня ігрова перевага, яку команда Дідьє Дешама підкріпила забитим голом. Після скидки Грізманна щільний удар метрів з 22-х завдав Чуамені, який потрапив точно під стійку - Пікфорд виявився безсилим.

Англійці відреагував на такий зигзаг долі, як справжні бійці. Вони одразу підняли швидкості, натиснули – і ось уже ініціатива перейшла до команди Гарета Саутгейта, а «трикольорові» заграли від оборони.

На 20-й хвилині Шоу перевірив пильність Льоріса ударом зі стандарту. Потім був відрізок імені Кейна. Спочатку капітан англійців небезпечно пробив із гострого кута (Льоріс грамотно вибрав позицію). Далі – мав місце небезпечний прорив до штрафного майданчика з правого краю (дивно, що арбітр не побачив фолу з боку Упамекано). А на 30-й хвилині Кейн завдав класного дальнього удару (Льоріс парирував у ефектному стрибку).

Загалом біля воріт збірної Франції оселилася тривога. Але підопічні Дешама швидко зрозуміли, що якщо й далі сідатимуть до свого штрафного майданчика, то біди не уникнути. Так що час, що залишився до перерви, пройшов приблизно в рівній боротьбі – з високим розпалом пристрастей, але без справжніх гольових моментів. Ну хіба що можна відзначити багатоходівку збірної Франції на 40-й хвилині, коли Ернандес вивів Мбаппе на ударну позицію у лівій частині штрафного майданчика, а той зарядив набагато вище воріт.

Другий тайм почався з нової порції наполегливих атак збірної Англії, і незабаром підопічні Саутгейта досягли свого. Бистроногий Сака прорвався до штрафного майданчика Франції з правого краю і Чуамені зупинив його недозволеним прийомом. Пенальті сумнівів не викликав. Ну і удар у Кейна з точки вийшов класним - сильно, в кут, без шансів для Льоріса.

1:1 – і все закрутилося із ще більшою інтенсивністю. Французи тут же провели різку атаку через центр, але чудово проявив себе Пікфорд, що потяг удар Рабйо, який практично вискочив віч-на-віч з воротарем. Минуло ще кілька хвилин – і вже у грі Льоріс, що накриває м'яч після дальнього удару Сака. Потім ще один дальній удар, тепер у виконанні Кейна – і знову голкіпер на місці. На 60-й хвилині дуже близьким до голу був Магуайєр, який завдав удару головою після навісу Фодена зі стандарту – м'яч «лизнув» стійку і полетів за межі поля. А ще за хвилину з гарної позиції схибив Сака, який замикав простріл Шоу.

То був футбол найвищого класу. Команди завелися до межі, м'яч практично не затримувався у центрі поля, темп – майже максимальний… Англійці, безперечно, виглядали краще. Особливо Сака, який розривав опонентів на своєму фланзі. Але ж ми пам'ятаємо: не забиваєш ти – заб'ють тобі. Ось і в цій грі: французи провели дві флангові атаки з навісами на Жиру, і якщо в першому випадку Пікфорд видав неймовірний сейв, то в другому воротарю довелося діставати м'яч із сітки. До речі, як і у випадку з першим голом Франції, асистував Грізманн, який виконав дивовижний за точністю пас.

Ну, і ще один ключовий момент матчу. На 84-й хвилині англійці заробили другий пенальті: Ернандес сфолив проти Маунта. Здавалося б – ось він шанс! Робіть 2:2 – і розбирання перейдуть у додатковий час. До м'яча підійшов Кейн - і... пробив набагато вище воріт. Не впорався із нервами капітан команди. Ну і, можна сказати, цей промах став своєрідним реквіємом збірної Англії на цьому чемпіонаті світу.

Підопічні Саутгейта, звичайно, билися до останнього. Вони інакше не вміють. Але невдача Кейна їх явно підкосила. Тож навіть із фінальним штурмом по суті не склалося.

Отже, французи – у півфіналі, де на них чекає марокканська команда-сюрприз. Англійці їдуть додому.

АНГЛІЯ – ФРАНЦІЯ – 2:1
Голи: Кейн (54, з пенальті) Жиру (78) – Чаумені (17),
На 84-й хвилині Кейн не реалізував пенальті (промах).
Англія: Пікфорд, Вокер, Магуайр, Стоунз (Гріліш, 90+8), Шоу, Райс, Беллінгхем, Гендерсон (Маунт, 79), Сака, Фоден (Решфорд, 85), Кейн.
Франція: Льоріс, Кунде, Варан, Упамекано, Ернандес, Рабйо, Чуамені, Дембеле (Коман, 79), Грізманн, Мбаппе, Жиру.
Попередження: Магуайєр (89) – Грізманн (43), Дембеле (47), Ернандес (82).