ЧС-2022

Нідерланди – Аргентина 2:2, пен. 3:4. ЧС-2022, 1/4 фіналу. Біло-блакитна лотерея

Команда Лео Мессі мала вигравати ще в основний час, проте дозволила голландцям врятуватися аби добити їх у серії 11-метрових.

«Футбольний клуб»

2022-12-10 00:02

У першій половині цього детективного чвертьфіналу аргентинці змогли нав’язати суперникам не дуже швидкий, але доволі інтенсивний й напрочуд в’язкий та контактний футбол. І голландці чи то погодилися із запропонованим малюнком гри, чи то просто не находили якихось контраргументів. В усякому разі, йдучи на перерву, вони виглядали дещо збентеженими.

Причини для цього, дійсно, були. Й не лише тому, що цей відтинок матчу залишився за Аргентиною, яка знайшла свій момент для голу. Найбільше турбувати Нідерланди мала та ситуація, що альбі-селеста майже повністю обеззброїла помаранчевих в атаці. Навіть відчутна їхня перевага у зрості жодним чином не давалася взнаки.

Єдину загрозу воротам Мартінеса підопічні ван Гала створили десь у середині тайму, але й тоді Бергвейн незграбно пробив повз ворота. Збірна Аргентини, щоправда, теж не дуже турбувала кіпера суперника Нопперта, але в її складі на полі перебував капітан Мессі.

І якщо перша його спроба зробити результативну дію виявилася невдалою – м’яч просвистів зависоко над поперечиною голландців, то наступна вдалася на 100 відсотків.

На 35-й хвилині Лео отримав передачу біля центрального кола, зосередивши на собі увагу кількох опонентів, вичекав, поки в нього з’явиться пропозиція для прихованого пасу, й коли правий крайній Моліна увірвався у карний майданчик Нідерландів, Мессі подарував йому шикарну нагоду для гола. Номінальний захисник із своїм завданням впорався якнайкраще, холоднокровно проштовхнувши м’яч у сітку – 1:0!

Початок другого тайму також залишився за командою з Латинської Америки, що продовжувала грати в надзвичайно щільний футбол на власній половині поля і за першої-ліпшої нагоди відповідала різкими контрвипадами, яким декілька разів не вистачило акцентованого завершення.

Тоді Мессі самотужки намагався зорганізувати гостроту біля володінь Нопперта. Наприклад, на 62-й хвилині, коли він спочатку заробив фол за крок до лінії штрафного майданчику, а потім ледве не поцілив у «дев’ятку». Нічого подібного біля воріт Мартінеса не виникало – голландці взагалі не доводили до них м’яч.

Саме тому їхній тренер ван Гал увів до гри Люка де Йонга, майстра верхової боротьби, сподіваючись хоча б таким чином підсилити свій напад. Адже ані Депай, ані Гакпо, ані Берггейс, що по перерві замінив Бергвейна, гостроти не створювали. Та й інші партнери чомусь допомагали їм не дуже.

Та поки Нідерланди готувалися до свого штурму, аргентинці на 73-й хвилині упіймали їх на черговому контрвипаді. Цього разу за участі Акуньї, що перехитрив Дюмфріса та заробив на ньому ще один фол і пенальті. До м’яча підійшов Мессі, не залишивши жодного шансу Ноппертові – 2:0!

Для такого матчу цього мало би вистачити для упевненої перемоги, але вперті голландці не здалися. Ван Гал зробив ще одну заміну в нападі, випустивши на поле ще одного майстра верхової боротьби Вегхорста. І той вже невдовзі, на 83-й хвилині, головою у дотик скоротив перевагу Аргентини до мінімуму.

Далі все відбувалося, як і має бути в плей-офф Кубку світу. Нерви, сутички, бійки, компенсований час (10 хвилин!)... Дивно, як іспанський арбітр Матео Лаос не вдався до вилучень, адже кілька з них явно напрошувалися. Досвідчений рефері ж вирішив по-футбольному – додав більше часу, дозволивши командам усе з’ясовувати самім.

Нідерланди врешті витягли із себе все задля спасіння і Аргентина цього напору не витримала. На 11-й доданій хвилині Люк де Йонг заробив штрафний удар, який чудово розіграли Копмейнерс та знову таки Вегхорст, зрівнявши рахунок – 2:2!
Це було фантастичне спасіння! На його фоні екстра-тайм знову виглядав як контактні аргентинські шахи, в яких гросмейстерам дозволялося трохи кікбоксувати. Будь-який ризик обидва вони виключали як такий, а тому справа поступово наближалася до серії 11-метрових. Так згодом і сталося, хоча наприкінці суперники обмінялися небезпечними моментами, а фінальний штурм залишився за альбі-селестою й влучанням Енцо Фернандеса у штангу.

А потім відбулася нервова футбольна лотерея, яку краще виконали Мессі та партнери. Вони й вийшли до півфіналу катарського ЧС-2022!

НІДЕРЛАНДИ – АРГЕНТИНА – 2:2 (пен. 3:4)
Вегхорст (83, 90+11) – Моліна (35), Мессі (73, з пенальті).
Серія 11-метрових: 0:0 ван Дайк (воротар), 0:1 Мессі, 0:1 Берггейс (воротар), 0:2 Паредес, 1:2 Копмейнерс, 1:3 Монтіель, 2:3 Вегхорст, 2:3 Енцо Фернандес (повз ворота), 3:3 Л.де Йонг, 3:4 Мартінес.