Моніторинг

Полеміка

Бальчос: «Идет эволюция арбитража»

По материалам terrikon.com и pfl.ua Капитан донецкого «Шахтера» Дарио Срна по давно уже сложившейся «горняцкой» традиции после проигранного матча с «Металлистом» во всех грехах обвинил арбитров. О чем не преминул напомнить в преддверии принципиального кубкового противостояния с киевским «Динамо». В тоже время, президент ПФЛ Милетий Бальчос, известный…

2011-10-26 13:00

…своим «особым» отношением к ФФУ, в вопросе судейства придерживается совершенно иной точки зрения.

Причем его позиция имеет аргументированный подход, а отличие от хорватского защитника-симулянта, который в комментарии, приведенном ниже, сам же и признается в этом.

Дарио СРНА, капитан «Шахтера»:

– Судья очень много ошибок допустил в последней игре, особенно по отношению ко мне. Считаю, что в этом виноват человек, которого я очень уважаю и как личность, и как бывшего судью. Это Пьерлуиджи Коллина. Когда он здесь появился, то сказал, что много симуляций и с этим нужно разобраться. Я согласен получать желтые карточки, когда симулирую. Но в последних двух играх подряд я получил две желтые в моментах, когда не было симуляций. Поэтому я считаю, что Коллина должен поменять свое мнение, исправить ситуацию, поговорить с судьями. Пусть посмотрит записи, судьи сейчас делают очень много ошибок. В первом тайме против меня очень грубо сыграл Тайсон, на 62-й минуте судья должен был давать пенальти, игра после этого пошла бы по-другому. Обращаю на судейство внимание, потому что это тоже важный фактор в игре. (Terrikon.com).

Милетий БАЛЬЧОС, президент ПФЛ:

– Працівникам Комітету арбітрів заборонені будь-які контакти з клубами, пресою або іншими особами, крім керівництва – в особах президентів футбольних об’єднань, якими є Професіональна футбольна ліга, Прем’єр-ліга та інші. Я хочу ще раз наголосити: ми не залишаємося осторонь проблем, з якими стикаються клуби. Є речі, на які ми не в змозі вплинути за певних обставин та правил, встановлених ФІФА та УЄФА, яких дотримується ФФУ й, як наслідок, ПФЛ як організація, що входить до складу національної асоціації. При цьому, адміністрація ПФЛ підтримує постійний зв’язок з ФФУ на рівні її керівництва та Комітету арбітрів. Пан Колліна та його асистенти працюють в Україні трохи більше року і вже багато встигли зробити для удосконалення арбітражу, але, виходячи з багатьох факторів, не можна бути упевненими у тому, що протягом такого стислого строку можливо кардинально щось змінити.

В країні все пов’язано одне з одним. Нові кроки держави у стабілізації економічної ситуації попервах потребують деяких жертв, аби досягти кращих результатів. Те ж саме можна сказати про арбітраж: йде поступова еволюція. Можливо, у цьому випадку доречний шаховий термін «жертва якості» – аби отримати виграшну позицію. Певна річ, на цьому етапі можливі серйозні, навіть болючі помилки. Але головне те, що попри деякі негативні проблеми у суддівстві є поступовий рух уперед. Питання якісного арбітражу в Україні далеко не риторичне. Звичайно, така ситуація потребує серйозних зусиль і важливих профілактичних кроків від Комітету арбітрів ФФУ.

Тому, на мій неупереджений погляд, варто зосередитися на футболі, арбітраж залишити за суддями, а його якість – за органом, до компетенції якого він входить. (Pfl.ua).