Україна, 21-й тур. Динамо – Зоря 2:0. Звіт про засніжену перемогу

У важких умовах підопічні Олександра Шовковського заробили три очки, підтвердивши свої чемпіонські амбіції.

Сергій ВОРОНЮК, «Футбольний клуб»

2024-03-12 17:59

Напередодні київського матчу коло прихильників «Зорі» струсонула інформація про зарплатний страйк у колективі. Як наслідок – наставникові команди довелося задіяти в протистоянні з «Динамо» резервістів і легіонерів, лише троє виконавців, що виходили на поле в попередньому турі, опинилися в стартовому складі у вівторок.

Несподівано дванадцятим гравцем луганчан виступила погода: раптовий снігопад значною мірою полегшив завдання гостей – спробувати знівелювати атакуючі намагання підопічних Олександра Шовковського. Втім, останнім треба було наполягти на своїх чемпіонських амбіціях, і атмосферний форс-мажор цілком можна було сприймати хіба що як додатковий виклик після прикрої втрати очок у матчі з «Вересом».

Про якийсь конструктив у стані луганчан мова взагалі не йшла, на геть білому «газоні» вони зосередилися на руйнуванні. Долаючи щільний захист, котрий в останніх чотирьох офіційних матчах не пропускав голів, динамівці намагалися варіювати напрямками атак, подеколи вдавалися до ударів здалеку. Та до небезпечних моментів у володіннях Олександра Сапутіна справа довго не доходила.

Аж поки не сказав своє вагоме слово Владислав Ванат. Прийнявши довжелезний пас від Костянтина Вівчаренка, він холоднокровно пустив м’яч під голкіпером із доволі гострого кута – 1:0! Для найвлучнішого снайпера поточної першості цей був уже 10-й гол.

Наприкінці тайму форвард мав іще один шанс відзначитися, але трохи не влучив по цілі, на перерву суперники пішли за мінімальної переваги киян.

Після поновлення гри картина не змінилася. Двобій дислокувався переважно на половині поля «Зорі», «Динамо» досить упевнено контролювало перебіг подій на полі. Із періодичними загостреннями, як от вільний удар на 61-й хвилині – за пас захисника своєму воротареві. Цього разу захисний мур витримав.

Вочевидь, мінімальна поразка в зустрічі з одним із фаворитів чемпіонських перегонів для проблемної «Зорі» вважалася б за іміджевий здобуток. Нічия – поготів! І був же шанс у Петара Мічіна, подарований йому опонентами в середині другої половини. Та серб відверто розгубився в тому моменті, дозволивши Денису Попову ліквідувати небезпеку.

За таке марнотратство «Динамо» повинно було б і могло покарати гостей. Але спочатку майстерність проявив Сапутін, витягнувши удар головою Олександра Караваєва, котрий додав жвавості діям киян. А ось із наступною спробою вартовий луганських воріт не впорався. Попов, підключившись до атаки, замкнув таки подачу Олександра Андрієвського зі штрафного, тим самим поставивши крапку в цій сніговій епопеї. Біло-сині зміцнили своє становище в єврокубковій зоні таблиці.

ДИНАМО – ЗОРЯ 2:0 (Ванат, 30, Попов, 85).
Динамо: Бущан, Вівчаренко, Попов, Михавко, Тимчик (Караваєв, 46), Бражко, Шапаренко (Андрієвський, 82), Шепелєв, Кабаєв (Діалло, 89), Волошин, Ванат.
Зоря: Сапутін, Капустян, Джордан, Токар, Рейс, Башич, Жан Клод, Писаренко, Мічін, Долбнєв (Байрук, 90+1), Ндур (Сміт, 79).