Металіст 1925 – Зоря 2:1. Україна, 7-й тур. Звіт

Завдяки голу Андрія Борячука харків’яни здобули перемогу та продовжили безпрограшну серію до чотирьох матчів поспіль.

2023-09-15 20:45

Валерій Кривенцов повернувся в Прем’єр-лігу, очоливши луганську «Зорю». Після обнадійливої перемоги над «Славією» (2:1) у другому матчі кваліфікації Ліги Європи всі згадали про його шикарну роботу в «Металісті 1925» – здавалося, що тепер у луганців буде такий же сучасний позиційний футбол. Продемонструвати його належало саме в матчі проти колишнього клубу.

«Чорно-білі» змінили схему – перейшли зі схеми 4-5-1 на 4-3-3. Роман Вантух з позиції лівого вінгера опустився на місце фулбека (Ігор Снурніцин залишився у запасі), Дмитро Мишньов і Вікентій Волошин грали інсайдів, Даниїл Алефіренко повернувся на лівий фланг атаки. Денис Антюх діяв праворуч, а опорником працював Олександр Яцик.

Ідея не спрацювала взагалі. За стартовий півгодини «Зоря» не організувавши жодного моменту й рідко чіплялась за м'яч на чужій третині, а при витягуванні на чужу половину поля команда наражалась на вбивчі контратаки. «Металіст 1925» рвав луганців, а особливо круто почав Владислав Дмитренко. Вже на шостій хвилині вінгер харків'ян відкрив рахунок.

Владислав відкрився між лініями у лівому напвфланзі й отримав прекрасну передачу від Ігоря Курила. Після цього Дмитренко змістився до зони перед штрафним – а далі стався удар низом у ближній кут. Микита Турбаєвський не очікував на нього – 1:0!

На 15-й хвилині Дмитренко міг і подвоїти перевагу «Металіста 1925». Андрій Борячук у швидкій контратаці знайшов Владислава, а той легко переграв Арсенія Батагова й пробіг до лінії карного майданчика. Епізод завершився пострілом у дальній кут – цього разу Турбаєвський виручив. А ще за хвилину «Зоря» зрівняла.

Луганцям банально пощастило. Ростислав Русин з Артемом Габелком обрізались в центрі поля, а Волошин підібрав м'яч і в дотик віддав пас на Герреро. Едуардо вийшов на рандеву з Олегом Мозілем, впевнено перегравши голкіпера – 1:1!

На зміст гри це особливо не вплинуло. Вже на 20-й хвилині Русин змістився з правого флангу й закрутив м'яч над лівою дев'яткою. А на 28-й же харків'яни заробили доволі випадковий пенальті – Антюх підіграв собі рукою у боротьбі з Микитою Безуглим.

Борячук впевнено реалізував 11-метровий, забивши перший гол після повернення у «Металіст 1925». Лишень після цього «Зоря» прокинулась.

Зокрема, вже на 31-й хвилині Антюх закрутив м'яч з правого флангу, влучивши у дальню стійку. На 38-й же Мишньов пробивав зі стандарту над правою дев'яткою. Ще через хвилину з дистанції неточно стріляв Яцик. «Металіст 1925» відповів виносом Мозіля на хід Русину, що ледь не вилилось у вихід віч-на-віч – Турбаєвський вчасно прочитав епізод, перехопивши м'яч.

Зрештою, команди відправились відпочивати за переваги харків'ян у один гол. Валерій Кривенцов у роздягальні замінив Волошина, випустивши замість нього Дениса Нагнойного. Через 10 хвилин після старту другого тайму довелося знімати і Батагова – Арсеній потягнув пах. На поле вийшов Снурніцин.

Другий тайм також важко занести у актив «Зорі», але луганці хоча б стали активнішими й перестали ковтати контратаку за контратакою. Принаймні, протягом 25 хвилин. Вперше потривожити Турбаєвського підопічні Едмара змогли аж на 71-й хвилині, коли Андрій Чирук стріляв з гострого кута.

На 75-й же навіть вдалося забити гол внаслідок дальнього удару Габелка та добивання від Максима Жичикова – втім, останній перебував у офсайді. На 85-й з дистанції бахнув Дмитренко, однак це було вже зовсім неточно. Ось і вся гострота з боку «жовто-синіх».

«Зоря» ж тиснула, тиснула, тиснула... Але до моментів справа майже не доходила. Навіть зачепитись за м'яч на чужій третині вдавалося нечасто. За весь другий тайм вдалося рити тільки один небезпечний епізод – це новачок Венделл замкнув подачу з правого флангу, пробивши головою в дальній кут – поруч із штангою.

Переломити хід зустрічі «чорно-білим» так і не вдалося, тож фінальний свисток зафіксував перемогу «Металіста 1925». Валерій Кривенцов стартує з фіаско. Вже у четвер його команда розпочне виступи в Лізі конференцій.

Харків'яни набирають 10 очок і піднялись аж на п'яту позицію в УПЛ, в той час як «Зоря» з п'ятьма заліковими балами залишилась дванадцятою. За підсумками туру луганці з великою вірогідністю опустяться у зоні вильоту.

МЕТАЛІСТ 1925 – ЗОРЯ – 2:1
Дмитренко (6), Борячук (28, з пенальті) – Герреро (17).
Металіст 1925: Мозіль, Жичиков, Курило, Червак, Безуглий, Габелок, Русин (Арі Моура, 68), А.Ткачук (Фарина, 68), Чирук (Ігор, 79), Дмитренко, Борячук (Вачіберадзе, 59).
Зоря: Турбаєвський, Батагов (Снурніцин, 56), А.Джордан, Вантух, Кирюханцев, Яцик, Мишньов (Чурко, 72), Волошин (Нагнойний, 46), Антюх, Алефіренко (Венделл, 72), Герреро.
Попередження: Вачіберадзе (62), Чирук (77), Мозіль (90+4) – Мишньов (30), Нагнойний (68), Венделл (84), Снурніцин (86).