Полісся – Минай 2:1. Україна, 8-й тур. Звіт

Завдяки вдалим замінам Юрія Калитвинцева житомирський клуб відсвяткував вольову перемогу.

2023-09-23 17:12

Перед зустріччю у Житомирі команда Володимира Шарана засіла на останньому місці турнірної таблиці Прем’єр-ліги і залишалася єдиним представником елітного дивізіону без жодної перемоги – 3 нічиї і 4 поразки. Натомість «Полісся» виграло 4 матчі при трьох поразках, а у випадку трьох очок сьогодні наздоганяло «Чорноморець», який після сенсаційного розгрому «Олександрії» вискочив на друге місце.

Вже на першій хвилині Єгор Гунічев небезпечно пробив по воротах Дениса Бойка – поруч зі стійкою. Наступний момент «Миная» був ще кращим. Тимур Кораблін трохи не влучив у ворота з-за меж штрафного, а зі спробою Єгора Твердохліба впорався голкіпер господарів. Дебют гри явно за командою Шарана. «Полісся «у стартовий відрізок матчу відповіло хіба що невдалим ударом головою у виконанні Артема Смолякова та неточним замиканням від Пилипа Будківського.

На 21-й хвилині гравці «Полісся» апелювали до арбітра стосовно пенальті. Удар Олександра Назаренка підправив Дмитро Нємчанінов, після чого м'яч, можливо, зачепив руку Олександра Мельника. Рефері і VAR вирішили, що 11-метрового не було. Зате був кутовий, який став гольовим. Пилип Будківський головою відкрив рахунок, замкнувши подачу Бені Макуана. Щоправда, гол скасували. Після кількахвилинної паузи VAR таки зафіксував офсайд у Макуана.

«Минай» під кінець тайму знову додав. Серія стандартів змусила нервувати Бойка, який в одному з епізодів ледь не відбив м'яч у власні ворота після навісу Андрія Булези. А на 39-й хвилині тиск гостей втілився в гол. Твердохліб завершив розіграш кутового ударом з лінії воротарського, увігнавши м'яч у сітку.

Ще до перерви «Полісся» змарнувало супершанс відігратися. Твердохліб у боротьбі з Богданом Кушніренком наступив йому на ногу в межах штрафного. Єгор не бачив суперника, але контакт був. Після перегляду повтору Дмитро Євтухов призначив пенальті, який не реалізував Василь Грицук. Піжонська «панєнка», яку легко розгадав Олександр Бандура, забравши м'яч у руки. Як наслідок, перший тайм завершився мінімальною перемогою «Миная».

На старті другої половини хороший момент був у В’ячеслава Танковського, який не зміг пробити Бандуру з доволі гострого кута. «Полісся» додало і відігралося на 68-й хвилині. Смоляков дещо незграбним ударом все ж перекинув Бандуру, хоча задумував бити явно не так. Ефектний асист в активі Аріельсона, який у перерві замінив Будківського.

Твердохліб міг знову виводити «Минай» вперед, проте метрів з 10-ти пробив вище. У «Полісся» супермомент мав Аріельсон. Бразилець вийшов віч-на-віч із Бандурою, але перекинув і кіпера, і ворота. Втім, на 83-й хвилині підопічні Юрія Калитвинцева таки святкували другий гол. Еміль Мустафаєв, котрий змінив Василя Грицука, вдало зіграв на добиванні та прошив Бандуру ударом у ближній кут. Вже вкотре у цьому сезоні «Минай» не зміг втримати перевагу. Закарпатці мали шанс зрівняти в доданий час, але Олег Вишневський не влучив у ворота з близької відстані.

2:1 – вольова перемога «Полісся», яке піднялося на 3-тю позицію УПЛ (15 очок). Джокери Калитвинцева (Аріельсон і Мустафаєв) зіграли ключову роль у камбеці. «Минай» продовжив тривалу безвиграшну серію. Команда Володимира Шарана на дні таблиці з трьома балами і нулем перемог у чемпіонаті.

ПОЛІССЯ – МИНАЙ – 2:1
Смоляков (68), Мустафаєв (83) – Твердохліб (39).
На 45-й хвилині Грицук не реалізував пенальті (голкіпер)
Полісся: Бойко, Шабанов, Чоботенко, Морозко, Смоляков, Танковський (Огіря, 71), Кушніренко (Крушинський, 46), Грицук (Мустафаєв, 62), Назаренко (Козак, 62), Макуана, Будківський (Аріелсон, 46).
Минай: Бандура, Чуєв (Ю.Кравчук, 86), Немчанінов, Мельник, Дмитрук, Булеза, Вітенчук (Панасенко, 86), Рогозинський (Одарюк, 71), Кораблін (Солдат, 77), Твердохліб, Гунічев (Вишневський, 77).
Попередження: Огіря (71), Мустафаєв (80) – Твердохліб (45), Рогозинський (45+2), Кораблін (65), Вітенчук (76).