Зоря – Дніпро-1 0:1. Україна, 8-й тур. Звіт

Дніпряни здобули першу перемогу під керівництвом Юрія Максимова. Долю матчу у Львові вирішив точний удар Ігоря Когута, який відзначився у середині першого тайму.

2023-09-24 18:59

На матч проти «Зорі» тренерський штаб дніпрян вирішив застосувати більш звичну для гравців команди схему з чотирма захисниками, додавши до трійки оборонців Пуріту, а в середній лінії з’явився Лєднєв (на лаві для запасних лишилися Танчик і Пасіч).

Після невеликої розвідки дніпряни захопили територіальну ініціативу, здійснивши кілка перспективних підходів до чужого карного майданчику, проте без завершальних ударів. Тільки на 13-й хвилині Когут спробував завдати перший постріл у грі, але він був доволі неточним. Далі на полі протягом десяти хвилин була тиша, поки дніпряни не вибухнули чудовою комбінацією – Бабенко кинув у прорив Рубчинського, котрий уникнув офсайду (це потім показав і VAR), а Валентин відмінно прострелив вздовж карного майданчику, де Когут у дотик спрямував м’яч у самісіньку дев’ятку – 1:0 дніпряни виходять вперед. Наступний момент спортклубівці створили ще хвилин за десять, і тепер Когут міг оформити дубль, але в падінні трохи не дотягнувся до подачі з лівого флангу Кравця.

«Зоря» свою першу гостру атаку у матчі провела на 38-й хвилині – Волинець не зумів одразу забрати м’яч у руки після навісу Герреро, але голкіпера підстрахував Сваток, котрий вибив м’яч а межі карного майданчику. А буквальна наступна атака луганчан завершилась небезпечним ударом Антюха у ближній кут – м’яч пройшов поруч із стійкою.

Вже у компенсований арбітром час черговий момент був у Когута, котрий обіграв суперника на куті карного майданчика і потужне пробив під поперечину, але Турбоєвський відбив цей удар.

На початку другого тайму луганчани стали більше володіти м’ячом, але саме дніпряни отримали непоганий шанс подвоїти рахунок, проте Рубчинський пробив поруч із стійкою, при чому перед цим Джордан перерва політ м’яч рукою у власному карному майданчику після удару Когута, але бригада арбітринь вирішила, що пенальті там не було.

Поступово Юрій Максимов зняв з гри Когута і Піхальонка, при чому останнього замінив Вітіньо, котрий дебютував за дніпрян в офіційному матчі. Невдовзі у складі спортклубівців вийшов ще один дебютант – Гаджиєв.

Дніпряни продовжували переконливо контролювати ситуацію на полі. За весь другий тайм господарі спромаглися лише на один удар, але Герроро явно не кращим чином пробив головою. З іншого боку у спортклубівців запам’яталися потужний удар Мірошніченка зі штрафного, коли Турбаєвський не ризикнув забирати м’яч, а відбив його кулаками, а після цього ще був удар Лєднєва над поперечиною під гострим кутом.

У підсумку спортклубівці довели справу до дуже важливої перемоги над принциповим суперником.

ЗОРЯ – ДНІПРО-1 – 0:1
Когут (24).
Зоря: Турбаєвський, Боль (Данченко, 77), Джордан, Снурніцин, Яцик, Антюх (Чурко, 77), Вантух, Мишньов (В.Волошин, 77), Нагнойний, Д. Алефіренко, Герреро.
Дніпро-1: Волинець, Кравець, Сарапій, Сваток, Пуріта (Гаджиєв, 79), Рубчинський (Мірошніченко, 79), Когут (Є. Пасіч, 58), Піхальонок (Вітіньо, 67), Бабенко, Лєднєв, Гуцуляк.
Попередження: Вантух (40) – Кравець (59), Бабенко (61), Сарапій (73).