Оболонь – Металіст 1925 1:0. Україна, 10-й тур. Звіт

Харків’яни закінчували поєдинок удев’ятьох із центральним захисником… у воротах.

«Футбольний клуб»

2023-10-08 15:10

«Пивовари» напередодні цього протистояння набрали чудовий хід. Поступившись «Шахтарю» наприкінці зустрічі 7-го туру, в котрій кияни грали в меншості з 33-й хвилини, столичні футболісти потім розписали безгольову нічию з «Вересом», а завершили відрізок мінімальними перемогами над «Динамо» в Кубку України ти «Минаєм» у чемпіонаті.

Харків’яни, навпаки, після шестиматчевої безпрограшної серії в усіх турнірах програли «Ворсклі» (0:3) у Кубку та «Дніпру-1» (0:1) в УПЛ. Зароблена фора дозволяла «Металісту» на два очки випереджати свого сьогоднішнього суперника в середині таблиці. Однак той зі старту продемонстрував, що не погоджується з поточною диспозицією.

Підопічні Валерія Іващенка повели поєдинок із позиції сили, намагаючись створювати постійний тиск в атаці. В середині тайму мав відзначатися Максим Суханов, але після класної передачі від Сергія Косовського не влучив у площину воріт. Команда Едмара й Олега Голодюка відповіла «пострілом» Арі Моури, з яким упорався Олександр Рибка.

Проте, це був лише епізод, ініціатива залишалася за господарями й саме вони заслужено пішли на перерву переможцями. Валерій Дубко після помилки опонента вивів на побачення з Олегом Мозілем Ігоря Краснопіра й нападник молодіжної збірної України не залишив шансів голкіперу.

Тренерському тандему «Металіста 1925» довелося під час відпочинку вносити корективи, й вони ледь не спрацювали невдовзі. Дмитро Юсов, який вийшов на заміну, головою пробив над поперечиною з убивчої позиції, а згодом він же поцілив у кіпера «пивоварів».

На жаль для харків’ян, усі їхні потуги були змарновані Ігорем Курилом, котрий під завершення години гри отримав другу жовту картку. Гострота біля володінь Рибки відразу зникла, а біля протилежних воріт уже джокер киян Ростислав Тарануха перевірив на міць стійку.

Гостям нічого не залишалося, як піти ва-банк ближче до завершення зустрічі. Тренери кинули в бій свіжі атакуючі сили, однак оборона «Оболоні» помилок не припустилася. Більш того, їй удався контрвипад, який грубо за межами штрафної перервав Мозіль. Воротар справедливо побачив перед собою «червоне світло», а оскільки всі заміни вже були проведені, місце рамці довелося зайняти центрбеку Вадиму Черваку.

Господарі, щоправда, працювати новоспеченого кіпера особливо не змусили, спокійно довівши гру до перемоги, яка підняла «пивоварів» на десяту сходинку в таблиці.

ОБОЛОНЬ – МЕТАЛІСТ 1925 – 1:0
Краснопір (33).
Оболонь: Рибка, Прокопенко, Лук'янчук, Приймак, Карась, Мороз, Дубко (Черненко, 79), Мединський (Нагієв, 90), Косовський, Суханов (Тарануха, 46), Краснопір (Груша, 79).
Металіст 1925: Мозіль, Жичиков, Фарина, Курило, Червак, Габелок, Арі Моура (Русин, 46), Вачіберадзе (Бичек, 75), Сидоров (Юсов, 46), Дмитренко (Є.Ткачук, 62), Борячук (Чирук, 75).
Попередження: Прокопенко (40), Суханов (45+3), Мороз (74), Дубко (76) – Курило (9).
Вилучення: Курило (60, повторне попередження), Мозіль (79).