Кубок

Чорноморець – Кривбас 2:1. Кубок України, 1/8 фіналу. Звіт

Зустріч двох амбітних команд завершилася вольовою перемогою одеситів на останніх секундах матчу.

2023-09-27 19:07

«Кривбас» зіграв виїзний матч 1/8 фіналу Кубку України. Команда Юрія Вернидуба в гостях зустрічалась з одеським «Чорноморцем». Три зміни у старті гостей порівняно з поєдинком чемпіонату у Полтаві з «Ворсклою». Досвідчений Рябов вийшов у центрі оборони замість Стецькова, у опорній зоні Приходько змінив Іліча та Кузик на фланзі півзахисту Кузик замість Задераки.

Як і говорив у інтерв?ю наставник «Кривбасу», ротація на двох фронтах – річ потрібна. Початок матчу пройшов у рівній боротьбі за мінімальної переваги криворіжців. Перший же реальний момент біля воріт Варакути став результативним. Кожушко виграв боротьбу у Гучека, відібрав м?яча, вийшов на ворота під кутом та дочекався Приходька – 0:1!

«Кривбас» діяв доволі грамотно: спокійно в обороні та вибігаючи у атаку при першій же нагоді. Так, пізніше ми мали і другий непоганий шанс, аби забити. Вакулко кинув у прорив Кожушка, Олег вискочив один на один, але пробив у воротаря, який встиг вийти з воріт. Добивання – повз ворота. «Чорноморець» у першому таймі нічим біля наших воріт, на щастя, не запам?ятався.

Другий тайм розпочався з обміну ударами. Одесити вгатили «по горобцях» з дальньої дистанції, а от відповідь «Кривбасу» була що треба. Після корнеру та відскоку з лінії штрафного в дотик потужно стріляв Хомченовський – Варакута зумів парирувати важкий м?яч. Згодом одесити провели, мабуть, першу небезпечну атаку в матчі. Бойчук пробивав у ближній кут з меж карного майданчика – поруч зі стійкою.

«Чорноморець» перехопив ініціативу, й їх атаки з кожною хвилиною ставали все гострішими. Хоча і «Кривбас» знову міг забивати свій гол. Коли Дібанго відібрав м?яча у Бадібанги, пройшов та стріляв у ближню дев?ятку – трохи вище. А от одесити свій гольовий епізод реалізували. На 66 хвилині бразилець Дада пробивав з меж штрафного – рикошет й м?яч таки закотився у ворота – 1:1.

У подальшому одесити таки перехопили ініціативу, а от хлопцям Вернидуба було важкувато: багато сил залишили у Полтаві. У декількох моментах гостям дійсно пощастило, коли м?яч мало не залітав у ворота. Відбившись від навали, криворіжці вирівняли гру в останню 10-хвилинку. Двічі непогано проривались до воріт суперника після ефектних дій Кузика, але забити не пощастило.

І коли вже здавалось, додаткового часу не уникнути, господарі забили. Пішла подача зі стандарту, удар головою, Кліщук потягнув, але з добиванням Шпорна було впоратись вже нереально. 2:1 – криворіжці припиняють боротьбу за Кубок України на цій стадії та тепер повністю сконцетруються на УПЛ.

ЧОРНОМОРЕЦЬ – КРИВБАС – 2:1
Дада (65), Шпорн (90+3) – Кожушко (14)
Чорноморець: Варакута, Брагару, Єрмаков, Гучек (Салюк, 17), Путря, Васильєв, Бойчук (Вакула, 65), Шпорн, О.Кузик (Дада, 46), Штогрін (Бадібанга, 46), Ієде.
Запасні: Шевченко, Білик, Хадіда, Авагімян, Ухань.
Кривбас: Кліщук, Дібанго, Бескоровайний (Стецьков, 46), Рябов, Понєдєльнік, Бізімана, Приходько (Іліч, 64), Хомченовський, Вакулко (Луньов, 68), Д.Кузик, Кожушко (Дебелко, 46).
Запасні: Хома, Семотюк, Татарков, По, Вілівальд.
Попередження: Брагару (90+1) – Бізімана (38), Луньов, (78), Іліч (87).