Кубок

Вікторія – Шахтар 0:3. Кубок України, 1/4 фіналу. Звіт

«У кубкових змагань, як відомо, свої закони. Тут порядок інколи б'є клас. Побачимо, що з цього вийде», – зазначив напередодні поєдинку головний тренер «Вікторії» Анатолій Безсмертний. Вийшла поразка, до того ж безальтернативна.

Віктор КОТОВ, «Футбольний клуб»

2023-10-30 17:15

Представник Першої ліги, який уперше пробився до чвертьфіналу національного кубку, нічого не зміг протиставити чинному чемпіону України.

Після виїзної дуелі з «Барселоною» (1:2) у 3-му турі Ліги чемпіонів новий наставник гірників Маріно Пушич прогнозовано здійснив ротацію складу, проте це жодним чином не позначилося на діях команди елітного дивізіону.

Вона миттєво приборкала гру під свій контроль, і було лише питанням часу, коли перший м’яч влетить у сітку воріт Дениса Шеліхова. Сталося це в середині першого тайму, до того ж двічі поспіль. Єгор Назарина й Олександр Зубков із інтервалом у три хвилини приклалися здалеку, що стало повною несподіванкою для голкіпера.

Після завданого опоненту нокдауну гірники вже могли грати в економ-режимі, що в більшості епізодів і спостерігалося. Будь-що добивати суперника «Шахтар» не поспішав, хоча й зовсім грати на атаку не перестав. Тим не менше, розгрому не сталося, тоді як Дмитро Різник у донецькій рамці до перерви взагалі простояв статистом.

Тільки ближче до завершення години гри воротарю донеччан довелося кілька разів зустрітися з м’ячем, коли номінальні гості дозволили супернику проявити себе в нападі, що вилилося в кілька «стандартів» і небезпечних ситуацій унаслідок власних помилок. Утім, не більше того.

Підопічні Пушича пожвавили події на полі «Лівого Берега» тільки після серії замін, але резервісти попри бажання відзначитися не награли бодай на один гол. Пощастило лише старожилу Ярославу Ракицькому, який уже в компенсований час майстерно зіграв під час розіграшу кутового, замкнувши головою подачу одного з лідерів Георгія Судакова.

Більшого й не вимагалося. Попереду в гірників дуель чемпіонату з київським «Динамо», котра відбудеться вже в п’ятницю, 3 листопада. Там забиті м’ячі будуть «помаранчево-чорним» будуть куди потрібніші.

ВІКТОРІЯ – ШАХТАР – 0:3
Назарина (17), Зубков (20), Ракицький (90+1).
Вікторія: Шеліхов, Ульянов (Сахно, 46), Сасовський, Нелін, Бичков (Зозуля, 69), Савченко (Покотилюк, 46), Долінський, Мишенко (Чеглов, 75), Здирко (Лебеденко, 56), Байдал, Галенко.
Шахтар: Різник, Азаров, Ракицький, Бондар, Гочолеішвілі (Конопля, 67), Назарина, Невертон (Криськів, 80), Судаков, Бондаренко, Зубков (Егіналду, 68), Келсі (Сікан, 62).
Попередження: Мишенко (25), Сахно (49), Ульянов (81).