Кубок

Оболонь – Динамо 1:0. Кубок України, 1/8 фіналу. Звіт

Змарнувавши низку гарних моментів, «біло-сині» не змогли відповісти на єдиний влучний удар земляків.

Олег МОРОЗОВ, «Футбольний клуб»

2023-09-27 19:09

Динамівці напевно не забули серпневу перестрілку на «Оболонь Арені», коли в рамках чемпіонату господарі хоч і поступилися титулованим землякам (2:4), все-таки змусили тих понервувати і серйозно попрацювати в захисті. Не дивно, що Мірча Луческу цього разу уникнув зайвого ризику, випустивши з перших хвилин бойовий склад.

Звернути увагу можна хіба що на появу в «основі» голкіпера Руслана Нещерета, вінгера Самби Діалло і Беніто, який на вістрі атаки замінив Владислава Ваната. Останній, до речі, навіть не потрапив до заявки. Подейкують, у хлопця – невеличке пошкодження.

Щодо керманича «пивоварів» Валерія Іващенка, то він не побоявся випустити у «старті» 8 нових виконавців у порівнянні з п’ятничною зустріччю з «Вересом» в рамках УПЛ. Не така вже коротка лава запасних у команди, як іноді кажуть.

«Динамо» в дебюті виглядало гостріше, кілька разів потурбувало Артема Кичака, а особливо небезпечною виглядала комбінація за участю «трьох Б». Володимир Бражко знайшов у карному майданчику Віталія Буяльського, той віддав у дотик на Беніто, а ось нігерієць запустив м’яч по горобцях, відверто простивши суперників.

Ті з відповіддю не забарилися. Причому з якою відповіддю! Упродовж якихось п’яти хвилин Нещерет двічі рятував «Динамо» після підступних ударів Ігоря Краснопіра, а ще один потужний постріл від Сергія Суханова прийняв на себе Денис Попов. «Оболонь» ввімкнулася, і аби згасити спалах її активності, «біло-синім» знадобився якійсь час.

А потім знову довелося відбиватися господарям, які ніяк не могли дати собі раду в обороні. Проте Беніто, якому продовжував постачати м’ячі Буяльський, наполегливо хибив, а у Олександра Андрієвського, якого також вивів на вбивчу позицію Буяльський, банально не вийшов удар.

Зате він вийшов у Суханова, коли на початку другого тайму «Оболонь» знову повернулося до активних дій. Сергій Косовський у підкаті перервав пас Владислава Дубінчака на Бражка, далі пішла передача на Суханова, а вже той з лінії карного майданчика поцілив у самісінький кут. М’яч навіть торкнувся стійки – які претензії до Нещерета?

Після цього «Оболонь» з готовністю віддала гостям ініціативу, а ті спробували влаштувати облогу чужих воріт. Ефективності динамівських атак мала б сприяти низка замін, проведених Луческу, проте до справжніх пожеж у володіннях Кичака справа тривалий час не доходила.

Нарешті за 15 хвилин до фінального свистка чудовий шанс відзначитися створив Назар Волошин. Гарно пройшов, щільно пробив, проте у ціль не влучив. Згодом майже з аналогічної позиції заряджав Буяльський – вище.

А потім у центрі уваги опинився сивоволосий кіпер «Оболоні», який, демонструючи дива реакції, двічі не дав забити своїм колишнім одноклубникам. Спочатку впорався з пострілом того таки Буяльського, а трохи згодом – з повітряною атакою Олександра Сироти.

Коли ж воротар виявився безсилий, його підстрахувала поперечина. Це не пощастило бідолашному Буяльському, який цілив у «дев’ятку» зі штрафного.

«Оболонь» врешті-решт дотерпіла і тепер зіграє в кубковому чвертьфіналі. Ну а «Динамо» має можливість сконцентруватися на боротьбі за національне «золото».

ОБОЛОНЬ – ДИНАМО 1:0