Ліга конференцій

Ліга конференцій-2023/24, 1/2 фіналу. Головні інтриги перших матчів

«Астон Вілла» готується до протистояння з «Олімпіакосом» із надією на перший єврокубковий фінал за довгі роки. В другій півфінальній парі зійдуться «Брюгге» та «Фіорентина», які не приховують своїх максимальних амбіцій. Розповідаємо про головні інтриги перших матчів 1/2 фіналу Ліги конференцій УЄФА.

ГОЛОВНІ СЮЖЕТИ

Довгоочікуваний фінал для «Астон Вілли»?
Коли «Астон Вілла» востаннє грала в півфіналі єврокубкового турніру? У квітні 1982 року зустрічалася з «Андерлехтом» у Кубку чемпіонів. Тодішній тренер бірмінгемців Тоні Бартон був трохи розчарований після першого матчу, в якому його команда перемогла лише з мінімальним рахунком завдяки голу Тоні Морлі, але разом із цим зазначив: «Мені хотілося б, щоб ми забили більше, але нам треба радіти, що ми повели в цьому протистоянні». Гра у відповідь завершилася без голів, й «Астон Вілла» вийшла в фінал, де обіграла «Баварію» – 1:0. Це досягнення, як і раніше, є найбільш значущим в історії англійського клубу.

Під керівництвом Уная Емері «Астон Вілла» веде боротьбу на європейській арені вперше з сезону-2010/11 і б’ється за зону Ліги чемпіонів у Прем'єр-лізі. В чвертьфіналі англійська команда в серії пенальті переграла «Лілль». «У нас особливі тренер і гравці. Є відчуття, що ми на порозі чогось по-справжньому видатного», – сказав воротар «Астон Вілли» Еміліано Мартінес, який став героєм серії 11-метрових.

«Фіалки» з надією на другий шанс
«Ми вийшли до півфіналу вдруге за два сезони», – зазначив тренер «Фіорентини» Вінченцо Італіяно після перемоги в надскладному чвертьфінальному протистоянні з чеською «Вікторією». «Фіорентина» сподівається, що останні тижні цього сезону стануть для неї більш позитивними, ніж у минулій кампанії, коли «фіалки» програли «Інтеру» в фіналі Кубка Італії, а потім поступилися «Вест Гему» у вирішальному матчі Ліги конференцій у Празі. «Ми програли два фінали, зігравши на дуже високому рівні», – сказав тоді наставник італійського клубу.

«Фіорентина» не програє вдома в єврокубках цього сезону (В4 Н2), але команді не завжди вдається втілити перевагу в голи. Минулого сезону «Фіорентина» грала з «Базелем» на цій стадії й поступилася 1:2 у першому матчі на своєму полі, але потім перемогла 3:1 у Швейцарії. «Це був чудовий вечір для мене та для всієї нашої команди, – згадує нападник Ніколас Гонсалес. – Ми віддали всі сили, щоб пробитися в фінал. Ми не здавалися та показали, що в нас сильний і згуртований колектив». Чи зможе «Фіорентина» вийти в другий фінал за два роки?

Останній рубіж для «Брюгге»
«Брюгге», який обіграв ПАОК у чвертьфіналі, готується до протистояння з «Фіорентиною», сподіваючись на швидке повернення до Греції. «Було б чудово зіграти в фіналі, – сказав іспанський нападник Ферран Джутгла, який забив два голи в матчі-відповіді 1/4 фіналу. – «Фіорентина» дуже сильний суперник, і нам потрібно докласти всіх зусиль, тому що це буде нелегке протистояння. Мріємо про фінал, усі заряджені на успіх».

Цьогорічний сезон складається для «Брюгге» непросто. Норвезький фахівець Ронні Дейла залишив команду в березні, але його наступник Нікі Гайєн знову вселив у бельгійців упевненість. «Я лише частина великої команди, ми радіє всі разом, – сказав він після вирішального матчу з ПАОКом. – Кожен готовий взяти на себе відповідальність. Як бачите, можна багато чого досягти». Жодна бельгійська команда не сягала єврокубкового фіналу після «Антверпена» в Кубку володарів кубків-1992/93. Чи зможе «Брюгге» перервати цю тривалу серію?

Фінал. 29 травня

«Астон Вілла» / «Олімпіакос» – « Фіорентина» / «Брюгге» (22:00)

ДЕ ПРОЙДЕ ФІНАЛ?

Ліга конференцій УЄФА в сезоні-2023/24 завершиться фіналом на «АЕК Арені» в Афінах 29 травня 2024 року.

«АЕК Арена» була відкрита у вересні 2022 року на місці стадіону «Нікос Гумас», який із 1930-го був домашньою ареною АЕКа, але серйозно постраждав під час землетрусу 1999-го. Новий стадіон місткістю понад 30 000 глядачів розташований у північно-західному передмісті Афін під назвою Неа-Філаделфія та приймає матчі збірної Греції, а також АЕКа.