«Шахтар» – «Марсель»: огляд французьких ЗМІ

Французькі журналісти розчаровані грою «Марселя» та підсумковим результатом матчу із «Шахтарем» (2:2), але визнають, що гості не заслужили поїхати з перемогою, якщо дивитися на те, як грали команди усі 90 хвилин.

Антон ПРОКОПОВ, Footboom1.com

2024-02-16 09:45

Також місцеві ЗМІ зазначили, що «Марселю» пощастило з рішенням арбітра, який не зарахував гол «Шахтаря» на 27-й хвилині, оскільки він зафіксував фол на українському футболісті. Тим не менш, журналісти вірять у те, що «Марсель» може виправити свої помилки, виграти у Франції та пройти в наступний раунд Ліги Європи.

LE PARISIEN

«Незважаючи на Обамеянга, Ндіає та… рефері», – журналіст столичного видання Le Parisien не став хвалити «Марсель» за нічию і визнав, що рішення арбітра скасувати гол «Шахтаря» на 27-й хвилині матчу викликало питання.

«Все вирішиться у матчі-відповіді. Зігравши внічию (2:2) на стадіоні «Гамбурга» у Німеччині, де їх приймав донецький «Шахтар», який не мав можливості грати на своєму стадіоні через війну в Україні, «Марсель» не зробив того, чого від нього чекали у Франції . Завдання не спрощується через те, що матч-відповідь Ліги Європи обов'язково потрібно буде виграти на «Велодромі» наступного четверга. «Марселю», безперечно, є про що шкодувати, оскільки вони двічі лідирували в рахунку завдяки П'єру-Емеріку Обамеянгу та Іліману Ндіає.

Однак, якщо подивитися на гру обох команд протягом усього матчу, то рахунок закономірний. Тому що підопічні Дженнаро Гаттузо не вразили та діяли сьогодні сумбурно. Вже на 27-й хвилині «Марсель» пропустив, здавалося, справедливий гол. Зрештою марсельців врятував арбітр цієї зустрічі, бельгієць Ерік Ламбрехтс. Побачивши, що Леонардо Балерді щойно сфолив на Зубкові, а пас українця не партнера по команді вийшов невдалим, суддя вирішив зафіксувати фол, анулювавши решту дії. Незважаючи на скарги «оранжево-чорних», які забили гол, рішення було ухвалено. І «Марсель» зміг дихати вільно.

Скориставшись таким поворотом долі, марсельський клуб створив кілька можливостей відкрити рахунок, але у першому таймі ми голів не побачили. На 64-й хвилині чудовий простріл Джонатана Клосса на дальню штангу знайшов П'єра-Емеріка Обамеянга. Удар габонця влучає у ціль і дає його команді перевагу. Ненадовго. Через чотири хвилини той же Джонатан Клосс не потрапив по м'ячу після удару українця, дозволивши Миколі Матвієнку забити гол у ворота Пау Лопеса.

Цей сценарій повторився вдруге. На 90-й хвилині, скориставшись гарним проходом Обамеянга на лівому фланзі штрафного майданчика, Іліман Ндіає сподівався принести перемогу своїй команді гарним ударом з правої ноги. Але марсельці вкотре втратили концентрацію. За кілька хвилин простріл Зубкова влучив у голову Егіналдо. Абсолютно самотній бразилець зі зростом 1,72 м без проблем обманює Пау Лопеса – рахунок 2:2. Нічия, яка означає, що «Марселю» потрібно все починати з нуля
».

RTL

«Марсель» любить нічиї», – журналіст сайту RTL пояснює читачам, що у світлі останніх результатів французького клубу нічия з «Шахтарем» була цілком передбачуваною і може вважатися цілком гідним результатом у матчі із сильним суперником.

«Двічі попереду та двічі позаду менш ніж за п'ять хвилин: так можна назвати пригоди «Марселя» в Гамбурзі. Все ще хворий, все ще страждаючий, «Марсель» не може перемагати, і йому знову довелося задовольнятися нічиєю (2:2) у четвер у Гамбурзі проти донецького «Шахтаря» у першому матчі Ліги Європи.

Коли на 90-й хвилині Іліман Ндіає реалізував хорошу передачу П'єра-Емерика Обамеянга і забив другий гол, здавалося, що цей удар мав закріпити перший успіх «Марселя» за два місяці, якщо виключити той, що був досягнутий у Кубку Франції проти аматорського клубу. Усі марсельці зібралися святкувати першу перемогу біля трибуни, де зібралося понад тисячу їхніх прихильників, і тоді здавалося, що фанати будуть готові пробачити свою невдачливу команду.

Але «Марсель» дуже любить нічиї (шість в останніх восьми матчах у всіх змаганнях), тому менш ніж через три хвилини вони дозволили Олександру Зубкову прострілити на голову Егіналдо, який забив другий гол «Шахтаря». 2:2 на 90+ 3-й хвилині, і перемога вислизнула. Знову, як минулої п'ятниці проти «Меца» (1:1).

«Олімпік» так і не зміг утримати перевагу, хоча двічі вів у рахунку на газоні гарного стадіону в Гамбурзі, де український клуб влаштувався через війну, яка вирує в його країні вже майже два роки. Сама по собі нічия з «Шахтарем» – прийнятний результат. Але те, як грав «Марсель», і як розвивалися події – це розчарувало вболівальників, які явно були роздратовані
».

L`EQUIPE

«Марсель» знову зламався», – журналіст популярного видання L`Equipe відзначає неприємну тенденцію для французького клубу, який ніби розучився вигравати, навіть у тих ситуаціях, коли все складається вдало для «Марселя».

«В останні тижні «Олімпік» не дуже радував в обороні, стабільно пропускаючи голи у кожному матчі. Не вдалося Пау Лопесу зіграти на нуль і в Гамбурзі. «Марсель» міг пропустити набагато раніше. Зубков діяв активно, захисники важко стримували українця, який спочатку «перевірив» Пау Лопеса, а потім заробив небезпечний штрафний. У тій ситуації «Шахтар» навіть забив гол, але арбітр трохи раніше свиснув, спричинивши гнів українців. На щастя для «Марселя», гол не був зарахований. Але головне в тій ситуації – це неузгодженість Лопеса та Клосса, які дозволив Егіналдо забити гол. Вже тоді стало зрозуміло, що цього вечора оборона «Марселя» не діятиме надійно.

Тим більше дивно було побачити, що саме гості забили перший гол. Обамеянг відзначився після передачі Клосса, який вже за кілька хвилин помилився у своєму штрафному майданчику і дозволив Матвієнку зрівняти рахунок. На 90-й хвилині «Марсель» забиває другий гол. Знову в атаці взяв участь Клосс. І знову без нього не обійшлося, коли Егіналдо забив другий гол «Шахтаря».

Саме Клосс став найпомітнішою фігурою на полі. Перед закриттям трансферного вікна «Марсель» спробував позбутися 31-річного футболіста, але зрештою він залишився в команді і повернувся до основного складу. Цілком можливо, що якби не вдала гра Клосса в атаці та провальна гра в обороні, цей матч завершився б також унічию, але вже з рахунком 0:0