Динамо – Фенербахче 0:2. Звіт про завершення євросезону

Голи Арди Гюлера та Вілліана Арао коштували киянам чергової, 5-ї поразки у групі Ліги Європи.

Денис БОРИСЕНКО, «Футбольний клуб»

2022-11-03 23:59

Матч розпочався у швидкому темпі, й чи не вперше за останні місяці саме динамівці запропонували його супернику. Напрочуд активно та агресивно діяла уся команда Луческу, намагаючись у такий спосіб дещо здивувати стамбульців.

Вже протягом стартового відрізку «Динамо» провело декілька небезпечних атак, одну з яких, після грубої помилки захисника Осаї-Самуеля, мав завершувати влучним ударом Ванат. На жаль, молодий форвард киян виявився неготовим для результативної дії, пробивши занадто високо над поперечкою.

На відміну від нього 17-річний хавбек «Фенербахче» Арда Гюлер, отримавши на 23-й хвилині аналогічну нагоду, своїм шансом скористався якнайкраще та відкрив рахунок. Він скористався помилкою голкіпера киян Бущана, що повернувся у ворота після травми та зіштовхнувся на виході із Поповим, намагаючись перервати верхову передачу на Валенсію. У результаті м’яч потрапив до юної зірки гостей, і той холоднокровно, у дотик, вразив ціль – 1:0!

На цю мить малюнок гри значно відрізнявся від стартового, оскільки турки, перечекавши поки емоції динамівців вгамуються, вже перехопили ініціативу і почали тиснути на номінальних господарів поля.

Невдовзі після голу Арди Гюлера подвоїти рахунок міг прудкий Валенсія. Дочекавшись чергового непорозуміння в обороні «Динамо», цього разу у виконанні Вівчаренка та Забарного, нападник перехопив м’яч, на швидкості переграв ще і Бущана, проте з доволі гострого кута не поцілив у кут воріт.

Подібні епізоди, звісно, не додавали упевненості біло-синім, які чим далі, тим більше заводилися й припускалися нових помилок, чим врешті «Фенер» майстерно і скористався. Перед самою перервою, піднявши градус про розіграші кутового у володіннях Бущана, вони примусили киян втратити концентрацію – як наслідок, Вілліан Арао залишився без опіки і головою вдруге переправив м’яч у сітку «Динамо».

Чи був у киян хоч який шанс після настільки хрестоматійних проколів повернутися у гру? Попередній їхній матч Ліги Європи, на Кіпрі, начебто залишав бодай надію на таке перетворення, однак цього разу в суперниках команди Луческу був не скромний і маловідомий АЕК, а лідер групи та один із провідних клубів сильного чемпіонату Туреччини…

Отже, другого поспіль врятування не сталося. Хоча на початку другої половини динамівці знову активізувалися та спробували віднайти хоч якусь прогалину в захисних редутах стамбульців. Ванату випала-таки нагода розмочити рахунок на 53-й хвилині – подібно до Валенсії він вискочив на побачення із воротарем, також обвів його і також дав маху.

Між тим підвищений градус цього матчу анітрохи не думав згасати. Адже «Фенеру» для збереження першого місця в групі необхідно було вигравати із якомога більшим рахунком. «Динамо» ж прагнуло до свого, нехай і без особливої вдачі.

Наприкінці години гри Валенсія мав чудову нагоду зробити рахунок іще більшим, однак програв очну дуель Бущану, що згодом ще неодноразово виручав киян, котрі з 68-ї хвилини діяли вже у меншості. Друге попередження отримав центрбек Забарний, якого достроково відправив на «відпочинок» усе той же невгамовний Валенсія.

Тож завдання киян із цього моменту стало виглядати як зовсім нереалістичне. Підопічні Луческу дуже хотіли завершити турнір хоч на якомусь позитиві, однак коли вже не йде, то не йде. «Динамо» залишає єврокубки без жодної перемоги у групі...

ДИНАМО (Київ, Україна) – ФЕНЕРБАХЧЕ (Туреччина) – 0:2
Голи: Арда Гюлер (23), Вілліан Арао (45+2).
Динамо: Бущан, Тимчик, Забарний, Попов, Вівчаренко (Сирота, 70), Сидорчук, Шепелєв (Кабаєв, 46), Циганков (Діалло, 86), Буяльський (Караваєв, 70), Ванат, Бєсєдін (Гармаш, 46).
Фенербахче: Баїндир, Кадіоглу, Азіз, Салаї, Осаї-Самуель, Вілліан Арао (Зайць, 73), Креспо, Арда Гюлер (Мор, 65), Лінкольн (Аліоски, 79), Батшуаї (Жоао Педро, 65), Валенсія (Кахвечі, 65).
Попередження: Гармаш (52), Забарний (57), Сидорчук (90+3) – Салаї (64), Мор (90), Кахвечі (90+5).
Вилучення: Забарний (68, друге попередження).