«Шахтар» – «Фейєноорд»: огляд нідерландських ЗМІ

Нідерландські журналісти похвалили «Фейєноорд» за хорошу гру та велику кількість моментів, а також за те, що команда не опустила руки після того, як пропустила дурний та нелогічний гол. Місцеві ЗМІ впевнені, що якщо команда Арне Слота буде так добре грати і матчі-відповіді, то вона обов'язково виграє і вийде в наступний раунд, тому що було помітно, що «Шахтарю» дуже важко дався цей матч і нічия для нього швидше позитивний результат, незважаючи на те, що він першим забив гол у цій зустрічі.

2023-03-10 09:24

VI

«Золота заміна запобігла поразці «Фейєноорда» від «Шахтаря», – журналіст сайту Voetbal International розповідає про те, що «Фейєноорд» ледве уникнув прикрої поразки від «Шахтаря». Він вважає, що команда з Роттердама показала найкращий результат у першому матчі 1/8 фіналу Ліги Європи, але це не допомогло їй здобути перемогу.

«Тренер «Шахтаря» Ігор Йовичевич заздалегідь висував «Фейєноорд» на роль фаворита, але Арне Слот не хотів про це говорити так, ніби його команда вже вийшла в наступний раунд. Під час пресконференції тренер команди з Роттердама відзначив добрі результати українців у Лізі чемпіонів, у якій вони виграли в гостях у «Лейпцига» та зіграли внічию вдома з «Реалом». Тим не менш, саме «Фейєноорд» був фаворитом матчу у Варшаві у четвер увечері.

Потрібен був час, перш ніж домінування гостей також призвело до серйозних можливостей. «Фейєноорд» домінував весь перший тайм, не створюючи реальних моментів, бо останній пас завжди був невдалим. Лише за кілька хвилин після початку другого тайму воротареві «Шахтаря» Анатолію Трубіну вперше довелося втрутитися. Данило, який замінив травмованого Сантьяго Хіменеса, пробив зблизька після навісу Гартмана.

У другому таймі «Фейєноорд» дедалі більше пробирався до воріт Трубіна, але фактично обіграти воротаря «Шахтаря» команда з Роттердама так і не змогла, хоч і створила багато небезпечних моментів.

Після першого тайму здавалося, що від українців уже не варто чекати нічого небезпечного в атаці, але вони забили першими. Після навісу з кутового захисник Ярослав Ракицький вдало пробив спиною, перекинувши воротаря Велленройтера.

Потім у «Фейєноорда» було п'ятнадцять хвилин, щоб виправити ситуацію, і за п'ять хвилин до кінця у нього був чудовий шанс зрівняти рахунок, але Джаханбахш, якому, можливо, дещо завадив Пайшао, вдарив головою повз ворота. Потім іранець поступився місцем Есекьєлю Буллауде, і це виявилося дуже вдалим тренерським рішенням. Аргентинець ударив головою якраз вчасно після навісу Пайшао, пробивши Трубіна. Гертруйда навіть міг принести перемогу «Фейєноорду», але опинився в офсайді. Нічия – це не найкращий результат за такою грою, але краще, ніж поразка».

Voetbal Zone

«Інтуїція Слота допомагає «Фейєноорду» уникнути поразки», – журналіст сайту Voetbal Zone також відзначив тренера, який вгадав із заміною, але здивований тим, що «Феєнорд» міг навіть програти цю зустріч, хоча грав набагато краще за «Шахтаря» і мав забивати. набагато раніше.

«Арне Слот вніс певні зміни до стартового складу, але це не завадило «Фейєноорду» домінувати на полі усі 90 хвилин. У першому таймі команди діяли не дуже вдало, припускаючись багато помилок в атаці, але все одно у гостей були непогані моменти. У другій половині зустрічі «Феєнорд» діяв уже набагато краще і створив достатньо моментів, аби впевнено обіграти українців.

«Шахтар», який не зумів за всю гру створити хоча б один небезпечний момент, несподівано відкрив рахунок. Навіс ліворуч влучив у спину Ракицькому, після чого м'яч, незрозумілим чином пролетівши над Велленройтером, впав у ворота: 0:1. На 86-й хвилині Джаханбахш міг вільно пробити головою після навісу зліва, але промазав. За кілька хвилин Гертруйда пробив у сітку з іншого боку, метрів із п'яти. Зрештою, «Фейєноорд» все ж таки зрівняв рахунок. Буллауде, який вийшов на заміну, головою пробив у вільний кут. У компенсований час Гертруйда навіть міг принести своїй команді перемогу, але його гол не було зараховано через положення поза грою».

Voetbal Primeur

«Золота заміна Слота запобігла поразці в Польщі», – журналіст видання Voetbal Primeur похвалив тренера «Фейєноорда» за вдалі заміни, які підсилили гру команди і допомогли їй врятувати матч, у якому нідерландський клуб точно не заслуговував на програвання.

«Фейєноорд» був сильнішою командою всі 90 хвилин, але довгий час не міг створити реальні небезпечні моменти біля воріт Трубіна. Команда Арне Слота надто недбало ставилася до володіння м'ячем, і їм пощастило, що «Шахтар» теж не дуже акуратно діяв в атаках, втрачаючи м'яч, і рідко доводив справу до ударів. В результаті глядачі у Польщі, де проходив перший матч, побачили не особливо видовищний перший тайм, у якому команди створили мало моментів.

Оскільки «Фейєноорд» прискорився на початку другого тайму, у нього швидко з'явилися хороші моменти забити гол, але бразильський нападник зіткнувся з голкіпером «Шахтаря». Здавалося, момент, коли команда з Роттердаму заб'є гол, був близький, коли Данило знову отримав шанс, але знову Трубін врятував свою команду.

Все йшло до того, що «Фейєноорд» незабаром заб'є гол. Однак, попри все, саме «Шахтар», який до цього не мав жодних шансів забити гол, вийшов уперед. Воротар Велленройтер побачив, як м'яч залітає у ворота, потрапивши перед цим у спину Ракицького. Це був тривожний сигнал для «Фейєноорда», якому потрібно було за всяку ціну запобігти поразці. Незабаром після цього великі шанси були у Пайшао і Гертруйди, але вони не змогли ними скористатися.

Начебто все вказувало на те, що матч завершиться на користь «Шахтаря», але незадовго до закінчення основного часу відзначився Буллауде, який щойно вийшов на поле, який точно пробив у ворота. На цей раз Трубін не зміг врятувати команду. У «Феєнорда» з'явився шанс вирвати перемогу, але судомні спроби все-таки забити ще один гол нічого не дали, хоч гості й були близькі до цього: гол Гертруйди в компенсований час було скасовано через офсайд. Матч-відповідь відбудеться наступного тижня в Роттердамі».