Ренн – Шахтар 2:1 (заг. 3:3, пен. 4:5). Звіт про вихід в 1/8 Ліги Європи

Отримавши подарунок наприкінці екстра-тайму, гірники вирвали перемогу в серії 11-метрових ударів! При цьому їхній голкіпер Трубін узяв три удари з сімох!

Ігор ЛІННИК, «Футбольний клуб»

2023-02-24 01:01

«Шахтарю» довелося витримати потужний стартовий штурм команди Женізьє, що одразу увімкнула шалені швидкості та кілька разів примусила вступати у гру Трубіна. На щастя, воротар гостей діяв бездоганно й усі свої випробування пройшов якнайкраще.

Десь хвилин із десять тривав цей несамовитий спурт «Ренна», а потім гірникам вдалося нав’язати супернику той ритм, який більше влаштовував другу команду УПЛ. Ба більше, вирівнявши становище на полі, «Шахтар» і сам почав відповідати французам гострими контрвипадам за участі флангових фулбеків Коноплі та Михайличенка.

Одну з таких стрімких контратак ледь не завершив Конопля, проте кіперові «Ренна» вдалося відбитися на кутовий. Розіграш цього стандарту виявився результативним, проте арбітри ВАР угледіли гру рукою в Бондаренка, що робив верхову скидку під удар Траоре… Тобто, взяття воріт єдиним легіонером у стартовому складі «Шахтаря» було відмінено, і суперникам довелося продовжувати с того самого місця.

Гірники іще декілька разів підходили до карного майданчику господарів, однак настільки близько до голу у першому таймі не наближалися. Французи, щоправда, також, хоча за підтримки вщент заповнених трибун вперто намагалися прорвати захист «Шахтаря». Трубіну довелося знову нагадувати про свою присутність на полі, тож, напевне, він і став найкращим з гравців українського клубу до перерви. У «Ренна» найбільше запам’ятався хіба настирний хорватський центральний хавбек Майєр, через якого господарі й вели більшість своїх атак, але до рівня Модрича йому поки все ж далеко.

Друга половина матчу розпочалася вже без навали «Ренна», і вже гірники наважувалися йти вперед великими силами, на чому врешті їх й упіймав суперник. На 52-й хвилині французам вдалася разюча контратака, яку не змогли згасити одразу декілька гравців оборони «Шахтаря». Спочатку Михайличенко із Матвієнком програли у швидкості Докю, потім Бондар не встиг накрити Гуйрі, що і сам мав наносити удар, однак віддав м’яч на Токо-Екамбі, що примчав ліворуч навипередки Коноплі. Цей Токо врешті й розстріляв упритул Трубіна, відкривши рахунок у цьому матчі та зрівнявши цифри на табло за сумою двох поєдинків.

Токо-Екамбі міг стати співавтором іще однієї неприємності для Трубіна – якби його соло увінчав влучним пострілом партнер Докю. Однак за півхвилини до того своє прізвище на табло мав можливість записати Конопля. Юхим своєчасно підключився до флангової атаки «Шахтаря» аби у дотик нанести удар по цілі – завадив йому відзначитися досвідчений кіпер «Ренна» Манданда.

Суперники і надалі сподівалися завершити справи без допомоги екстра-таймів, але поступово, із наближенням завершення основного часу, почали здогадуватися, що цього їм не уникнути. Навіть тренери зголосилися вдатися до замін, так би мовити, на перспективу.

Не пощастило «Шахтареві» на 87-й хвилині, коли Зубков зробив шикарну передачу вздовж лінії воріт на Сікана, що нещодавно замінив Траоре, але не зорієнтувався і забити такий необхідний гол не зміг – йому не вистачило кількох міліметрів!

У додатковий час потрохи стала вимальовуватися перевага «Ренна» у фізичних кондиціях, що не дивно, враховуючи поточний етап сезону. Тож Трубіну знову довелося частіше вступати у гру, виручати. Однак дива не сталося.

Коли на початку другого екста-тайму Докю виграв забіг на довгій дистанції в Матвієнка, у Трубіна була мить для виходу назустріч вінгеру французів, проте він чомусь залишився на лінії… Залишився і дозволив Докю віддати пас на Салаха, що забивав уже в порожні ворота – 2:0. Цей рахунок залишав «Шахтар» поза єврокубками.

Гірники, звісно, не здалися, ще одну чудову нагоду забити змарнував Сікан, упавши на коліна замість розстрілу Манданда, та, на щастя, їм допоміг захисник господарів Белосьян. Який після прострілу Джурасека зрізав м’яч у власні ворота.

Отже, доля матчу вирішувалася в серії 11-метрових, і це був іще один триллер! Спочатку Трубін парирував два удари гравців «Ренна», але французи згодом наздогнали гірників, проте врешті Трубін відбив і втретє! А перемогу в серії приніс «Шахтарю» новобранець Келсі, що його Йовічевич випустив на поле на 112-й хвилині.

РЕНН (Франція) – ШАХТАР (Україна) – 2:1 (осн. час. 1:0, пен. 4:5)
Токо-Екамбі (52), Салах (107) – Белосьян (119, автогол).
Серія 11-метрових: 1:0 Д.Дуе, 1:1 Назарина, 1:1 Доку (Трубін), 1:2 Судаков, 1:2 Мелінг (Трубін), 1:3 Бондаренко, 2:3 Гуйрі, 2:3 Бондар (повз ворота), 3:3 Тет, 3:3 Сікан (поперечина), 4:3 Омарі, 4:4 Конопля, 4:4 Угочукву (Трубін), 4:5 Келсі.