Севілья – Рома 1:1 (пен. 4:1). Звіт про фінальний матч Ліги Європи

Це треба було бачити! Неймовірні інтенсивність і темп, божевільна самовіддача і безстрашність, найцікавіша інтрига і висока напруга, попадання в каркас на останній хвилині і серія пенальті для гурманів... Фінал у Будапешті вдався в усіх відношеннях. І суперники були гідні один одного. Ну а заповітний трофей знову їде до столиці Андалусії. Сьомий рекордний раз!

2023-06-01 01:52

Цей фінал розпочався не за сценарієм «Севільї». «Рома» чітко перекрила суперникам простір, і іспанці не створювали нічого. Повний нуль.

У протилежних воріт теж не вистачало вогню, але все ж таки «вовки» деякі епізоди вигризали. Так, Буну відбив перед собою щільний удар Спінаццоли, потім Абрахам претендував на пенальті, але Тейлор відмовив.

А на 35-й хвилині раптово стався гол. Помилився Ракитич, і Манчіні в дотик вивів Дібалу на ворота – Пауло таке не прощає.

Власне, із цього і почався справжній футбол. «Севілья» швидко прокинулася, і вже в доданий до першого тайму час провела пару фірмових затяжних атак. В одній із них Ракитич здалеку як із пращі пальнув у штангу. Ух!

У другому таймі атаки продовжились. Ламела і Сусо, які вийшли з лавки, додали грі іспанців змісту, і на 55-й хвилині рахунок був зрівняний. Допоміг черговий крос 37-річного Хесуса Наваса – Джанлука Манчіні зрізав його у свої.

Почалися гойдалки. «Рома» огризалася – при 1:1 від «автобуса» довелося відмовитись. Стандарти допомагали Моурінью – в одному епізоді Буну дивом зупинив удар Абрахама з метра; в іншому – відбив спробу Белотті після елегантного закидання.

А що «Севілья»? Вона атакувала більше, але майже не била у площину воріт. Найнебезпечніший епізод – це «пенальті» на Окампосі, який скасував ВАР. Напевно, по ділу - надто вже картинно падав.

У результаті 90 хвилин вичерпалися, а матч продовжився, що точно не здивувало обох тренерів. Вони зробили в основний час лише по дві заміни – коли ви таке бачили востаннє?

І ні, вони чекали не додаткового часу; ці півгодини подарували лише купу травм и навісний удар Смоллінга в поперечину. І Менділібара, і Моурінью цікавила серія пенальті. Із самого початку екстра-таймів команди лише до неї й готувалися.

Що на виході? Виявилося, що краща підготовка у «Нервіона». Він свої пенальті забив (хоча Монтіелю й довелося перебити), а ось римляни помилилися двічі. Яссін Буну – ось хто герой. Втім, ми ж знали, що він класно стрибає по м'ячу, правда? Та й те, що ЛЄ – турнір «Севільї», теж ніякий не секрет...

СЕВІЛЬЯ – РОМА – 1:1 (пен. 4:1)
Голи: Манчіні (55, автогол) – Дібала (35).
Післяматчеві пенальті реалізували: Окампос, Ламела, Ракитич, Монтіель – Крістанте.
Післяматчеві пенальті не реалізували: Манчіні (воротар), Ібаньєс (воротар).
Севілья: Буну, Теллес (Рекік, 95), Гудель (Маркао, 120+8), Боде, Навас (Монтіель, 95), Ракитич, Фернандо (Жардан, 120+8), Хіль (Ламела, 46), Торрес (Сусо, 46), Окампос, Ен-Несірі.
Рома: Патрісіу, Ібаньєс, Смолінг, Манчіні, Спінаццола (Льоренте, 106), Матич (Бове, 120), Крістанте, Челік (Залевськи, 91), Пеллегріні (Ель-Шаараві, 106), Абрахам (Белотті, 75), Дібала (Вейналдум, 68).
Попередження: Рафа Мір (36, лава запасних), Ракитич (65), Ламела (109), Жардан (120), Монтіель (120+4), Окампос (120+10) – Матич (22), Пеллегріні (45), Манчіні (48), Крістанте (65), Челік (74), Залевськи (105), Карсдарп (120+10).