Глобус

Ліга націй, 1/2 фіналу. Нідерланди – Хорватія 2:4 (д.ч.). Звіт

Хорвати вкотре здивували, перевернувши догори дриґом програшний матч і провівши героїчний овертайм.

«Футбольний клуб»

2023-06-15 00:31

«Помаранчеві» вже грали у фіналі Ліги націй – чотири роки тому, у 2019-му. Тоді головний трофей забрали господарі – португальці, чиє досягнення і прагнула повторити команда Рональда Кумана. Саме вона приймає турнір чотирьох, а відтак – розпочала його у статусі прихованого фавориту.

Проте не варто було забувати, що і збірна Хорватії звикла ставити на місце скептиків, досягаючи успіху всупереч численним песимістичним  прогнозам. Тож і в Нідерланди «картаті» прибули із серйозними намірами – нарешті виграти перший для країни трофей. Звісно, «срібло» ЧС-2018 та «бронза» ЧС-2022 – є фантастичними досягненнями, одначе забрати головний приз змагань, це – особливе відчуття.

Перший тайм пройшов за територіальної переваги господарів, проте перетворювати свої атаки в небезпечні моменти не вдавалося ані їм, ані їхнім опонентам, які, зрозуміло, намагалися спіймати свій шанс у контргрі. До перерви команди спільними зусиллями завдали лише одного удару в площину воріт, проте саме ця спроба виявилася результативною.

Розгониста комбінація нідерландців з переводом м’яча з лівого флангу на правий завершилася пасом Матса Віффера на Доніелла Малена і влучним ударом вінгера дортмундської «Боруссії» у самісінький нижній кут.

Не можна сказати, що після відновлення гри хлопці Златко Далича якось радикально збільшили швидкості. Скоріше, їхні суперники самі сіли занадто глибоко. Як би там не було, десяти хвилин домінації вистачило Хорватії, аби відновити рівновагу.

Це 37-річний Лука Модрич обікрав у помаранчевому карному майданчику 24-річного Коді Гакпо, після чого нападник «Ліверпуля» інстинктивно схопив свого кривдника руками. Миттєвого запаморочення візаві вистачило 5-разовому переможцю Ліги чемпіонів, щоб зреагувати і  впасти на газон – чистий пенальті. До «точки» підійшов Андрій Крамарич і спокійно забив свій 24-й м’яч за збірну.

Здавалося, після цього Нідерланди знову перемкнуться у режим «облога», проте у зустрічі був інший сценарій. Хорвати виглядали так само наполегливіше і цікавіше. І майже відразу після того, як стовідсотковий момент втратив Іван Перишич, удача посміхнулося Маріо Пашаличу. Лука Іванушець попри щільну опіку Дензела Думфріса сліва віддав передачу на ногу хавбеку «Аталанти», і той, пробивши у дотик, не схибив.

Спроби «помаранчевих» врятуватися були сповнені відчаю, проте за свою одержимість команда була винагороджена. І якщо Гакпо з Натаном Аке своїми можливостями не скористалися, то «джокер» Ноа Ланг на 6-й компенсованій хвилині після метушні у володіннях Давида Ливаковича влучив туди, куди хотів, перевівши гру в овертайм.

Додаткові півгодини не виявилися нудними, як часто буває. Пристойні швидкості, гарячі емоції футболістів і тренерів, моменти біля обох воріт! Ну а щасливий квиток все-таки витягнули хорвати. Бруно Петкович, той самий, який в чвертьфіналі катарського мундіалю вкрав перемогу у бразильців, цього разу несподівано вистрелив метрів із 17 і застав зненацька Джастіна Бейлова – 3:2!

Відігратися ще раз господарям не судилося. Більше того, вони пропустили вчетверте, коли той таки Петкович заробив, а Модрич реалізував пенальті. Тепер на підопічних Кумана чекає недільний матч за третє місце. А хорватам того ж вечора належить взяти участь у титульному бою. Проти кого – Іспанії чи Італії – дізнаємось зовсім скоро.

НІДЕРЛАНДИ – ХОРВАТІЯ 2:4
Голи: Мален (34), Ланг (90+6) – Крамарич (55, з пенальті), Пашалич (73), Петкович (98), Модрич (116, з пенальті).