Глобус

«Манчестер Сіті» – володар Суперкубку УЄФА-2023!

У битві за Суперкубок УЄФА в грецькому Піреї на стадіоні «Георгіос Караїскакіс» зійшлися переможець Ліги чемпіонів «Манчестер Сіті» з володарем трофею Ліги Європи «Севільєю».

Віктор КОТОВ, «Футбольний клуб»

2023-08-17 00:30

До цього команди чотири рази зустрічалися в турнірах УЄФА й усі чотири протистояння (два – на груповому етапі нещодавньої Ліги чемпіонів-2022/23), виграв «Сіті». Проте, андалузці помітно трансформувалися з приходом на тренерський місток Хосе Луїса Менділібара в березні 2023 року. Зокрема, на шляху до сьомого тріумфу в Кубку УЄФА/Лізі Європи іспанці вибили «Манчестер Юнайтед». Тож «городянам» випала нагода взяти реванш за сусідів.

Початок зустрічі вийшов прогнозованим – за ігрової переваги манкуніанців. Однак, саме до такого футболу, вочевидь, готувалися номінальні гості. Хто знає, як би розгорнулася гра, не зреагуй Яссін Буну на удар Натана Аке головою фактично впритул після розіграшу кутового вже в дебюті поєдинку. Втім, швидкого голу не сталося, а в середині тайму «Севілья» скористалася академічною грою опонента.

Після виносу Буну від воріт піренейці поставили англійцям мат у три паси. М’яч дістався Оліверу Торресу, який віддав на Лукаса Окампоса, той відіграв ліворуч на Маркоса Акунью, а чемпіон світу навісив на лінію воротарської, звідки Юссеф Ен-Несірі в оточенні двох захисників влучно пробив головою в нижній кут.

Підопічні Менділібара, продемонструвавши стовідсоткову реалізацію, відійшли до своїх володінь, біля яких номінальні господарі й утримували їх до перерви. Але без явних гольових моментів. Так, іноді було гаряче, однак без завершення. Ерлінг Голанн із вухами зав’яз в обороні суперника, а партнери за норвежця зіграти не змогли.

А невдовзі після відпочинку «Севілья» ледь не поставила команду Хосепа Гваріоли на край прірви. Окампос розігнався лівим флангом, класним фінтом пошив у дурні Кайла Вокера й прострілив у центр штрафного майданчика, куди встиг добігти Ен-Несірі. Автор голу фактично розстрілював Едерсона, але голкіпер в падінні ногами спромігся виконати чудовий сейв.

Наставнику «городян» час було вже задуматися про зміни, як його футболісти все ж організували відповідь, натхненні подвигом свого стража воріт. Родрі навісом знайшов на дальньому куті воротарського майданчика Коула Палмера, який головою пробив під поперечину в протихід кіперу.

Уже за хвилину андалузці мали шанс відмотати все назад! Невгамовний Окампос знову видав відмінний пас, вивівши Ен-Несірі віч-на-віч із Едерсоном. Форвард програв дуель воротареві, котрий спочатку блокував удар (і знову ногами!), а з другої спроби накрив м’яч.

Цього разу покарання за марнотратність не відбулося, однак було дуже близьким. Палмер міг стати героєм матчу, коли відібрав м’яч в Окампоса, на замаху прибрав Акуню й закрутив під стійку – Буну в стрибку парирував на кутовий.

Кінцівка пройшла за тотальної переваги «Манчестер Сіті», однак британці своїм тиском не змогли вичавити перемогу в основний час. Регламентом турніру овертайм не передбачений, а тому команди перейшли відразу до серії пенальті, в котрій влучнішими виявилися манкуніанці. В останній спробі схибив Неманья Гудель, поціливши в поперечину.

Для «Севільї» це був уже сьомий Суперкубок (у всіх випадках – на правах переможця Кубка УЄФА/Ліги Європи), але тільки одного разу він виявився для неї вдалим. У своєму дебютному матчі в 2006 році андалузці розгромили «Барселону» з рахунком 3:0, однак потім зазнали тепер уже шести поразок поспіль. «Манчестер Сіті» взяв трофей із першої спроби.

МАНЧЕСТЕР СІТІ (Англія) – СЕВІЛЬЯ (Іспанія) – 1:1 (пен. 5:4)
 Палмер (63) – Ен-Несірі (25).
Манчестер Сіті: Едерсон, Вокер, Аканджі, Гвардіол, Аке, Ковачич, Родрі, Палмер (Альварес, 85), Фоден, Гріліш, Голанн.
Севілья: Буну, Навас (Монтіель, 83), Баде, Гудель, Акунья, Ракитич, Ламела (Сусо, 90+3), Окампос, Олівер Торрес (Хуанлу Санчес, 74), Жордан, Ен-Несірі (Рафа Мір, 90+3).
Попередження: Баде (33), Ламела (61), Хуанлу Санчес (90).