ЄВРО-2024

Євро-2024. Плей-офф. Грузія – Греція 0:0 (пен. 4:2). Історічний прорив

Збірна Грузії вперше зіграє у фінальній частині чемпіонату Європи. У фіналі плей-оф кваліфікації Євро-2024 команда Віллі Саньоля в серії пенальті взяла гору над Грецією – 0:0 (пен. 4:2). Матч пройшов у Тбілісі на «Борис Пайчадзе Арена».

2024-03-26 23:56

Грузини й греки впевнено пройшли півфінал плей-офф за Євро-2024, впевнено перегравши Люксембург і Казахстан відповідно. Тепер їм належало вирішити, хто вийде на чемпіонат Європи. Для Сакартвело цей матч мав історичне значення, адже країна ніколи не виступала на великих турнірах – але й елліни востаннє бували там у 2014 році.

Відповідальність тиснула на команди, тож перший тайм виявився нудним у футбольному плані. Гості взагалі нічим не запам'ятались – єдиний удар греків являв собою невдалу подачу Цімікаса (м'яч звалився з ноги). Не можна сказати, що господарі були активнішими, але свої півтора моменти підопічні Віллі Саньоля створили.

Так, на 13-й хвилині Двалі був близьким до замикання подачі зі стандарту. Лаша прибіг на дальню стійку й міг замикати з кількох метрів, але не дотягнувся до м'яча.

Після цього ще й стався кутовий з метушнею та серією відскоків, однак до гострого завершення справа не дійшла. Невдовзі Шимон Марчиняк дав свисток на перерву, хоча команди не поспішали у роздягальню. Вони влаштували розбірки стінка на стінку, внаслідок якої вилучили асистента Віллі Саньйоля.

Другий тайм виявився ще менш цікавим за перший. Темп гри був вкрай низьким, а рівень ідей у атаці звалився до звичайних подач і прострілів. Греки закидували м'яч у штрафний активніше й досить перспективно насичували зони завершення – що ледь не вилилось у гол Яннідіса з кросу Цімікаса.

Втім, кращих нагод біля воріт Мамардашвілі елліни не створили. У грузинів же пригадується кілька дальніх ударів по горобцях та одне вривання Хвічі. Той прострілював вздовж лінії воротарського, однак підопічні Густаво Пойєта встигли вибити м'яч.

Ось і вся гострота. Нейтральні вболівальники нудьгували. Українським же глядачам пощастило побачити Цітаішвілі – динамівець на 86-й хвилині замінив травмованого Шенгелію. Чимось запам'ятатись у основний час Гіо не зміг. Зрештою, Шимон Марчиняк відправив команди в овертайми.

Досить несподівано саме ця частина поєдинку виявилась найцікавішою. Спочатку здалося, що Греція зараз вийде вперед. На 100-й хвилині Бакасетас шикарно вистрілив з дистанції під ближню стійку, змусивши Мамардашвілі рятувати Грузію!

А на 103-й вже і голкіпер був безсилим. Цімікас подав з кутового, а Мавропанос спокійно пробив головою. Поперечина заступилась за Сакартвело!

Здавалося, що грузини захитались, а еллінам треба провести буквально декілька подач для взяття воріт. Втім, на 105-й хвилині гості схопились за голову. Мавропанос обрізався на власній половині, Мікаутадзе підхопив м'яч і прибіг на правий край штрафного, звідки виконав простріл – Давіташвілі замкнув метрів з п'яти. Влаходімос парирував коліном!

У наступній атаці біля воріт Греції стався ще один неприємний момент, але гості з горем навпіл змогли накрити усі удари.

На міні-перерву команди відправились за нулів на табло, однак за чотири хвилини після відновлення гри Грузія знову могла виходити уперед! А зробити це мав Цітаішвілі, який переграв половину Греції на лівому фланзі й пробив з гострого кута. Влаходімос не спав!

Забити в екстра-таймах так ніхто й не зміг, тож все мала вирішити серія пенальті. Грузинів тривожила травма Хвічі, через яку його довелося замінити – але господарі впорались і без нього. Один удар парирував Мамардашвілі, інший не забив Бухалакіс. Підопічні Віллі Саньоля ж забили 4 рази!

Це означає, що збірна Грузії вперше у історії вийшла на великий турнір. Вболівальники від такого шаленства одразу ж повалили на поле. Красиво!

ГРУЗІЯ  ГРЕЦІЯ  0:0 (пен. 4:2)
Серія пенальті:
 Кочораїшвілі 1:0, Бакасетас 1:0 (воротар), Давіташвілі 2:0, Масурас 2:1, Мікаутадзе 2:1 (неточно), Бухалакіс 2:2, Двалі 3:2, Якумакіс 3:2 (неточно), Квеквесквірі 4:2
Грузія: Мамардашвілі, Кашія, Квірквелія, Какабадзе, Двалі, Кітеїшвілі (Квеквесквірі, 104), Кочораїшвілі, Чакветадзе (Давіташвілі, 104), Шенгелія (Цитаїшвілі, 86), Кварацхелія (Квілітая, 109), Зівзівадзе (Мікаутадзе, 75).
Греція: Влаходімос, Болдок (Рота, 61), Мавропанос, Хацидіакос (Рецос, 109), Цимикас, Курбеліс (Сіопіс, 61), Бакасетас, Манталос (Бухалакіс, 98), Пелкас (Константеліас, 61), Іоаннідіс (Якумакіс, 91), Масурас.
Попередження: Зівзівадзе (42), Квірквелія (50) – Болдок (6), Хацидіакос (35), Мавропанос (45), Константеліас (90), Рота (90+3).