ЄВРО-2020

ЄВРО-2020, 1/8. Швеція – Україна 1:2 (дод. час). Наші – у чвертьфіналі!

Тактична побудова, обрана Андрієм Шевченком на цю зустріч, могла наштовхнути на думки про те, що українці насамперед дбатимуть про оборону. Команда вийшла на гру з трьома центральними захисниками, а в центрі з’явилися одразу два опорні хавбеки.

Тарас САВЧУК, «Футбольний клуб»

2021-06-30 00:50

Однак, як виявилося, проти шведів ця модель діяла не лише надійно, а й досить мобільно. Відсутність на лівому фланзі Миколенка не дав відчути заряджений на боротьбу Зінченко. А Сидорчук, залишивши Степаненка в ролі хвилеріза, допомагав праворуч Караваєву.

Усадивши на лаву запасних Малиновського, тренерський штаб українців прозоро натякнув про особливу місію в звітній дуелі Шапаренка, від якого неабияк залежав конструктив в атаці. В свою чергу, Кривцов, зміцнивши передостанній рубіж оборони, мав надати йому більшої переконливості в боротьбі з фактурними суперниками.

Саме Шапаренко довжелезним діагональним пасом розігнав гольову атаку нашої збірної, знайшовши на правому фланзі Караваєва. Той обігрався з Ярмоленком, і вже Андрій, розуміючи, що потрапив у міцні лещата опіки, переправив м’яч ліворуч Зінченку. Удар останнього в дотик вийшов – від душі! Ульсен зреагував, але врятувати команду не зміг – куля затріпотіла в сітці!

На гол синьо-жовті до перерви награли. Перед тим дотепну «стіночку» оформили Ярмоленко з Яремчуком, але голкіпер удар Романа парирував. А невдовзі після гола Ярмоленко вистрілив трохи вище воріт.

Шведи також уперто шукали шляхів до воріт Бущана. Напевно, найбільш небезпечний момент мав Ісак, що йому дали пробити метрів з 13, без перешкод пропустивши до карного майданчика. Форвард цілив у дальній нижній кут – зовсім поруч із стійкою.

Ісак став безпосереднім учасником і співавтором гола у відповідь. Стягнувши на себе трьох опікунів, він вивільнив кілька зовсім не зайвих миттєвостей і метрів для Форсберга. Та ще й рикошет від Забарного став тому винагородою за націленість на удар. 1:1...

Одним із головних питань на другу 45-хвилинку було питання фізичної готовності сторін. Адже українська команда, одна з наймолодших на турнірі, мала за плечима не тільки тривалий тренувальний збір спецпризначення, а й на дві доби більше на підготовку до зустрічі з найстаршою збірною ЄВРО-2020.

Утім, витривалість шведів загальновідома, як і їхній характер. Показовим у цьому плані стала двохвилинка, коли суперники обмінялися влучаннями в стійку. Спочатку Сидорчук перевірив на міцність каркас після пасу Ярмоленка. А потім Форсберг схожим чином завершив стрімку контратаку, знову отримавши м’яч від Ісака.

Спливло ще трохи часу – й ось уже Ярмоленко миттєво відповідає ударом на удар Кулусевьски, відбитий Бущаном у красивому стрибку. А одразу за тим у поперечину могутньо влучає нестримний Форсберг.

Така гра, що для самих учасників нагадувала шахову партію (це стосувалося, зокрема, й тренерських рішень щодо замін), безперечно, подобалася глядачам. Сино-жовті з жовто-синіми підтримали високу планку рівня видовищності, здійняту учасниками попередніх поєдинків плей-офф. Нехай і без граду голів.

Зате – з овертаймом. Якого, втім, могло й не бути, якби не Забарний. На 89-й хвилині наш центрбек завадив пробити по воротах Кулусевьки. Нападник «Ювентуса» вправно уникнув офсайду, відгукнувшись на пас Екдаля з глибини поля й вийшовши практично сам-на-сам із Бущаном.

На побачення з голкіпером міг би випірнути й Бєсєдін, але замість цього був змушений передчасно залишити поле з допомогою лікарів після удару в коліно від Даніельсона. Той пішов слідом – рефері, передивившись відеоповтор неприємного моменту, вилучив грубіяна.

У нещодавньому спарингу з Кіпром підопічні Шевченка показово використали чисельну більшість. Але Швеція – не Кіпр, та й рівень змагання інший, на кону – місце серед восьми провідних збірних Старого Світу. Зціпивши зуби, не шкодуючи ні себе, ні наших земляків, скандинави прагнули не дати розхитати свій захисний мур і дотягнути справу до серії пенальті. На газоні подекуди хрустіли кістки, а глядачі на трибунах хапалися за голови. Серед іншого – й щодо моменту, коли Довбик після кинджального пасу Малиновського не зміг забити з близької відстані. Та й якби забив – той гол скасували б через офсайд.

А ось другий мяч джокера, після подачі Зінченка, був забитий за всіма правилами. Дебютний гол Довбика, що став практично копією влучного удару знаменитого англійця Кейна у ворота Німеччини, вивів українців у чвертьфінал ЄВРО-2020. Вивів саме на Англію! Матч із родоначальниками футболу відбудеться 3 липня в Римі.

ШВЕЦІЯ – УКРАЇНА 1:2 у дод. час (Форсберг, 43 – Зінченко, 27, Довбик, 120+1)

Швеція: Ульсен, Лустіг (Крафт, 83), Ліндельоф, Даніельсон, Аугустінссон (Бенгтссон, 83), С.Ларссон (Классон, 97), К.Ульссон (Хеландер, 101), Екдаль, Форсберг, Кулусевськи (Квайсон, 96), Ісак (Берг, 97).
Україна: Бущан, Караваєв, Забарний, Кривцов, Матвієнко, Сидорчук (Безус, 118), Степаненко (Макаренко, 95), Зінченко, Шапаренко (Малиновський, 61), Ярмоленко (Довбик, 106), Яремчук (Бєсєдін, 91, Циганков, 101).
Арбітр – Орсато, асистенти – Джаллатіні, Преті (Італія).
Попередження: Кулусевськи (69), Форсберг (85),– Ярмоленко (79).
Вилучення: Даніельсон (99, груба гра)
Глазго. Стадіон «Хемпден Парк». 29 червня.