Чемпіонати

Сенсація з синьо-жовтим відтінком

Український дует створив перший м’яч, який заклав фундамент історичної перемоги над «Барсою».

«Футбольний клуб»

2023-12-11 00:21

«Жирона» вийшла в лідери іспанської Ла Ліги, здобувши три очки у виїзній битві з прямим конкурентом – «Барселоною» (4:2)! На Олімпійському стадіоні гості дійсно провели якісний матч. До перерви навіть перевага у володінні м’ячем «блаугранас» не була звично відчутною – 56% проти 44%. Підопічні Мічела холоднокровно захищалися, а при першій ліпшій нагоді вилітали у контратаки, в яких брала участь ледве не половина польових гравців.

Власне стрімкий контрвипад і призвів до першого гола «Жирони». На 12-й хвилині бразилець Ян Коуто кинув у прорив Віктора Циганкова, той наблизився до воріт «синьо-гранатових» і викатив м’яч під удар Артему Довбику. Форвард спокійно, лівою у дотик вразив нижній кут рикошетом від стійки! Маємо восьмий гол одного українця в поточній Ла Лізі і третій асист іншого!

Зусиллями Роберта Левандовськи, котрий, як і Довбик, відзначився у чемпіонаті увосьме, «Барса» відігралася доволі швидко, але це жодним чином не похитнуло впевненості гостей у своїх силах. «Жирона» продовжувала втілювати в життя свій план, час від часу створюючи по-справжньому небезпечні моменти біля воріт Іньякі Пеньї.

Дуже активним був лівий захисник гостей Мігель Гутьєррес, який упродовж кількох хвилин двічі опинявся на ударній позиції. І якщо у першому випадку іспанець схибив, то друга спроба вийшла такою як треба – 2:1!

По перерві, «Барса», звісно, активізувалася, збільшила тиск на ворота Пауло Гассаніги, але 31-річний аргентинський кіпер демонстрував спокій і діяв безпомилково. При цьому гості, як і раніше, шукали своє щастя у контргрі, не дозволяючи розслаблятися оборонцям чемпіону.

У середині другого тайму Хаві провів потрійну заміну, серед інших прибравши з поля непомітного Жоау Фелікса. Згодом вдався до рокіровок і Мічел, зокрема кинувши у бій свого легендарного ветерана Крістіана Стуані, якому поступився місцем на вістрі атаки Довбик. Гостьовий сектор проводжав Артема гучними оплесками. Так само як і Циганкова, який пішов відпочивати 5 хвилин потому.

Зрештою «джокери» «Жирони» і зробили свою справу. Стуані виграв повітря у Рональда Араухо, Валері Фернандес підхопив м’яч, пошив у дурні Жуля Кунде і легко переграв Пенью – 3:1!

Спливала 80-а хвилина. «Барсу» ще вистачило на гол Ілкая Гюндогана, але Стуані наприкінці компенсованого часу примудрився поставити ефектну крапку і таки добити інтригу – 4:2!

Циганков, Довбик і їхні партнери, обходять «Реал» і знову очолюють таблицю, водночас збільшуючи відрив від «Барселони» до семи очок! Наступний матч «Жирона» проведе на своєму полі і прийме «Алавес», який наразі посідає 12 місце.

БАРСЕЛОНА – ЖИРОНА 2:4
Голи: Левандовськи (19), Гюндоган (90+2) – ДОВБИК (12), Гутьєррес (40), Валері (80), Стуані (90+5).
Барселона: Пенья, Кунде, Араухо, Крістенсен (Бальде, 65), Канселу, де Йонг, Гюндоган, Педрі (Ф.Лопес, 80), Рафінья (Ямал, 65), Ж.Фелікс (Ф.Торрес, 65), Левандовськи.
Жирона: Гассаніга, Е.Гарсія, Д.Лопес, Блінд, Коуто (Валері, 78), Гутьєррес, Мартін (Соліс, 87), А.Гарсія, ЦИГАНКОВ (Порту, 78), Савіо, ДОВБИК (Стуані, 73).
Попередження: Блінд (64), Стуані (90+5) – Араухо (90+8).