Чемпіонати

Дубль Довбика повернув «Жирону» на вершину Ла Ліги!

У неділю «Реал» дома розтрощив «Вільяреал» (4:1), вийшовши на перше місце, проте «Жирона», яка мала матч у запасі, не змарнувала шанс повернути собі лідерство у чемпіонаті.

«Футбольний клуб»

2023-12-19 08:30

Підопічні Мічела, які до цього виграли шість із восьми домашніх матчів Ла Ліги, не мали істотних проблем у суперечці з «Алавесом», який взагалі цього сезону не перемагав на виїзді.

У понеділковій зустрічі не зміг взяти участь один із лідерів «Жирони» Віктор Циганков, який зазнав пошкодження і тому залишився поза заявкою. Чи встигне він відновитися до четвергової гри з «Бетісом» – питання.

Натомість на вістрі каталонської атаки звично з’явився Артем Довбик, який вже у дебюті атакував ворота суперника з другого поверху, а на 23-й хвилині відзначився голом. Голкіпер «Алавеса» впорався з «пострілом» Яна Коуто, але на добивання першим встиг український нападник і головою спрямував м’яч у сітку.

Вийшовши вперед, «Жирона» не скинула обертів і перед перервою подвоїла свою перевагу. Це іспанець Порту, який саме і замінив у «старті» Циганкова, ідеально скористався передачею того таки Коуто.

У другому таймі господарі діяли раціональніше і вміло захистили переможний рахунок. Ба більше, засмутили суперників утретє, коли пенальті заробив невгамовний Коуто. Ну а Довбик, підійшовши до «позначки», спокійно котнув м’яч по центру, забивши свій 10-й гол у Примері (згадаймо ще про 5 асистів Артема!). Тепер українець ділить 2-3 сходинки бомбардирського реєстру чемпіонату з форвардом «Хетафе» Борхою Майоралем. Попереду – лише Джуд Беллінгем із 13 влучними ударами.

Отже «Жирона» піднялася на вершину і точно завершить там поточний рік, якщо 21 грудня перед двотижневими різдв'яними канікулами здолає вже згаданий «Бетіс». Поки ж команда Мічела випереджає «Реал» на два очки, «Барселону» – на дев’ять, а «Атлетико» – на 10! Каталонська казка триває.

ЖИРОНА – АЛАВЕС – 3:0
 ДОВБИК (23, 59, з пенальті), Порту (42).
Жирона: Гассаніга, Е.Гарсія, Д.Лопес (Хуанпе, 79), Блінд, Мартін (Соліс Ромеро, 73), А.Гарсія, Коуто (Мартінес, 79), Гутьєррес, Порту (Торре, 65), Савіо (Валері, 65), ДОВБИК.