Динамо – Дніпро 2:0. Україна, 9-й тур. Звіт

Наставник киян Олексій Михайличенко в поєдинку проти «Дніпра» вирішив випробувати ігрову модель із двома номінальними форвардами. Соль діяв на самому вістрі нападу, Бєсєдін – трохи нижче. Обидва провели зустріч на піднесенні, тримаючи дніпровський захист у постійній напрузі.

Сергій ВОРОНЮК, «Футбольний клуб»

2019-09-29 19:05

Це дозволяло активніше підключатися до атакуючих дій іншим динамівцям. У гостей голова часом ішла обертом: біло-сині використовували обидва фланги (Миколенко та Кендзьора також заслуговують схвальних оцінок за свої зусилля) та й центром тиснули на чужу оборону залюбки.

Саме в центральній зоні народився красень-гол, після якого рахунок було відкрито. Блискавична й витончена комбінація за участю Сидорчука, Циганкова, Миколенка й Вербича завершилася ударом останнього вже по фактично порожніх воротах. Захист «Дніпра» в цей момент виглядав відверто пошматованим.

Вистачало до перерви й інших слушних нагод у господарів. Солю, Циганкову і ще раз Вербичу трохи забракло влучності. А на заваді Гармашу, якого Кадар вивів сам-на-сам із голкіпером чудовою діагональною передачею метрів на 40, став Юрчук.

«Дніпро» намагався шукати свого шансу в контратаках, сподіваючись, зокрема, на реактивність Супряги. Але форвард, орендований у «Динамо», переважно був відрізаний від «постачальників».

Ще однією досить небезпечною зброєю підопічних Михайленко були удари Когута здалеку. Один із них – на 34-й хвилині – став проблемою для Бущана, однак Чичиков, що добив м’яч у сітку, перебував у офсайді, тож гол було скасовано. Як, до речі, й в епізоді із взяттям воріт від Гармаша на початку зустрічі.

Ледве почалася друга половина матчу, Вербич (напевно, найкращий у складі киян) міг подвоїти гольовий актив, однак після скидання головою Бєсєдіна пробив трохи вище цілі. У тій атаці взяв участь і Соль, котрий невдовзі поступився місцем на полі Буяльському.

Перехід «Динамо» до більш звичної тактики аж ніяк не спростив завдання «Дніпра», хоча на певний час гості й перехопили територіальну перевагу, позбавивши опонентів м’яча. Чи то кияни трохи скинули оберти.

Не отримавши зиску, дніпряни почали помітно нервувати, помилятися в захисті. Упродовж двох хвилин у середині тайму могли покарати суперника Циганков, Бєсєдін і Шабанов. Однак удар останнього головою вийшов неточним, у першому випадку свого голкіпера підстрахував захисник, а спробі форварда не дав стати голом уже сам Юрчук, парирувавши «постріл» у красивому стрибку.

Іще більш ефектним був сейв після штрафного у виконанні Циганкова, коли воротар перевів м’яч у поперечину. Лише з 11-метровим, призначеним за фол прорти Бєсєдіна, Юрчук нічого не зміг вдіяти – 2:0. Заслужена й цілком упевнена перемога «Динамо».

ДИНАМО – ДНІПРО 2:0 (Вербич, 30, Циганков, 80, з пенальті)