Украина

Премьер-лига

Яворський: «Мої картки – мої проблеми»

2019-07-18 15:50

Центральний захисник «Маріуполя» Сергій Яворський, як завжди, відвертий і відкритий для спілкування.

– Сергію, закінчився турецький збір Вашої команди, що вмістив аж два зірвані (через погоду) спаринги. Чи була у Вашій кар’єрі така форс-мажорна підготовка влітку?
– Ні, нічого подібного не переживав. Зима – інша справа, тоді з погодою складніше, контрольні матчі доволі часто скасовують. Але влітку такого не зустрічав, хоч у цей час проводив збори в різних місцях – від Австрії до Балкан.

– Уточніть, як вередувала погода в Туреччині.
– Одного дня стояв такий туман, що за два метри нічого не було видно.

– Проглянувши спаринг-партнерів «Маріуполя» на полях Туреччини, логічно зробити висновок, що серед них, по суті, не було топових команд (як у «Динамо», «Шахтаря», «Олександрії»). Чи не позначиться це на офіційних матчах сезону?
– Сподіваюся, ні. Хоча погоджуюся з тим, що серед наших суперників не було таких, на які налаштовуєшся з особливим хвилюванням. І я розумію, що сильніших у тому місці в той час просо не було. Ми жили в гірській місцевості, доволі далеко від Стамбула. Іще специфіка в тому, що до місця ігор команда добиралася серпантином, а це десь півгодини їзди. Й ми кілька разів грали двічі в день, тобто один матч відбувався вранці, що по часу не влаштовувало деякі команди.

– Іще про контрольні матчі: чому з клубом «Даріка Спор» південці зустрічалися двічі?
– Я точно не знаю, але, здається, був запланований інший суперник, однак щось не склалося, й ми знову зіграли з ними.

– Після зборів, уже в Україні, Олександр Бабич сказав, що «Маріуполь» оновився й омолодився. Два роки тому, повернувшись в УПЛ, Ваша команда складалася переважно з вікових і досвідчених виконавців, а в новий сезон, судячи з усього, вступить занадто молодою. Як це відіб’ється на турнірних результатах – у Чемпіонаті та єврокубках?
– Я переконаний, що молоді гравці найкращі ростуть, коли поряд досвідчені, на яких можна рівнятися. Просто життя розвивається по-своєму, і сьогодні у футболі України це загальна тенденція – омолоджуються всі команди.

– Імовірно, основними у складі азовців стануть три переможці молодіжного мундіалю. Як проявили себе новачки, чи відповідають усім вимогам?
– Знаєте, після молодіжного чемпіонату світу я з великою тривогою читав інтерв’ю деяких наших хлопців, які, складається враження, дещо переоцінюють себе. Так, це світовий чемпіонат, але тільки юніорський! Так ось: може, наш випадок є винятком, але всі троє чемпіонів, які приїхали до нас, адекватно сприймають реальність, слухають старших, ставляться з повагою до партнерів і думають лише про те, як прогресувати на полі. Від цього в мене на душі радісно.

– Останнє запитання про кадри – ймовірно, ключове: як «Маріуполь» обійдеться без Зубкова, Ігнатенка та, можливо, Борячука, Піхальонка й Сікана?
– Скажу чесно: не міг уявити команду без цих людей на початку літа – й тепер не можу уявити. З другого боку, пам’ятаю про дві речі: перша – у нас є і завжди були хороші внутрішні резерви, друга – на заміну лідерам прийшли хороші гравці. Щодо першої ситуації: пішов Зубков, але є Вакула й Чурко. Щодо другої: ми втратили аж двох опорників, Ігнатенка й Піхальонка, зате отримали молодого Чеха, який дуже добре проявив себе на зборах.

– Уже незабаром почнеться новий сезон. У Чемпіонаті 2018/19 років Ви набрали дуже значну кількість карток різних кольорів – як уникнути цього в наступному?
– Менше фолити. Це якщо коротко… Треба проаналізувати, чому так виходило, й намагатися уникати такого. Я працюю над цим, можете не сумніватися.

– Запам’яталося, що кілька разів Вас «нагороджували» попередженнями через огріхи партнерів, які Ви підчищали…
– Мої картки – мої проблеми. Коли я помиляюся, мене підчищають Биков та Чоботенко…


upl.ua