ТМ. Шахтар – Аль-Фатех 1:3. Основа не блиснула

Перший спаринг відбувся сьогодні вранці й завершився перемогою «Шахтаря» (5:0). У другому матчі Ігор Йовичевич цілком змінив склад.

2022-08-15 22:02

У воротах грав Трубін, в обороні – Конопля, Козік, Матвієнко та Михайличенко, лінію півзахисту сформували Степаненко, Бондаренко, Судаков, Топалов і Мудрик, а в ролі центрфорварда діяв Тотовицький.

Гірники вийшли на поле з прапором України у футболках із логотипом нового гуманітарного проекту Pitch In For Ukraine, який реалізується в партнерстві з платформою UNITED24.

Початок поєдинку вийшов рівним: саудівці, які грали основним складом із значною кількістю легіонерів, намагалися не поступатися «гірникам» у триманні м’яча і вже в дебюті відзначилися двома небезпечними ударами здалеку. У середині тайму арбітр за розмови вилучив з поля Хаббуша, проте «Аль-Фатех» не залишився в меншості, а просто випустив іншого футболіста. І одразу гольовий шанс отримав Валера, але пробив поряд зі стійкою. А от українці своїм моментом скористалися й на 29-й хвилині відкрили рахунок: атаку від своїх воріт почав Трубін, партнери доставили м’яч Тотовицькому, який чудовою передачею розрізав оборону суперника, а Михайло Мудрик, який вбіг у вільну зону, легко переграв шведського кіпера Якоба Рінне – 1:0. Однак саудівці досить швидко змогли зрівняти рахунок. Спочатку Трубін не дозволив пробити себе, взявши вихід сам на сам, та на 38-й хвилині за фол Михайличенка було призначено пенальті, який реалізував перуанець Крістіан Куева. 1:1 – до перерви.

На старті другої половини суперники обмінялися моментами: після удару саудівців м’яч поцілив у каркас воріт, а Мудрик відповів на це пострілом з-за меж штрафного майданчика – потягнув кіпер. Потім демонструвати свій рівень довелося вже Анатолію Трубіну, який ефектно потягнув з-під поперечини два удари головою. Ближче до кінця зустрічі (команди грали два тайми по 40 хвилин) «гірники», здавалося, змогли налагодити контроль м’яча, проте довести атаки до завершення не вдавалося. А футболісти «Аль-Фатеха» на останніх хвилинах змогли забити, причому двічі: після кутового відзначився Аль-Харбі, а в контратаці – Валера. 1:3 – підопічні Ігора Йовичевича поступаються в заключному спарингу.

Цим благодійним матчем «Шахтар» завершив тренувальний збір у Словенії та у вівторок вирушить до Києва, де й продовжить підготовку до старту нового сезону.

23 серпня в першому поєдинку Прем’єр-ліги «Шахтар» прийматиме харківський «Металіст 1925».

ШАХТАР (Донецьк) – АЛЬ-ФАТЕХ (Ель-Хаса) – 1:3
Мудрик (29) – Куева (38, з пенальті), Аль-Харбі (80), Валера (80+2).
Шахтар: Трубін, Конопля, Козік, Матвієнко, Михайличенко, Степаненко, Бондаренко, Судаков, Топалов, Мудрик, Тотовицький