Днепр-1 – Олимпик 3:1. Украина, 24-й тур. Отчет

«Днепр-1» и «Олимпик» открыли 24-й тур УПЛ во второй шестерке матчем на «Днепр-Арене».

2020-05-30 19:43

Якщо порівняти стартовий склад дніпрян із тим, що виходив на останній до карантину матч проти «Маріуполя», то у ньому відбулося три зміни: на останній межі Кліщука замінив Юрчук, в опорну зону повернувся капітан команди Кравченко, який пропускав минулу гру через дискваліфікацію, ну а на позиції правого півзахисника вперше в сезоні в основному складі вийшов бразилець Тейлор, а Батагов і Назаренко розпочали зустріч на лаві для запасних.

Звичайно, що у такій грі було багато незвичного. Із самого початку команди одразу вийшли на ті половини поля, які було розіграно ще на передматчевій нараді, і без традиційних рукостискань, гру першим ударом розпочали гості. Крім того, до стартового протоколу кожна команда занесла 20 гравців, а не 18, як було раніше, а також заходом зустрічі можна було робити одразу п’ять замін, замість трьох, а бол-бої, які подають м’ячі, були значно старші за віком волонтери, ніж вихованці дніпровської Академії, що виконували ці обов’язки зазвичай.

Дніпряни першими провели гостру атаку, яка розпочалася на правому фланзі, звідки Адамюк просунувся до штрафного майданчику і вивів на удар Хобленка, але постріл Олексія низом у дальній кут був неточним. Гості відповіли одразу, подавши кутовий, який закінчився ударом головою вище воріт Гришка. На 7-й хвилині Юрчук, підстраховуючи партнерів за межами штрафного майданчику зіграв головою, вибиваючи м’яч в аут,але сфера не залишила поле, діставшись Кравчуку, проте той вирішив не завдавати удар здалеку і момент було втрачено. Проте вже у наступній атаці гості ледве не відкрили рахунок – Тейшейра завдав ужар головою з відскоком від газону і тут вже чудово зіграв Юрчук, який перевів м’яч на кутовий.

На це господарі відповіли ударами Булеци і Тейлора з-за меж штрафного майданчику, але м’яч кожного разу летів повз цілі. Зовсім гаряче у воротарському майданчику гостей було на 14-й хвилині, коли по черзі Хобленко і Тейлор не зуміли замкнути простріл Булеци з лівого флангу.

Поступово господарі стали притискати суперника до його воріт, а гравці «Олімпіка», не встигаючи за діями дніпрян, все частіше почали фолити. На 21-й хвилині після одного з таких епізодів до м’яча підійшов Булеца, але його удар прийшовся точно у руки Кринському. Проте початок було покладено – це був перший влучний постріл спортклубівців у грі. Але і гості намагалися не залишатися у боргу – удар Ксьонза з кута штрафного майданчику не був складним для Юрчука, а непоганий прохід Лебеденка на лівому фланзі закінчився його невдалим ударом з карколомним падінням.

На деякий час гра заспокоїлася, триваючи більше у центрі поля, і саме у цей момент стався вибух – дніпряни провели чудову комбінацію правим флангом, де Ді Франко кинув у прорив Тейлора, після прострілу якого влучним ударом низом відзначився Сергій Булеца. Як тут не згадати,що саме він відкрив лік голам спортклубівців в УПЛ, і саме у домашній грі з «Олімпіком»!

Дніпряни на цьому не заспокоюються, заробивши поспіль кілька кутових, один з яких завершується неточним ударом Логінова головою. Тільки за 6 хвилин до перерви гостям вдалося повести атаку, яку вони зуміли закінчити ударом, але м’яч після спроби Політила пройшов поруч із стійкою. Одразу після цього моменту «Дніпро-Арену» накрила травнева злива. За таких умов команди пішли на перерву.

На другий тайм команди вийшли без замін, в вже у першій атаці лайнсмен помітив офсайд у Тейлора. Але рахунок мусив гостей шукати щастя в атаці і перший удар завдали донеччани – Шахаб замикав головою навіс Ксьнза, але неточно. Гості продовжили тиск, все більше приборкуючи ініціативу. Проте захист спортклубівців діяв досить надійно, а коли на ударну позицію таки вийшов Лебеденко, то під м’яч кинувся Лопирьонок, і у підсумку сфера стала легкою здобиччю Юрчука.

Проте хід гри явно не влаштовував тренерський штаб господарів, тому невдовзі стали готувати вихід на поле Когута і Назаренка, які повинні були зі свіжими силами пожвавішати гру у середині поля. Але перед замінами дніпряни забили другий м’яч! Спочатку Хобленко заробив кутовий (м’яч після його удару головою зрикошетував за поле від захисника), а далі була подача Булеци і чудовий удар головою Адамюка влучно у дев’ятку – 2:0.

Після цього гра заспокоїлася. Обидві команди стали проводити чисельні заміни у складі, при цьому дніпряни переконливо контролювали події на полі. Тільки на 76-й хвилині гості зуміли потурбувати Юрчука неприємним ударом метрів з 20-ти, який голкіпер відбив кулаками, а добивання з-за меж штрафного майданчику було значно вище воріт. Але одразу після цього господарі просто таки остаточно вбили інтригу у грі: Назаренко після пресингу перехопив пас суперника і вивів на удар Тейлора, який невідпорно пробив під поперечину – 3:0. Тільки на третій компенсованій арбітром хвилині гості заробили право на пенальті, який реалізував Політило, але це не сильно зіпсувало настрій спортклубівцям.

Отже, дніпряни не помітивши карантин, продовжили переможну серію на «Дніпро-Арені», зміцнівши свої позиції на першій сходинці другої шістки!

ДНІПРО-1 – ОЛІМПІК – 3:1
Булеца (32), Адамюк (61), Тейлор (77) – Політило (90+3, з пенальти).
Дніпро-1: Юрчук, Адамюк, Лопирьонок, Логінов, Польовий, С.Кравченко, Вакулко (Сніжко, 82), Ді Франко (Когут, 63), Булеца (Назаренко, 63), Тейлор (Чичиков, 81), Хобленко (Коркішко, 71).
Олімпік: Крынський, Ксьонз (Баланюк, 68), Гришко, Зотько (Литвин, 73), Лебеденко, Цимбалюк, Кравчук (Завійський, 68), Політило, М.Кравченко, Тейшейра (Балашов, 73), Шахаб (Пасіч, 82).
Попередження: Вакулко (41) – Кравчук (35), Шахаб (54), Зотько (69).