ТМ. «Динамо» – РФШ (Латвія) 2:1. Звіт про матч

У понеділок, 21 лютого, київське «Динамо» провело заключний спаринг у рамках підготовки до поновлення сезону. Суперником «біло-синіх» у Туреччині став чемпіон Латвії – РФШ (Ризька футбольна школа).

2022-02-21 12:22

Динамівці до звітного поєдинку ще не програвали під час зимових зборів, і, звісно, в хорошому настрої хотіли завершити підготовчий період. Тож із перших хвилин «біло-сині» побігли вперед, і почали створювати моменти. Буяльський зовсім трохи не влучив у площину воріт, пробиваючи з лінії штрафного майданчика, на удар Шапаренка зреагував воротар, а гострі простріли Кендзьори й того ж Буяльського не знайшли адресатів.

Футболісти РФШ тривалий час безуспішно намагалися підібратися до володінь «біло-синіх», але ледь не перший свій небезпечний момент втілили в забитий м’яч. Забарний збив суперника неподалік від власного штрафного майданчика, і Мареш ударом зі штрафного метрів із 25-ти змусив капітулювати Бущана – 0:1.

До завершення тайму у динамівців несильними ударами відзначилися Шапаренко та Кендзьора, а найреальнішу нагоду зрівняти рахунок мав Бєсєдін, який уперше за збори вийшов у стартовому складі. На 40-й хвилині Артем пробив повз воротаря, що вийшов із воріт, – здавалося, м'яч залетить до сітки, але він прокотився зовсім поруч зі стійкою.

Після перерви тиск на ворота латвійців продовжився. Активними були футболісти, які вийшли на заміну – приміром, Караваєв пробив із гострого кута в сітку із зовнішнього боку, Вітіньйо несильно відправив м’яча в руки воротарю. Перевага підопічних Мірчі Луческу принесла свої плоди в середині тайму. Спочатку Ванат вдало зіграв на добиванні після того, як воротар парирував удар Вітіньйо та був заблокований постріл Буяльського, а згодом Шапаренко з центру штрафного майданчика в дотик замкнув передачу Циганкова справа від лицьової лінії.

От так, за дві хвилини динамівці не лише зрівняли рахунок, але й вийшли вперед. Але «біло-сині» не хотіли зупинятися та віддавати ініціативу супернику. Зокрема, класного удару завдав Караваєв, але не менш чудовий сейв видав воротар, у стрибку вибивши м’яча, удари Шапаренка та Гармаша з меж штрафного майданчика були заблоковані. Незважаючи на тиск, рахунок до фінального свистка більше не змінювався.

У підсумку, 2:1 – «Динамо» так і залишилося непереможеним на зимових зборах, у 15 спарингах здобувши 12 перемог та тричі зігравши внічию. Тепер потрібно переможний настрій перенести і на внутрішні змагання – 26 лютого на підопічних Мірчі Луческу чекає домашній матч чемпіонату України проти «Інгульця», а 2 березня виїзний чвертьфінальний поєдинок Кубка країни проти «Олександрії».

ДИНАМО – РФШ – 2:1
Голи: Ванат (65), Шапаренко (67) – Мареш (21).
Динамо: 1. Бущан (35. Нещерет, 46) – 44. Дубінчак (20. Караваєв, 46), 25. Забарний, 34. Сирота (4. Попов, 84), 94. Кендзьора – 5. Сидорчук (к), 29. Буяльський (19. Гармаш, 77), 10. Шапаренко, 14. Де Пена (22. Вітіньйо, 46), 15. Циганков – 41. Бєсєдін (17. Ванат, 46; 73. Шкурін, 72).