Десна – Динамо 3:2. Україна, 28-й тур. Звіт

У неймовірному за сюжетом матчі «Динамо» в компенсований час пропустило третій гол та підпустило до себе конкурентів у боротьбі за зону Ліги чемпіонів…

Влад МИРЕНКО, «Футбольний клуб»

2020-06-28 21:45

«Динамо» приїхало до Чернігова без кількох ключових гравців, а саме травмованих Попова та Миколенка, не міг розпочати гру з перших хвилин і капітан Сидорчук, який не до кінця відновився після пошкодження.

Перед матчем були очікування, що Попова в центрі захисту замінить інший молодий вихованець «Динамо» – Сирота, а на лівому фланзі чекали повернення досвідченого Пиварича. Однак зрештою ні місці травмованої молоді вийшли Кадірі та Караваєв.

Утім, без сюрпризів у стартовому складі від Олексія Михайличенка не обійшлось – на вістрі атаки вийшов Каргбо, тоді як Русин залишився в запасі, а Соль взагалі у заявку не потрапив. Також відзначимо, що вперше у цій частині чемпіонату з перших хвилин грав Циганков.

Саме він дуже швидко довів правильність вибору тренера: на четвертій хвилині Конопля та Огіря «наварили» у власному штрафному майданчику після подачі Буяльського, Циганков підхопив м’яча та без шансів для Паста пробив у лівий від себе верхній кут.

«Десну» пропущений гол аж ніяк не вибив з колії. Господарі одразу провели кілька гострих атак, а на 12-й хвилині Картушов класно вибіг із-за спини Караваєва на проникаючу передачу Кузика і пробив у дотик з меж штрафного. Бущан відбив м’яча ногою, але той же Картушов з лічених метрів уразив уже порожні ворота.

На 20-й хвилині просто зобов’язаний був забивати Кузик, якого після жахливої помилки Шепелєва в центрі поля один на один вивів Будківський. Однак із чудової позиції півзахисник «Десни» просто не влучив у ворота.

«Динамо» відповіло моментом, який сам для себе створив Каргбо, двічі поспіль вигризши м’яч у суперників. Проте кручений удар нападника з-за меж 16-метрової зони був трохи неточним. За хвилину Кузик перевірив реакцію Бущана та заробив кутовий, після якого Каргбо зрізав м’яч у власні ворота.

Команди тримали високий темп, створювали непогані загрози – «Десна» особливо небезпечно діяла при стандартах. Та на перерву команди так і пішли за рахунку 2:1 на користь чернігівців.

Михайличенко зробив перестановки уже в перерві – замість Каргбо вийшов Де Пена, відповідно Вербич змістився на позицію центрфорварда. І уругваєць одразу ж міг забити після пасу Циганкова, однак Паст здорово зреагував, а Вербич не зумів вдало зіграти на добиванні.

Невдовзі Кадірі трішки розминувся з м’ячем після подачі Циганкова з кута поля. Ще один корнер киян завершився неточним ударом Де Пени. Далі Вербич був на ударній позиції, але спрямував м’яч несильно й по центру – не біда для Паста. Як і спроба Де Пени забити головою в епізоді, коли напрошувався удар ногою з льоту.

На 59-й хвилині «Десна» відповіла просо супермоментом: після обрізки в центрі поля кияни пропустили прорив Кузика (Кадірі зайняв невдалу позицію), але Бущан коліном відбив удар хавбека чернігівців просто упритул. В цілому господарі, на відміну від першого тайму, чітко перейшли на гру на контратаках – і достатньо успішно.

«Динамо» тиснуло, атакувало великими силами, однак масована оборона – козир «Десни»: команда Олександра Рябоконя діяла дуже щільно та злагоджено. На 83-й хвилині Тотовицький з чудової позиції пробив вище воріт, а потім Філіппов з більш дальньої дистанції не зміг переграти Бущана.

І все ж, як виявилось, заміна Михайличенка знову спрацювала: Де Пена створив собі простір за рахунок класного фінта, а потім прострілив на Циганкова, котрий видатним чином п’ятою переправив м’яча в сітку воріт Паста!

В кінцівці Вербич вибігав на побачення з воротарем, але той виявився трішки моторнішим. Здавалось, кияни досягнуть загалом позитивного для себе результату, але вже в компенсований час Гітченко за неймовірною траєкторією головою переправив м’яч за комір Бущану після навісу з кутового Арвеладзе, який тільки-то вийшов на заміну. Фантастичний за напругою та драматизмом матч і перемога «Десни»!

ДЕСНА – ДИНАМО – 3:2
Голи: 0:1 Циганков (4), 1:1 Картушов (12), 2:1 Каргбо (26, а/г), 2:2 Циганков (86), 3:2 Гітченко (90+1)
«Десна»: Паст, Фаворов, Гітченко, Тамм, Конопля, Домбровський, Огіря, Картушов (Арвеладзе, 90), Філіппов (Старенький, 85), Кузик (Мостовий, 75), Будківський (Тотовицький, 75).
«Динамо»: Бущан, Кендзьора, Кадірі, Шабанов, Караваєв, Андрієвський (Дуелунн, 63), Шепелєв (Сидорчук, 58), Циганков, Буяльський (Шапаренко, 87), Вербич, Каргбо (Де Пена, 46).
Попередження: Картушов (28), Огіря (34) – Шепелєв (29), Шабанов (62), Кадірі (90+2)