Маріуполь – Дніпро-1 0:3. Україна, 18-й тур. Звіт

У стартовому матчі останнього цьогорічного туру Прем’єр-ліги «Маріуполь» вдома поступився СК «Дніпро-1». Підопічні Игора Йовічевіча здобула свою шосту перемогу поспіль у чемпіонаті завдяки голам Артема Довбика, Олександра Піхальонка та Білла.

2021-12-10 19:01

Тренерський штаб дніпрян третій матч поспіль виставляє у чемпіонаті однаковий склад, який до цього розгромив дома «Ворсклу» та переграв в Одесі «Чорноморець». Якщо порівняти загальний протокол спортклубівців із тим, що був у минулому матчі в Південній Пальмірі, то там відбулася тільки одна зміна – в запас замість Русина потрапив Ярмолюк. Щодо аутсайдера чемпіонату, то після нічиї в Чернігові (3:3) маріупольці провели у складі лише одну зміну і то вимушену – замість дискваліфікованого Чеха в опорній зоні вийшов Петерман.

Дніпряни одразу зі стартовим свистком взяли м’яч під власний контроль, намагаючись поступово розхитати захист суперника. Але поступово господарі зуміли відвести гру від своїх воріт, проте їх навіси на знаходили адресата, а перший удар у матчі, який виконав Мишньов, став легкою розминкою для Кожокару.

У гостей у стартові 15 хвилин активно діяв на лівому фланзі Дубінчак, який зробив кілька перспективних навісів, але тільки в одному випадку Назаренку вдалося пробити, проте все обмежилося тільки першим кутовим у матчі, після якого вдалося завдати ще удар, але м’яч просто не долетів до воріт.

На 20-й хвилині у гру втрутився VAR, але бригада арбітрів не помітила порушення правил з боку Топалова на Гуцуляку і пенальті не призначила. Невдовзі Піхальонок наважився на удар здалеку і м’яч пройшов поруч із стійкою. На 29-й хвилині гості втікали у хорошу контратаку два в один, але арбітр вирішив її перервати, надаючи попередження Меліченку, як кажуть «на користь порушника».

Та все ж таки активність дніпрян далася взнаки: Дубінчак сміливо пішов на навіс і отримав удар у голову від Кащука – жовта картка маріупольцю і пенальті, який чітко реалізував Довбик! Після цього кращий снайпер чемпіонату у продовж кількох хвилин двічі гостро діяв у чужому карному майданчику. Спочатку Артем небезпечно прострелив, але м’яч до Назаренка не дійшов, а у наступній атаці завдавав потужний удар під гострим кутом, проте не влучив у ціль.

Перед самою перервою Довбик протягнув м’яч по флангу і віддав пас Піхальонку, який знайшов у карному майданчику Назаренка, проте Олександр пробив у сітку з зовнішнього боку.  Але на цьому перший тайм не закінчився — Кащук грубо ззаду пішов у підкат в центрі поля проти знову таки Дубінчака і отримав другу жовту картку у матчі. Таким чином маріупольці залишились у меншості.

Вже на початку другого тайму Довбик міг оформлювати дубль, коли нападника на побачення із голкіпером пасом п’ятою вивів Гуцуляк, але Артем не зубів переграти Турбаєвського. А після навісу зі штрафного Піхальонка Довбик удруге спрямував м’яч у сітку воріт господарів і спочатку гол було зараховано, проте асистент VAR десь в епізоді побачив офсайд.

На 63-й хвилині Довбик знову виходить сам на сам із голкіпером, але в чергове дуель виграє воротар. У наступній атаці Меліченко невдало віддає передачу у власному карному майданчику, але у Лучкевича удар відверто не вдався.

На 73-й хвилині матчу VAR утретє втручається в гру, тепер після фолу Мампассі на Гуцуляку, визначаючи де саме було порушення правил і у підсумку було призначено другий 11-метровий удар у матчі, але тепер до м’ячу пішов Піхальонок, який зробив рахунок 2:0!

Дніпряни продовжили трощити суперника і після атаки правим флангом за участю Гуцуляка і Лучкевича, Білл замикає передачу Валерія, тим самим забиваючи свій перший гол в складі «Дніпра-1» — 3:0! У дніпрян і далі були ще моменти, але рахунок більше не змінився. Отже, спортклубівці довели справу до переконливої перемоги з великими рахунком, вперше долаючи «Маріуполь» у гостях!

Дніпряни йдуть на зимові канікули на третій сходинці турнірної таблиці, а ось «Маріуполь» – на останній.

МАРІУПОЛЬ – ДНІПРО-1 – 0:3
Довбик (35, з пенальті), Піхальонок (75, з пенальті), Білл (78).
Маріуполь: Турбаєвський, Драмбаєв, Мампассі, Меліченко, Стасюк, Петерман (Хромей, 69), Мишньов, Очеретько (Микитишин, 83), Топалов (Спіровський, 69), Кащук, Холод (Шостак, 52).
Дніпро-1: Кожокару, М.Кравченко (Лучкевич, 56), Сваток (Логінов, 83), Нельсон, Дубінчак, Ігнатенко, Піхальонок, Джурасек (Ді Франко, 76), Гуцуляк (Ярмолюк, 83), Назаренко (Білл, 76), Довбик.
Попередження: Меліченко (29), Кащук (34), Стасюк (56), Мампассі (75) – М.Кравченко (42), Піхальонок (52).
Вилучення: Кащук (45+1, друге попередження).