Перша ліга

«Минай», «Інгулець» та «Рух» здобули путівку до еліти

На підвищення у класі напередодні матчів останнього, 30-го туру претендували відразу п’ять команд.

2020-08-13 21:22

Звісно, в центрі уваги опинилося протистояння в Минаї, де «містяни» приймали головного переслідувача – «Волинь». У кращому становищі були господарі, яких влаштовувала навіть нічия. Додавало інтриги цьому суперництву й те, що бомбардири обох команд були головними претендентами на титул кращого голеадора чемпіонату. В активі лучанина Дениса Кожанова було 18 забитих м’ячів, а в закарпатця Анатолія Нурієва – 17…

У дебюті ігрова перевага минайців сумнівів не викликала, але перший гольовий момент створили гості: на 14-й хвилині Кожанов вивів на ударну позицію Станіслава Куліша, проте той програв дуель воротарю господарів Андрію Поповичу. А от не менш досвідчений півзахисник закарпатців Андрій Ткачук на 30-й хвилині свій шанс не змарнував. 1:0. У другому таймі господарям вдавалося стримувати тиск гостей, і лучани змушені були розпрощатися з мрією про Прем’єр-лігу.

«Не бракувало песимістів, які не вірили, що «Минай» зможе так швидко подолати тернистий шлях до еліти, – сказав після фінального свистка головний тренер господарів Василь Кобін у коментарі офіційному сайту УАФ. – Але клубному керівництву та тренерському штабу вдалося згуртувати хлопців навколо чітко визначеної мети: підвищитися у класі. І це нам поталанило зробити, Закарпаття знову в еліті українського футболу!»

До речі, напередодні заключного туру ПФЛ шляхом опитування представників усіх клубів визначило кращого гравця сезону. За підсумками цього голосування третє місце посів Нурієв, друге – Кожанов, а поза конкуренцією був нападник «Інгульця» Ніка Сітчінава. Можливо, й ця новина також додала лідеру команди з Петрового мотивації в поєдинку з «Балканами». Проте й команді з Одещини, яка вела відчайдушну боротьбу за виживання, відступати було нікуди. І вже на 6-й хвилині господарі досягли бажаного: Вадим Златов відкрив рахунок. На 54-й хвилині Сітчінава, який пропустив кілька матчів через дискваліфікацію, нагадав про себе, вирівнявши становище. 1:1. Нічия влаштувала обидві команди: «Інгулець» зійшов на п’єдестал пошани й отримав путівку дот еліти, а «Балкани» зберегли прописку в першому дивізіоні. Матчі плей-офф чекають на «Металург» та «Черкащину».

Ще один реальний претендент на путівку до еліти, «Рух», легко переміг «Авангард», що грав експериментальним складом. Остаточний розподіл місць у турнірній таблиці визначиться після вердикту КДК УАФ щодо перенесеного матчу 22-го туру «Рух» – «Металург».

7

Згідно з рішенням КДК УАФ від 08.08.2019, ФК «Авангард» Краматорськ зараховується технічна поразка (0:3) за вихід на поле футболіста, не внесеного до рапорту арбітра на матч, а команді «Прикарпаття» Івано-Франківськ – технічна перемога (3:0).