ЄВРО-2023 (U-21). Україна – Пів. Македонія 4:0. Ванат і його «2+2»

За 25 хвилин перебування на полі Владислав Ванат зробив результат.

2022-06-05 23:36

Молодіжна збірна України у Стамбулі на арені «Есеньюрт Неджмі Кадиоглу» провела матч відбору Євро-2023 (U-21) проти команди Північної Македонії.

Наша команда з перших хвилин матчу заволоділа ініціативою. Щоправда, до ударів в ствір справа не доходила аж до 29-ї хвилини, коли постріл Судакова відбив Денковський. Також могли забивати В'юнник та Криськів, але і тут воротар македонців був на висоті. Іноді синьо-жовті до межі розкочували оборонні редути суперника, але м'яч у ворота македонців у першій 45-хвилинці так і не залетів.

Другий тайм також пройшов за повної перевагою підопічних Руслана Ротаня, які практично не залишали половину поля супротивника. Але знову ж таки, до точного удару справа не доходила. Втім, що ближче до кінця поєдинку, то більше втомлювалися македонці. Добре, що синьо-жовті не зменшували темп, і протягом трьох хвилин з 69-ї по 71-у закрили гру. Спочатку передачею Ваната скористався В'юнник, а потім простріл все того ж Ваната замкнув Судаков. 2:0.

На 78-й хвилині українці мали забивати третій м'яч, але удар Ваната парирував воротар номінальних гостей, а добиванні від В'юнника м'яч потрапив у стійку. Тим не менш, героєм поєдинку варто все-таки вважати Ваната, який, вийшовши на заміну на 65-й хвилині, встиг спочатку відзначитись двома гольовими передачами, а на 85-й і 90+4-й хвилині стати автором ще двох забитих голів. 4:0.

Зазначимо, що підопічні Руслана Ротаня, раніше гарантувавши собі щонайменше другий рядок у таблиці групи, в теорії ще мають шанси посісти перше місце, утім, і друга позиція за певних розкладів може виявитися золотою.

Нагадаємо, що у фінальній частині Євро-2023 (U-21) виступатимуть 16 команд – Румунія й Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за результатами відбору (дев'ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-офф, в якому гратимуть вісім володарів других місць).

Україна (U-21) – Північна Македонія (U-21) – 4:0 (0:0)
Голи: В'юнник (69), Судаков (71), Ванат (85, 90+4).
Україна: Нещерет, Сич, Таловєров, Боль, Вівчаренко, Михайленко (Ванат, 65), Бондаренко, Криськів (Желізко, 78), Судаков (Білошевський, 86), В'юнник (Брагару, 86), Супряга (Хлань, 78).
Північна Македонія: Денковський, Хайдарі, Младеновський, Манєв, Шеї (Крстевський, 61), Златков (Стойчевський, 84), Еміні (Ніколов, 74), Тодоровський, Станковський (Елєзі, 74), Тасєвський, Ілієвський (Абазі, 61).
Арбітр – Кікачейшвілі (Грузія).
5 червня. Стадіон «Есеньюрт Неджмі Кадиоглу».

червень/липень 2023 року.
Поєдинки турніру за участі 16-ти збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два – у Клуж-Напоці й два – у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два – у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал – у Грузії.