Турніри

Глобус

Ірландія – Україна 0:1. Звіт Циганкова і Луніна

Майже повна зміна стартового складу не завадила Україні взяти в Дубліні три очки.

Костянтин ПАТКЕВИЧ, «Футбольний клуб»

2022-06-09 00:04

Напередодні Олександр Петраков порівнював прикру поразку від Вельсу зі сторінкою, яку необхідно перегорнути. І перегортати її варто якомога скоріше, адже часу на переживання немає. І, напевне, добре, що команда без усіляких пауз вливається в новий турнір, приймаючи відповідно нові виклики.

Як і прогнозувалося, стартовий склад збірної України докорінно відрізнявся від того, що заспівував у плей-офф ЧС-2022. Десять змін, купа дебютантів офіційних змагань, і лише залізний Віталій Миколенко, перемістившись на позицію крайнього захисника, залишився в основній обоймі. Не бере цього хлопця ані фізична втома, ані психологічна.

Протягом першої 15-хвилинки найбільш помітною фігурою серед наших футболістів був Андрій Лунін. Підопічні Стівена Кенні добряче навантажили голкіпера «Реала», втім, той діяв на стрічці, виходах і перехопленнях спокійно і безпомилково, заряджаючи впевненістю дещо розгублених партнерів.

Зрештою українці почали відповідати. Двічі ефектно ввімкнувся Михайло Мудрик, завершивши сольні проходи нехай і неточними, але все ж таки ударами. Намагалися вразити ціль пострілами здалеку Микола Шапаренко, той таки Миколенко, Артем Довбик, Олександр Зубков. Тим не менше, до реальної загрози воротам Ківана Келлехера справа довго не доходила.

Затишшя, що було встановилося на полі, на 37-й хвилині перервав Тарас Качараба, чия гармата після передачі Довбика досягла мети – м
яч просвистів над воротарем і затріпотів у сітці. Одначе втрутився VAR, і гол було відмінено: форвард «Дніпра», отримуючи пас від Шапаренка, перебував у невеличкому офсайді.

Нашій команді, яка, зрозуміло, ніколи не грала таким складом, бракувало злагодженості, але навіть це не завадило їй провести більшу частину першого тайму на ірландській половині й завдати вдвічі більше ударів, ніж господарі.

Після перерви на полі з‘явився Віктор Циганков і майже відразу продемонстрував доцільність відповідного тренерського рішення. Динамівський вінгер сам заробив штрафний на правому фланзі і сам його виконав – у найкращих традиціях Андрія Шевченка. Підступна дуга не дозволила дотягнутися до м’яча ані своїм, ані чужим і змусила застигнути на місці голкіпера. Збагнув що до чого і здійснив відчайдушний стрибок Келлехер занадто пізно – за секунду Циганков уже біг приймати вітання.

Цей локальний успіх дозволив українцям дещо скинути темп і відійти назад – тепер ризикувати повинні були господарі. Одначе ті активізувалися лише наприкінці гри – після того, як Кенні освіжив напад потрійною заміною.

Налагодити контратакуючу гру «синьо-жовтим» за великим рахунком не вдалося, навпаки – вони сіли занадто низько, що в підсумку й дозволило суперникам запалити декілька пожеж у нашому карному майданчику. На 79-й хвилині тільки неймовірна реакція Луніна врятувала гостей від голу після повітряної атаки Шейна Даффі з близької відстані. Якимось дивом голкіпер викинув руку і перевів м
яч у поперечину. І майже відразу чудовий шанс змарнував Майкл Обафемі, який, також пробиваючи головою, не влучив у ствір воріт із зручної позиції.

Україна вистояла, взяла такий потрібний максимум і додала переможного настрою своїм співвітчизникам. Утім, перегортати треба і цю сторінку. Вже в суботу в Лодзі команда Олександра Петракова прийматиме Вірменію.

ІРЛАНДІЯ – УКРАЇНА 0:1
Гол:
 Циганков (48).
Ірландія: Келлехер, Н.Коллінз, Даффі, Еган (Д.О’Ші, 62), Крісті (Браун, 69), Хендрік, Каллен, Стівенс (Макклін, 69), Робінсон (Робінсон, 69), Найт, Огбене (Гемілтон, 78).
Україна: Лунін, Попов, Бондар, Сирота, Качараба (Караваєв, 72), Сидорчук (Ігнатенка, 88), Шапаренко, Миколенко, Зубков, Мудрик (Піхальонок, 72), Довбик (Сікан, 80).
Попередження: Каллен (54) – Миколенко (78).
Арбітр – Філіп Глова (Словаччина).
8 червня. Дублін (Ірландія). Ст-н «Авіва». +17’С.

footclub.com.ua