Турніри

ЧС-2022

Новини з табору збірної: приїзд Соболя та повернення Шапаренка

Сьогодні до національної команди приєднався Едуард Соболь. Гравець, який у складі «Брюгге» здобув цього сезону чемпіонство в Бельгії, затримався на кілька днів через очікування британської візи, яку йому відкривав клуб.

Олександр ГЛИВИНСЬКИЙ, прес-секретар національної збірної України

2022-05-28 21:55

Прогнозований візовим центром Брюсселя термін не справдився, тому довелося зачекати, та головне, що Едуард уже в таборі збірної: він прибув до готелю «Елеганс» перед обідом, тож встиг на теоретичне заняття.

«Дуже радий, що нарешті дістався збірної, – зізнався Едуард. – Із великою радістю зустрівся з хлопцями – дуже заскучив за ними! Просто щасливий знову бути тут! Часу на втягування в процес немає, тому я готовий одразу включитися в тренування. Хлопці всі, бачу, у гарному гуморі та добрих кондиціях, тож бажання показати себе зашкалює».

Обідню теорію було присвячено розбору двосторонньої гри, яку команда провела 26 травня: тренерський штаб проаналізував стан виконання підготовчої програми до матчу із шотландцями.

Едуард Соболь став 25-м гравцем у нинішньому складі синьо-жовтих. Чекаємо лише Андрія Луніна, який має прибути після фіналу Ліги чемпіонів. У сьогоднішньому вечірньому тренуванні, як і очікувалося, до загальної групи приєднався Микола Шапаренко. Завершує індивідуальну програму Денис Попов, який під контролем лікарів поступово збільшує фізичні навантаження, аби найближчим часом повернутися до командної роботи.

Під час підготовки тренер В’ячеслав Руженцев у першу чергу поставив собі за мету підняти настрій футболістів, які вчора відновлювалися після 90-хвилинної гри. В естафетах, які хлопці виконували як із м’ячами, так і без них, на перший план виходили командна взаємодія та відчуття плеча партнера. Лише поєднання цих факторів давало можливість досягти успіху у своїй групі. Також були вправи технічного характеру на швидкість мислення.

Після цього команда відпрацьовувала контроль м’яча, а в основній частині тренування виконувала тактичні завдання у форматі ігрових серій. Під час цих вправ традиційно відбувається вимірювання роботи серцево-судинної системи з одночасним аналізом дистанції, яку долають футболісти під час тренування, а також розвинутої ними швидкості та рівня витривалості. Ці дані допомагають оцінити, наскільки відновився організм після насиченої гри й наскільки він готовий до сприйняття нових навантажень.

Недільний день не буде вихідним у таборі збірної: на завтра головний тренер Олександр Петраков призначив два тренування.  Але сьогоднішній вечір ще не завершився, адже хлопці дивитимуться фінал Ліги чемпіонів, уболіваючи за команду Андрія Луніна (хоча є серед них і прихильники «Ліверпуля») та пильно спостерігаючи за виконанням капітана й лідера збірної Шотландії Ендрю Робертсона, який прогнозовано має вийти в стартовому складі червоних.

uaf.ua