Турніри

ЧС-2022

Журналісти Time побували в таборі збірної України

Одне з найавторитетніших видань Англії зробило потужний матеріал щодо ситуації в нашій національній команді.

2022-05-27 17:52

«Злості немає, є тільки ненависть», – каже Олександр Петраков, головний тренер збірної України про свої почуття до росіян, які спустошують його батьківщину. Ми побували в номері та кабінеті Петракова на відомому курорті Брдо, розташованому біля схилів  словенських Альп. Журнальний столик усипаний секундомірами та блокнотами з тактичними схемами. Саме тут 64-річний тренер зі сталевими очима працює зі своїми підопічними у тренувальному таборі, готуючи команду до матчу плей-офф ЧС-2022.

Гравці збірної України, звичайно, не братимуть до рук зброю, хоча це був перший порив Петракова, коли 24 лютого довкола його будинку в Києві почали падати бомби.

«Було б неправильно, якби я втік зі свого міста, де народився. Але мені сказали: «Ти занадто старий і не маєш ніякого військового досвіду. Натомість краще виведи збірну на чемпіонат світу», – розповідає Олександр Петраков.

Цю місію Петраков сприйняв з усією серйозністю. Оскільки сотні тисяч українців узяли до рук зброю, щоб боротися з окупантами володимира путіна, на його гравців покладено величезний обов'язок: підняти бойовий дух нації, заробити гроші для українських військових на благодійних матчах за кордоном і, що найголовніше, підтвердити суверенітет країни, що заперечується, забронювавши місце на чемпіонаті світу з футболу в Катарі. Для цього їм потрібно перемогти Шотландію у грі плей-офф у Глазго 1 червня, а потім за чотири дні – Уельс у Кардіффі.

  
«Це дуже велика відповідальність. Я відчуваю це все більше в міру наближення матчу із Шотландією. Чимало наших уболівальників – солдати української армії», – наголошує Петраков. Багато українських гравців подумували про те, щоб піти в армію, але, зрештою, вирішили, що вони більше допоможуть військовим діями на полі. Коли почалася війна, півзахисник Тарас Степаненко спустився з дружиною та трьома синами (4, 6 та 8 років) у підвал свого будинку в Києві та залишався там три дні, прислухаючись до гуркоту снарядів. Думка про це досі змушує його здригатися.  

«Ракети прилітали щодня. Мені просто треба було говорити своїм синам, щоб вони не переймалися, це далеко», – сказав Степаненко.

«Ми маємо боротися, щоб просто жити своїм нормальним життям, ми маємо боротися за своє право бути частиною світового суспільства», – каже захисник збірної України Олександр Караваєв.

«На національному стадіоні Шотландії Хемпден Парк буде неймовірна атмосфера, але після ракет і бомб ми нічого не боїмося», – наполягає Петраков.

Ця смілива заява втратить більшу частину своєї сили без перемоги над Шотландією. Вдалі результати у трьох недавніх товариських матчах проти клубних команд Німеччини, Італії та Хорватії зміцнили впевненість збірної України. Але, незважаючи на таку вражаючу форму, Петраков каже, що ці матчі не можуть зрівнятися із жорсткістю офіційних поєдинків, у яких Україна не грала з листопада. Гравці збірної Шотландії, навпаки, підходять до закінчення свого клубного сезону й мають бути в чудовій формі», – пише Time.

Нагадаємо, що поєдинок 1/2 фіналу плей-офф ЧС-2022 між збірними Шотландії та України відбудеться 1 червня у Глазго на стадіоні «Хемпден Парк» (21.45).

uaf.ua