Моніторинг

ТВ-Програма

Відеологія. Лише б не було…

Здається, в країні не залишилося людини, яка не знає про можливе вторгнення. Чи варто нагнітати цю тему, справа не лише вибору. Це компетентність, логіка, інформованість, нарешті. Розглядаючи чергові футбольні відео-проекти, не зміг позбутися двоякого враження.

Ігор СУХОВИЙ, «Футбольний клуб»

2022-02-22 13:15

ФАНФАРИ ВІД ЦИГАНИК LIVE

Образ ведучого цього моноспектаклю спочатку справляв враження, наче вже сталося найгірше. А ще він нагадав, що всім доведеться боронити нашу землю. Нема питань, бо на камеру всі ми патріоти. Але до чого тоді футбол?

Циганик на фініші програми теж про це здогадається і навіть буде усміхатися. А на її екваторі говоритиме про «Металіст» і здорову атмосферу в колективі, яку пов’яже з роллю Красникова і Кучера. Вони чудово працюють, у чому запевнили дзвінки в Туреччину. Щодо ж до події з відомим ДТП, то Ігор точно знає, що усе буде за законом. Двічі повторив в ефірі. Але, про всяк випадок, додав, що він же не представник МВС, а є скромним модератором футбольного відео-проекту і знає не більше за нас.

Отож і воно. Бо сьогодні кожен другий у нас військовий експерт і тиражує варіанти зіткнення ЗСУ з ворогом. Будуть у Циганика і спільники з іншого проекту, без якого не обходиться жоден огляд «Відеології». Та на часі про те, що сподобалося у монологах Ігоря.

Хоч і не плавно, проте наблизився до надії на українські футбольні кадри, яка стала актуальною на тлі подій ще 2014-го року. Коли з’ясувалося, що є у нас футболісти, мінімум, не гірші за легіонерів.

Була вшанована діяльність клубних академій, які плідно працюють на благо національного футболу. Насамперед, київського «Динамо». І в «Шахтарі» триває процес «українізації». Циганик вважає, що в першу чергу завдяки Срні. Бо хто ще може ліпше знати місцеві особливості й тенденції? Тому зміцнюються позиції в команді Мудрика, Трубіна, Судакова, Коноплі…

Ще раз повернувся модератор до «Металіста», з виходом якого до УПЛ питань не бачить. У Харкові вже очікують кубкове протистояння команди Кучера із «Зорею». І переваги команди Скрипника Циганик не відчуває. До того ж Скрипник не збирається подовжувати контракт із луганським клубом, а у харківському – завжди були «чудові взаємостосунки між українцями та легіонерами». Передав куті меду чи остаточно поховав «Зорю», стане ясно невдовзі.

І у розподілі призерів УПЛ Циганик бачить амбіції «третьої сили» у «Дніпра-1», та ще і «Ворскла» перед продовженням чемпіонату розжилася коштами… З такою обізнаністю і глибокий аналіз готовності команд не потрібен. Хоча висновки робитимемо все одно з поновленням офіційних ігор.

«РАПТОМ ЩО, ГРАТИМЕМО В ТУРЕЧЧИНІ»

Чекав, хто ще розгорне тему футболу на тлі ворожої ескалації біля наших кордонів. Проект «ТаТоТаке» не забарився. Просякнута духом гасла «Лише б не було війни», запальна трійка розглянула не один варіант розвитку подій.

Хлопці навіть припустили, що можна буде дограти чемпіонат у Туреччині, звідки наші клуби повернулися зі зборів. У разі масштабного вторгнення… Уявляю реакцію Ердогана, який заявляв про потужне стримування агресора безпосередньо у нашій країні.

Охоловши, татотаківці теж віддали належне темі «Металіста». А навколо ДТП за участю кортежу власника цього клубу пішли значно далі Циганика. За інфою Болотникова, пан Ярославський водить власне авто лише сам, а швидкість, меншу 120 км за годину, вважає приниженням. Знайшлися навіть кадри таких перегонів посеред населеного пункту.

На благо ж безпосередньо футболу плідно попрацював Співаковський. Він не лише побував у розташуванні «Дніпра-1», а й потрапив у новітню історію «Чорноморця». Про це повідомив прес-аташе одеського клубу, чиї слова Михайло сам і процитував: «За селекцію «Чорноморця» нестимуть відповідальність Григорчук, Генінсон і трохи Співаковський».

Чи мало це підтвердження в інтерв’ю з головним тренером одеських моряків, ми не дізнаємося навіть із контенту, що розглядатиметься в наступному блоці. Але захоплення компаньйонів за столом Співаковський викликав безперечно. А в Сеньківа навіть і подвійне.

У мене, до речі, теж. У програмі підбили підсумки Winter Cup 2022. Співаковський з цифрами довів, що увага до більшості матчів турніру не поступалася зацікавленості вболівальників до контрольних поєдинків київського «Динамо». А це стеля неодмінного інтересу. У «Шахтаря», наприклад, подібний показник удвічі менший. Ця тенденція зберігається і для матчів УПЛ.

Увінчав копітку працю переможний лемент Сеньківа: «Пересвідчилися? Це і є аналітика!» Про оплачений Ярославським фонд і значення Winter Cup він залишився окремої думки: турнір щедро показали на «футбольних» каналах, але жодної згадки про ДТП у цьому просторі не було. Відповідальність за ретельний моніторинг, ясна річ, за Сеньківим.

ДВІЧІ В ОДНЕ МОРЕ

На відміну від Сеньківа, не чужий «футболам» модератор з’їздив до Одеси, де запропонував наставнику «Чорноморця» зіграти у «морський бій». Григорчук радо пристав на цю ідею у черговому випуску BurBuzz. Йому дуже кортіло поділитися щастям повернення у місто, де Роман сподівається повторити колишні успіхи.

Закарбувалася фраза нового-старого шкіпера: «В Одесі або має бути гарна команда, або нехай не буде ніякої». Судячи з компліментів клубним босам Кауфману і Грановському, з ними коуч досяг повної гармонії у пишномовності також.

Звичайно, були в розмові й історичні сторінки. Модератор заохотив спогадами, а особливо перемогою «Астани» під орудою Григорчука над «Манчестер Юнайтед». Спочатку співрозмовник нагадував, що «МЮ» був у не найсильнішому складі, але потім відчув смак.

З’ясувалося, що саме цей манкуніанський клуб є візитною карткою Туманного Альбіону, а сер Фергюсон – взірець назавжди. Ні, «Манчестер Сіті» теж гарна команда. Григорчук навіть бував у розташуванні клубу і дуже жалкував, що розминувся з Гвардіолою, бо мав що Хосепу підказати.

…Мабуть саме тут Бурбас вирішив, що настав час задати запитання, яке тягне з випуску до випуску: «Шахтар» чи «Динамо»?

Головний тренер «Чорноморця» розмірковував недовго й обрав київський клуб. Подальше повернення від спогадів про Алекса Фергюсона на наші поля неминуче довело до Луческу. Містер – видатний тренер, і Григорчук залюбки згадує матчі, коли довелося проти нього грати. Нові дуелі попереду, нині вже проти «Динамо».

Очевидно, що Луческу протягом блискавичного відтинку часу змінив мотивацію і філософію гравців столичної команди. Григорчук вважає, що запрошення такого досвідченого наставника очолити команду було дуже правильним кроком керівництва клубу.

…Чи є чемпіонські устремління у наставника «Чорноморця»? Захопившись нищенням ворожих корабликів на папірці, модератор фактично не дав сформулювати думку, що скоро вони точно з’являться.

Знаєте, що я особливо не сприймаю з досвіду авторських проектів? Ситуації, коли до розмови запрошуються фахівці, однак глядач чує лише те, що намалював у власній уяві й за попереднім шаблоном модератор.

ПОВАГА ДО КОЖНОГО СЛОВА

Масштаб особистості гостя у SportArena сумнівів не викликав. Тут ведучому слід було лише утриматися від необдуманих запитань. Але якщо вони і траплялися, Олександр Шовковський м’яко відмовлявся брати їх до розгляду. Проте розмова в цілому вийшла цікавою. Манера спілкування примусила повірити словам Мальдери: «У збірній України часів Шевченка усі гравці особисті проблеми розв’язували із Шовковським».

Гість розповів і про плідну співпрацю з Андреа за допомоги сучасних технологій. Під час матчів синьо-жовтих він перебував на трибуні, робив відтинки епізодів, які впливали чи могли вплинути на гру збірної.

У штабі Петракова Шовковського повернули ближче до головного тренера, де він сам отримує відео-інформацію поруч із наставником. Порівнювати роботу в обох штабах збірної помічник головного тренера назвав справою некоректною. Також відмовився обговорювати, що буде після 24 березня. Сповістив хіба, що знань про боєздатність збірної Шотландії нині відсотків тридцять.

Легендарний воротар сам грав проти шотландців і знає, що суперники зроблять усе можливе і неможливе заради перемоги у стиковій грі. Для нас нагальне питання, щоб усі гравці збірної України підійшли до матчу в Глазго у гарній формі, без травм. Штабу слід врахувати усі дрібниці: від протистоянь за позиціями на полі до кутових і аутів.

– А вантажити усе надбане у голови гравців немає жодного сенсу, – зауважив Шовковський.

Чесно, я заслухався мовою помічника Олександра Петракова. Не сумніваюся, що він теж надихає спокоєм гравців збірної України й у нинішньому штабі. Хоча збірники теж знають, що на полі «Хемпден Парк» їм легко не буде. Головне – знайти баланс між внутрішнім спокоєм і вогнем в очах під час матчу. Інакше подужати британських горян не вийде.

Олександр Шовковський – із рідкісної породи людей, яка чесна перед собою та іншими. Так було у часи довгої кар’єри, коли він мав конкуренцію з іншими воротарями. Його кредо – робити їх переваги власними – гідне не лише місцю у воротах. Це корисно на будь-якій позиції на полі або на тренерському містку. Не шукати винних назовні, а розбиратися у власних недоліках і долати їх. Усі хто знає про тернистий шлях воротаря Шовковського, підтвердять скільки перепон йому довелося здолати.

Сподобалася й відповідь на ще одні слова модератора. Той нагадав, як власник київського «Динамо» казав, що довірив би керувати клубом Шовковському, згадавши його разом із Шевченком і Ребровим.

– За високу довіру дякую, – зазначив гарант душевної рівноваги гравців у збірній України. – Моїх знань і досвіду вистачає для нинішньої посади. Але я не певен, що їх вистачить, щоб керувати таким клубом, як київське «Динамо».

…Усі ми маємо прагнути бути чесними, насамперед, із собою. І у часи небезпеки, і у радісну мить звершень і перемог.

footclub.com.ua